Jabłoń 24 XII - 1 I, 25 VI - 4 VII (Apple tree)

JabłońOsobę której opiekunem jest Jabłoń trudno wyprowadzić z równowagi, jest wyjątkowo zrównoważona, spokojna i delikatna. Nie lubi konfliktowych sytuacji, dlatego stara się je zażegnywać i iść na kompromis. Jest osobą pełną wdzięku, cieszy się dużym powodzeniem u płci przeciwnej, sama zresztą jest wyjątkowo czuła i kochająca, potrzebuje jednak odwzajemnienia miłości i roztoczenia nad nią opieki.

Nie jest wylewna, powściągliwie pokazuje swoje uczucia. Najlepiej czuje się w otoczeniu, które dobrze zna. Mocno ceni życie rodzinne, dobrze czuje się w domu. Nie lubi chaosu, ceni życiową stabilizację. Ma tendencje do uporządkowanego, harmonijnego życia. Często nierealnie patrzą na rzeczywistość, mają tendencje do fantazjowania, są sentymentalne i romantyczne.

Ogham (Symbol) Litera Ogham (Irish) English / Welsh Znaczenie Cechy Znane osoby z tego znaku
Q Quert Apple Tree / Afal Jabłoń uczuciowość, umysłowość typu intelektualnego, refleksyjność, logika Adam Mickiewicz, George Orwell, Miron Białoszewski, Zbigniew Nienacki, Sławomir Mrozek, Peter Paul Rubens, Henryk VIII Tudor, Jan Jakub Rousseau, George Sand, Wisława Szymborska, Stanisław Witkiewicz, Joseph Rudyard Kipling