Skorpion 23 X - 21 XI

SkorpionSkorpion (znany także jako Niedźwiadek, łac. Scorpius, dop. Scorpii, skrót Sco) – jedna z konstelacji zodiakalnych. Znajduje się na południowej półkuli nieba, jednak pod koniec lata z terenów Polski da się niekiedy dojrzeć tuż ponad horyzontem kilka gwiazd tego gwiazdozbioru, między innymi β, σ, π i α Scorpii (Antares). Słońce przebywa na tle tego gwiazdozbioru od 23 września do 29 września. Najjaśniejszą gwiazdą tej konstelacji jest Antares. Skorpion jest ósmym znakiem zodiaku. Skorpion kojarzony był z pierwotną wodą i z pierwotnym źródłem narodzin oraz z piekłem i śmiercią. Znak pochodzi z Babilonii. W 46 roku po reformie kalendarza przez Juliusza Cezara okres jego panowania został podzielony na rzecz znaku Wagi. Według nauk astrologicznych Skorpion przebywał pod wpływem Marsa i Plutona. Związek z bogiem piekieł umacniał się poprzez pozycje Antaresa (Gwiazdy Duchów) na południowym krańcu Drogi Mlecznej. Kabaliści łączyli go z XIII arkanem Tarota, Śmiercią. Należał do znaku trygonu wodnego i był nocnym domem Marsa. Wiązano z nim mity gdzie występowały Izyda (w mitologii egipskiej bogini płodności, opiekunka rodzin), Artemida (w mitologii greckiej bogini łowów, zwierząt, lasów, gór i roślinności), Orion (w mitologii greckiej piękny, dzielny myśliwy beocki o wielkiej sile, olbrzym o niezwykłej urodzie) i Herkules (w mitologii rzymskiej ubóstwiony heros) oraz bohaterowie astralni Wężownik i Faeton. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Skorpion (23.X – 21.XI) jest Symbol Skorpion.

Data 23 października - 21 listopada Kolor zielony i niebieski
Żywioł woda Profesja finanse
Symbol skorpion Część ciała genitalia
Natura żeńska Kluczowe słowo przemiana
Dzień wtorek Pozytywny wpływ determinacja, magnetyzm, szczerość
Metal pluton Negatywny wpływ skrytość, ambicja, upór
Kamień topaz Władca Pluton , Bóg Świata Podziemnego Pluton

Ze znakiem zodiaku Skorpion powiązana jest roślina: bluszcz.Skorpion - ogólny

Skorpion - ogólnySkorpion jest ósmym znakiem zodiaku, jego planetami opiekuńczymi są aż dwie planety Pluton i Mars, trygonem jest woda. Życie dla Skorpiona jest polem bitwy, niezwykle silny wpływ ma na Skorpiona Mars, uważany za planetę zwiastującą wojny, przez co tak silnie oddziałuje na ludzi. Przeznaczeniem Skorpiona jest walka. Jego przeciwnikiem jest każdy kto stanie mu na drodze, cechuje go jednak bierna agresja, atakuje, gdy czuje się zaatakowany. Ma on wrodzoną umiejętność wyszukiwania słabych punktów przeciwnika. Jest bardzo spostrzegawczy i bystry, potrafi w mgnieniu oka ocenić sytuację.

Więcej…
 

Kobieta Skorpion

Kobieta SkorpionKobiety spod znaku Skorpiona lubią kokietować mężczyzn. Emanuje z nich tajemniczość i namiętność. Niekoniecznie bywają Często są niekonsekwentne, potrafią zwodzić, mylić tropy. Lubią luksusy i wygodne życie.

Ma zamiłowanie do ciągłych poszukiwań, przez to często pracuje w zawodach naukowych. Jest bardzo ambitna. Lubi zadania w których może się sprawdzić.

Więcej…
 

Kobieta Skorpion - horoskop miłosny

Kobieta Skorpion - horoskop miłosnyPani Skorpion to kobieta atrakcyjna, przyciągająca do siebie mężczyzn, mająca  powodzenie u płci przeciwnej. Szczególnie upodobali ją sobie mężczyźni o słabym charakterze, potrzebujący wsparcia i wskazywania drogi. Pani Skorpion to bowiem niezwykle silna osobowość, takiego partnera też pragnie dla siebie, życie jest jednak trochę przewrotne i nie zawsze udaje jej się spełnić oczekiwania. Gdy jest w szczęśliwym związku to stara się unikać konfliktów, jednak gdy ktoś ją zrani, to, jak prawdziwy Skorpion, potrafi  ukąsić.

Więcej…
 

Mężczyzna Skorpion

Mężczyzna SkorpionSkorpiony imponują wyglądem i niezwykle silną aurą. Jego dewiza jest wszystko albo nic. Nie uznaje żadnych kompromisów, także w życiu osobistym. Często angażują się w wiele związków, nim znajdą tę jedyną, najważniejszą. W związku są jednak partnerami trudnymi. Mimo tego, że potrafią zrobić wszystko dla swojej miłości wymagają dużej uwagi i zaangażowania z drugiej strony. Wymagają też wierności. Dużą rolę ma u niego seksualne zaangażowanie, lubią eksperymentować.

Więcej…
 

Mężczyzna Skorpion - horoskop miłosny

Mężczyzna Skorpion - horoskop miłosnyPan Skorpion to mężczyzna bardzo namiętny, dla którego seks jest esencją życia. Zawsze postawi na swoim, potrafi innych przekonać do swoich wizji, do swojego zdania, jego silna osobowość potrafi zdominować partnera. W życiu szuka partnerki z którą łączą go zainteresowania i miłość do seksu. Jeśli jego partnerka nie podziela jego zainteresowania seksem to nie będzie miał oporów przed skokiem w bok. Gdy jednak jest w stałym związku to można być pewnym, że będzie niezwykle opiekuńczym i oddanym mężczyzną. Nienawidzi kłamstwa, gdy ktoś go zrani lub zdradzi nigdy nie wybaczy doznanych krzywd.

Więcej…
 

Skorpion – horoskop zapachowy

Symbol SkorpionSkorpiony to zazwyczaj wielcy idealiści, pełni odwagi i obdarzeni analitycznym umysłem. Mocno trzyma się własnych zasad, nieustępliwie dążąc do założonych sobie celów. Nie kryje emocji, uzewnętrzniając równie silnie radość, co gniew i niezadowolenie. Osobowość Skorpionów współgra z zapachami morza, określonych gatunków drzew oraz niektórych cytrusów. Doskonałym upominkiem dla nich mogą być perfumy zawierające nutkę mandarynki, arbuza, czy cedru, a także trawy morskiej.