Bawół

Szczegółowe informacje dotyczące znaku Bawół
Atrybut Opis
Osoby urodzone w latach 1901, 1913, 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009, 2021
Polarność Yin Yang Yin Yin
Żywioł woda
Szczęśliwa liczba 8
Pora roku zima
Klejnot onyks
Kolor żólty, niebieski
Cechy pozytywne wiarygodność, spokój, metodyczność
Cechy negatywne upartość, materializm, ostrość
Zgodność znaków horoskopu Szczur, Wąż, Kogut
Częściowa zgodność znaków horoskopu Kot (Królik), Świnia, Smok, Małpa, Bawół
Niezgodność znaków horoskopu Kozioł (Owca), Koń, Pies

BawółBawół jest spokojny i cierpliwy, ma skłonności do kontemplacji, dlatego często woli być sam niż wchodzić w bliższe relacje. Jest przy tym nieśmiały. Cechuje go też powolność, precyzja i metodyczność działania. Nie lubi rozgłosu, unika go za wszelką cenę. Ma za to dar zyskiwania sobie zaufania innych.


Pomimo spokojnego wyglądu Bawół jest w rzeczywistości cholerykiem. Gdy ktoś nadepnie mu na odcisk potrafi rzucać gromy, niezwykle gwałtownie potrafi zareagować, może nawet wpaść w furię. Najlepiej nie stawać mu na drodze bo może być niebezpieczny. W dążeniu do celu jest niezwykle uparty, nie znosi by go odwodzono od tego co zamierzył. Jeśli jest przywódcą nic nie powstrzyma go z obranej drogi.


Bawół jest raczej konserwatystą, nie znosi nowych idei w żadnej dziedzinie życia, może dążyć do osiągnięcia ideału za cenę fanatyzmu. Często jest bigotem, czasem szowinistą. Dla Bawoła ważna jest przede wszystkim tradycja. Dobrze czuje się w tradycyjnym podziale kobieta-mężczyzna Kobiety urodzone w roku Bawoła znakomicie czują się w domu, potrafią dobrze gotować, choć nie mają skłonności do kulinarnych eksperymentów. Kobieta Bawół jest wspaniałą gospodynią domową i żoną. TO raczej ona jest głową domu, anie jej małżonek. Nie można po nich spodziewać się fantazji w łóżku.


Bawół potrafi utrzymać w dobrobycie swoich najbliższych, potrafi z zaangażowaniem pracować, największy sukces może osiągnąć jeśli zostanie chirurgiem lub... rolnikiem. Ze względu na swoje predyspozycje powinien unikać zawodów wymagających kontaktów z ludźmi oraz zawodów wymagających podróżowania. Na pewno więc nie sprawdzi się jako przedstawiciel handlowy. Taka praca może zakłócić jego wewnętrzną równowagę i być przyczynkiem do chorób.

Bawół urodzony w zimie będzie szczęśliwszy niż Bawół urodzony w porze letniej. Los bowiem skazuje go na ciężką pracę przez całe życie.
Rzadko jest rozumiany przez najbliższych, choć potrafi być wspaniały. Od rodziny wymaga pełnego posłuszeństwa, jest surowy dla dzieci i bardzo stanowczy. Bardzo przeżywa ten brak akceptacji i zrozumienia, bo choć jest uparty i dogmatyczny, bardzo ceni życie rodzinne i jest gotów do poświęceń.


W miłości obcy jest dla niego romantyzm, choć oczywiście może być i czuły i bardzo oddany partnerowi. Nie potrafi jednak otworzyć się bardziej na drugiego człowieka, jest bardzo stonowany, nie potrafi kochać z pasją. Nie potrafi być zazdrosny o partnera. Wymaga jednak wierności. Sam jednak nie przywiązuje dużej wagi do własnej Często bywa rozczarowany miłością, też w małżeństwie nie zawsze bywa spełniony.


Najlepszym partnerem dla Bawoła będzie równie jak on konserwatywny Kogut, dobrze rozumieć się też będzie ze Szczurem i Wężem. Często jest zafascynowany Małpą, jednak taki związek nie ma szans na przetrwanie. Powinien unikać związków z Kozłem, gdyż może grozić to tragedią, szans na powodzenie nie ma też związek Bawoła z Tygrysem, gdyż taki związek zawsze kończy się walką i zwycięstwem Bawoła, który tak długo i tak uporczywie atakuje, aż Tygrys rezygnuje. Tak jak trudne są relacje w dorosłych związkach Bawoła z Tygrysem, tak samo trudne są relacje matki Bawoła z dzieckiem Tygrysem. Konfliktowe sytuacje pojawiają się bardzo szybko i najlepszym rozwiązaniem będzie, gdy dziecko Tygrys jak najwcześniej wyfrunie z rodzinnego domu.

Znakiem ekwiwalentnym wg horoskopu klasycznego (zachodniego) jest koziorożec .

Mężczyzna Bawół - horoskop miłosny

bawółMężczyzna Bawół to osoba bardzo skryta, nieśmiała, niepotrafiąca mówić o swoich uczuciach. Trzeba go najpierw poznać, by dostrzec, że to mężczyzna niezwykle interesujący, który potrafi zaangażować się w związek. Potrzebuje jednak sporo czasu, by móc przezwyciężyć swoje kompleksy. Mężczyzna Bawół to na pewno nie jest bóg flirtu, ale w sypialni instynktownie potrafi odkryć gwałtowną stronę swojej natury.

Czytaj więcej: Mężczyzna Bawół - horoskop miłosny

Kobieta Bawół - horoskop miłosny

bawółKobieta Bawół to typowa konserwatystka, nie lubi życiowych zmian, ba boi się ich wręcz. Ceni spokók i stabilność. W związku jest wierna, szuka więc mężczyzny, który zapewni jej również poczucie stabilności i który sam będzie wierny. Kobieta Bawół nie uzewnętrznia swoich uczuć, raczej jest powściągliwa w zachowaniu, choć jako kochanka bywa namiętna. Trudno jej jednak przychodzi rozmowa na „te” tematy, nie potrafi mówić o uczuciach, tym większe ma kłopoty, by mówić o potrzebach seksualnych. Nie znosi przedmiotowego traktowania, musi czuć się kochana, by czuć się bezpiecznie.  Jednorazowe przygody nie są dla niej.

Czytaj więcej: Kobieta Bawół - horoskop miłosny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]