Waga 23 IX - 22 X

WagaWaga (łac. Libra, dop. Librae, skrót Lib) – mało wyraźny gwiazdozbiór zodiakalny. Znajduje się na południowej półkuli nieba. Według starożytnych Greków ta konstelacja przedstawiała kleszcze skorpiona. Wynikało to z faktu, że gwiazdozbiór Skorpiona sąsiaduje z gwiazdozbiorem Wagi. Nazwę tę przejęli także Arabowie. Stąd, najjaśniejsze gwiazdy w Wadze mają nazwy pochodzące od arabskiego wyrazu al-zubana oznaczającego kleszcz skorpiona. Dopiero w starożytnym Rzymie, na skutek przejęcia nazwy z Chin i Indii, zaczęto używać nazwy Waga. Waga jest siódmym znakiem zodiaku. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Waga (23.IX – 22.X) jest Symbol Waga.

Data 23 września - 22 października Kolor zielony
Żywioł powietrze Profesja prawo
Symbol waga Część ciała lędźwie, nerki, plecy
Natura męska Kluczowe słowo uczucie
Dzień piątek Pozytywny wpływ wdzięk, samodoskonalenie, uczuciowość
Metal miedź Negatywny wpływ uszczypliwość, surowość, arogancja
Kamień jaspis Władca / Bóg
Wenus , Bogini miłości Wenus


Waga - ogólny

Waga - ogólnyWaga jest siódmym znakiem zodiaku, planetą opiekującą jest Wenus, a trygonem powietrze. Jest znakiem jesiennej równonocy. Ludzie urodzeni pod tym znakiem szukają harmonii i równowagi.

Waga ma silną potrzebę życia w luksusie. Część osób spod tego znaku jest bardzo pracowita, chcąc pławić się w nim dzięki swojemu zaangażowaniu, inni za to mają wyraźną niechęć do pracy. Często fantazjują, marnują energię na plany i zamierzenia, które są nie do zrealizowania.

Więcej… [Waga - ogólny]
 

Kobieta Waga

Kobieta WagaKobieta urodzona pod tym znakiem niezwykle dużo uwagi poświęca na swój wygląd. Wzbudza przez to ogromne zainteresowanie wśród męskiej części społeczeństwa. Ona zdaje sobie z tego znakomicie sprawę, potrafi prowokować, by przyciągnąć na siebie męskie spojrzenia. Lubi luksus, komfort i wygodę. Zdarzają się jednak wśród kobiet Wag osoby gnuśne, niezdecydowane, wpatrujące się godzinami w lustro.

Więcej… [Kobieta Waga]
 

Kobieta Waga - horoskop miłosny

Kobieta Waga - horoskop miłosnyPani Waga  to osoba trochę nieśmiała, która poszukuje stabilizacji w życiu. Ważne dla niej jest znalezienie odpowiedniego partnera, który ceni wartości rodzinne. Różnie jest u niej z pracowitością, więc często wychodzi za mąż dla pieniędzy. Ważny dla niej jest bowiem wysoki życiowy standard i poczucie stabilności. Będąc w związku bywa podejrzliwa, nie waha się głośno wyrazić swego niezadowolenia. Uwaga panowie, ma skłonności do wszczynania sporów.  Stara się jednak całym sercem dbać o dom i rodzinę. Bardzo ważne dla niej  są ploteczki z koleżankami, i spotkania na mieście przy kawie.

Więcej… [Kobieta Waga - horoskop miłosny]
 

Mężczyzna Waga

Mężczyzna WagaOjoj, na początek małe ostrzeżenie dla Pań - mężczyzna – Waga nie jest za bardzo odpowiedzialny, ale ma przy tym tak dużo świetnych, zwariowanych pomysłów, że bywa naprawdę lubiany. Potrafi przy tym zadbać o swój wygląd, mężczyźni spod tego znaku lubią się podobać kobietom. Lubią przy tym flirtować, rzadko jednak takie związki formalizują.. Na stały związek decydują się dosyć późno.

Więcej… [Mężczyzna Waga]
 

Mężczyzna Waga - horoskop miłosny

Mężczyzna Waga - horoskop miłosnyMężczyzna Waga jto pan  poważny, spokojny i tak jak pani Waga nieco nieśmiały. Zbyt duże znaczenie przywiązuje do drobiazgów, może przez to wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszą partnerkę.  Może mieć przez to kłopoty ze znalezieniem tej „jednej jedyne”. Ważny dla niego w domu jest ład i porządek, nie lubi żadnych zmian.

Więcej… [Mężczyzna Waga - horoskop miłosny]
 

Waga – horoskop zapachowy

Symbol WagaDo głównych atutów zodiakalnych Wag należy rozsądek. Potrafi zachować go niemal w każdej sytuacji i jest w najwyższym stopniu godna zaufania. Cechuje ją równowaga wewnętrzna i duża odporność na stres. Zapachem Wagi jest kojąca ciało i umysł mięta. Podobne właściwości posiada również wanilia, marakuja i gruszka.