Home Horoskop klasyczny Koziorożec

Koziorożec 22 XII - 19 I

KoziorożecKoziorożec (łac. Capricornus, dop. Capricorni, skrót Cap) – jeden z gwiazdozbiorów zodiakalnych. Położony jest na południowej półkuli nieba. W wyobrażeniach starożytnych Greków przedstawia on pół kozła, pół rybę, gdyż taką właśnie postać przybrał według nich bożek Pan, gdy wraz z innymi bogami uciekał przed potworem Tyfonem do Egiptu. Wszyscy uciekinierzy przemienili się wtedy w zwierzęta, jednak nowy wygląd Pana tak zadziwił Zeusa, że ten umieścił ów cud natury na nieboskłonie. Z gwiazdozbiorem tym powiązane jest także przesilenie zimowe. Równoleżnik, na którym Słońce jest w zenicie w momencie tego przesilenia nazywany jest zwrotnikiem Koziorożca. Nazwa ta wynika z faktu, że właśnie w tym gwiazdozbiorze znajdowało się Słońce w momencie przesilenia około 2000 lat temu, gdy nadano nazwę temu równoleżnikowi. W dzisiejszych czasach, na skutek precesji, w chwili przesilenia zimowego, Słońce znajduje się w obrębie gwiazdozbioru Strzelca. Koziorożec - dziesiąty astrologiczny znak zodiaku. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Koziorożec (22.XII – 19.I) jest Symbol Koziorożec.

Data 22 grudnia - 19 stycznia Kolor ciemnoniebieski
Żywioł ziemia Profesja administracja państwowa
Symbol koza Część ciała kolana
Natura żeńska Kluczowe słowo autorytet
Dzień sobota Pozytywny wpływ niezależność, zdyscyplinowanie, samodoskonalenie
Metal ołów Negatywny wpływ niepewność, krytyczność, duma
Kamień lazuryt Władca Saturn Saturn, Bóg czasu Saturn

Ze znakiem zodiaku Koziorożec powiązane jest drzewo: brzoza.Koziorożec - ogólny

Koziorożec - ogólnyKoziorożec jest dziesiątym znakiem Zodiaku, jego opiekuńczą planetą jest Saturn, trygonem zaś Ziemia. Osoby, urodzone pod tym znakiem są pod przemożną siłą swej planety. Saturn jest oziębły, Koziorożce też są wstrzemięźliwe w pokazywaniu uczuć. Mają za to olbrzymie poczucie odpowiedzialności, są solidni i godni zaufania. Na Koziorożca można liczyć. Osoby urodzone pod tym znakiem są ambitne, rozsądne, stanowcze i pracowite. Konsekwentnie dążą do wyznaczonego przez siebie celu. To zdroworozsądkowe podejście często je mocno ogranicza. Ma też trudności w pokazywaniu uczuć.

Więcej… [Koziorożec - ogólny]
 

Kobieta Koziorożec

Kobieta KoziorożecPanie spod tego znaku posiadają wiele zalet: są systematyczne, wierne, gościnne, oszczędne. .Często przywiązują dużą wagę do swego ubioru i wyglądu. Często robią rzeczy na pokaz. Nie pokazują uczuć ale bardzo chcą być kochane i akceptowane. Nie mają dużych potrzeb seksualnych. Ta sfera życia dla kobiet-Koziorożców nie jest ważna. Wobec najbliższych osób są niezwykle lojalne, głęboko przywiązane i opiekuńcze.

Więcej… [Kobieta Koziorożec]
 

Kobieta Koziorożec - horoskop miłosny

Kobieta Koziorożec - horoskop miłosnyPani Koziorożec to najczęściej skryta i małomówna osoba, która rzadko pokazuje swoje uczucia przed innymi. Ceni bardzo sobie życiową stabilizację, w życiu nie szuka przygód. W kontaktach z innymi jest konserwatywna, ma wiele zahamowań, to ona chce by mężczyzna wykazał się inicjatywą. Trudno nawiązać jej kontakty ale gdy tylko poczuje się w związku bezpiecznie pozwala sobie na czułość, jest niezwykle oddana rodzinie.

Więcej… [Kobieta Koziorożec - horoskop miłosny]
 

Mężczyzna Koziorożec

Mężczyzna KoziorożecMężczyźni, którzy urodzili się pod znakiem Koziorożca są bardzo praktyczni. Umieją stosownie ustawić się w życiu, ambitnie kierują swoim interesem, uparcie dążą do celu. Z pasją potrafi pokonywać piętrzące się na jego drodze trudności. Mają skłonność do skąpstwa. Jest bardzo prawdopodobne, że gdy mężczyzna Koziorożec osiągnie odpowiedni materialny status będzie miał tę przywarę. Jego introwertyczne zachowania powodują, że ma bardzo bogate życie wewnętrzne.

Więcej… [Mężczyzna Koziorożec]
 

Mężczyzna Koziorożec - horoskop miłosny

Mężczyzna Koziorożec - horoskop miłosnyPan Koziorożec tak jak w przypadku kobiet spod tego znaku na zewnątrz może być nieco chłodny, na gruncie domowym potrafi być towarzyski i wyluzowany. Ma wyrafinowane maniery, jest niezwykle uprzejmy, kobiety przyciąga do siebie dystansem, spokojem i stanowczością. Życie traktuje poważnie, to prawdziwy dżentelmen, który poznając kobietę nie od razu będzie dążył do skonsumowania związku.

Więcej… [Mężczyzna Koziorożec - horoskop miłosny]
 

Koziorożec – horoskop zapachowy

Symbol KoziorożecKoziorożec to z reguły bardzo zdecydowany i precyzyjny człowiek. Trudno znaleźć siłę, która zdołałaby odwieść go od realizacji celu. Bez obaw można powierzyć mu swoje sekrety. Cechuje go wysokie poczucie odpowiedzialności. Wymarzony upominek dla Koziorożca stanowić może flakonik perfum, zawierający mieszankę zapachów róży, sosny i orchidei.