Byk 21 IV - 20 V

BykByk (łac. Taurus, dop. Tauri, symbol , skrót Tau) – duży i wyraźny gwiazdozbiór zodiakalny nieba północnego, leżący w pobliżu równika niebieskiego. Linia ekliptyki przechodzi w tym gwiazdozbiorze między formacją Plejad, a „głową byka”. Konstelacja ta, znana już w starożytności, przedstawia byka, którego postać, wedle mitologii greckiej, przybrał Zeus, aby, uciekając się do fortelu, porwać fenicką księżniczkę Europę. Gwiazdozbiór ten na niebie sąsiaduje m.in. z Orionem, tworząc wielką scenę polowania. Byk jest drugim znakiem zodiaku. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Byk (21.IV – 20.V) jest Symbol Byk.

Data 21 kwietnia - 20 maja Kolor czerwony i pomarańczowy
Żywioł ziemia Profesja ekonomia
Symbol byk Część ciała uszy, szyja, przełyk
Natura żeńska Kluczowe słowo miłość
Dzień piątek Pozytywny wpływ cierpliwość, uczucie, wytrwałość
Metal miedź Negatywny wpływ upór, agresja i zazdrość
Kamień agat Władca / Bóg
Wenus , Bogini miłości Wenus

Ze znakiem zodiaku Byk powiązane jest drzewo: wierzba.Byk - ogólny

Byk - ogólnyByk jest drugim znakiem Zodiaku, planetą opiekuńczą Byka jest Wenus, trygonem zaś ziemia.

Osoba, która urodziła się pod tym znakiem dąży do stabilizacji, życiowego komfortu, materialnych dóbr.  By osiągnąć te dobra jest w stanie ciężko pracować. Ceni bardzo życie rodzinne, uwielbia  przebywać w swoim domu – czuje się tu bezpiecznie i swobodnie.

Więcej… [Byk - ogólny]
 

Kobieta Byk

Kobieta BykKobieta Byk ma zamiłowanie do pięknych, modnych  ubrań, zawsze jest niezwykle zadbana, promieniuje kobiecością.  Nie ma skłonności do robienia tzw. kariery.

Więcej… [Kobieta Byk]
 

Kobieta Byk - horoskop miłosny

Kobieta Byk - horoskop miłosnyPani Byk na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie kobiety niezwykle oziębłej, jest na zewnątrz spokojna i opanowana, może sprawiać też wrażenie despotycznej, jednak pod tym pancerzem kłębi się tysiące uczuć. Nie da się jednak ukryć, że pani Byk to niezwykle gospodarna i oszczędna osoba, zresztą szuka partnera, który zapewni jej życiową stabilizację. Bardzo ważne są dla niej sprawy materialne, mężczyzna musi zapewnić jej życie w dostatku i luksusach. Wtedy odwzajemnia się niewykłą wiernością i przywiązaniem.

Więcej… [Kobieta Byk - horoskop miłosny]
 

Mężczyzna Byk

Mężczyzna BykMężczyzna Byk jest typowym domatorem. Uwielbia przebywać w gronie rodziny, żony, dzieci. Najlepiej wypoczywa w swoim ogródku, organizując wystawne rauty. Jest w tym niezrównany. Uwielbia biesiadować. Ma wielki talent organizatorski.

Więcej… [Mężczyzna Byk]
 

Mężczyzna Byk - horoskop miłosny

Mężczyzna Byk - horoskop miłosnyByk lubi kobiety. Lubi kobiety i seks. Jest osobą pewną siebie, przez co przyciąga do siebie płeć przeciwną. Kobiety przy nim czują się piękne, docenione, potrafi wydobyć z nich to co najpiękniejsze. W sprawach erotyki ma niezwykłe wyczucie.

Więcej… [Mężczyzna Byk - horoskop miłosny]
 

Byk – horoskop zapachowy

Symbol BykOsoby spod tego znaku są uosobieniem stabilności emocjonalnej. Cenią spokój i stałość w uczuciach. Potrafią zatroszczyć się o najbliższych oraz ciężko pracować dla ich dobra. Najbardziej adekwatnym zapachem w przypadku Byka jest kwiat róży. Jej upajająca woń pozwala choć na moment zapomnieć o wszelkich problemach i poddać się urokowi chwili. Doskonale sprawdza się także połączenie jabłka i cynamomu, przywracające wewnętrzną równowagę, a zarazem jasność umysłu.