Kogut

Szczegółowe informacje dotyczące znaku Kogut
Atrybut Opis
Osoby urodzone w latach 1909, 1921, 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017
Polarność Yin Yang Yin Yin
Żywioł metal
Szczęśliwa liczba 6
Pora roku jesień
Klejnot jaspis
Kolor niebieski (marynarski)
Cechy pozytywne dokładność, zorganizowanie, perfekcjonizm
Cechy negatywne nadgorliwość, samolubność, nieuzasadniony krytycyzm
Zgodność znaków horoskopu Bawół, Wąż
Częściowa zgodność znaków horoskopu Kozioł (Owca), Świnia, Kogut, Smok, Tygrys
Niezgodność znaków horoskopu Szczur, Kot (Królik), Małpa, Pies, Koń

KogutKogut to osoba bardzo otwarta, nie waha się mówić prosto z mostu tego co myśli. Niektórzy biorą to jako atak na siebie, ale Kogut inaczej nie potrafi. Ta szczerość i bezkompromisowość wynika z jego egoizmu i samolubstwa. Chce być, a często jest uważany za ekscentryka. Jednak często to tylko gra, Kogut chce się po prostu wyróżnić spośród innych. W głębi serca pozostaje jednak konserwatystą, przekonanym, że wszelkie zmiany i postęp nie są potrzebne.


Lubi życie towarzyskie, może być pożądanym towarzyszem różnych zabaw i duszą zgromadzeń. Tam się spełnia, dużo lepiej niż w zaciszu domowym i intymnych sytuacjach
Kogut jest bardzo pewny siebie, uważa, że to tylko on ma rację, nigdy nie ma wątpliwości. Lubi innych pouczać, zresztą uważa, że inni czekają na jego rady. Marzy o dalekich podróżach i bohaterskich czynach, jednak w większości przypadków kończy się tylko na tym – nie wciela marzeń w czyn. Łatwo może popaść w lenistwo. Jednak jeśli zdecyduje się na jakąkolwiek aktywność to robi to z pełnym zaangażowaniem. Jeśli nauczy się kontrolować swoje marzenia może odnieść sukces i wieść dostatnie życie.


Kogut ma dużą fantazję, jest pełen inwencji. Dobrze czuje się w zawodach, gdzie niezbędny jest kontakt z ludźmi. Lubi błyszczeć, więc znakomicie sprawdzi się jako przewodnik, teatralny aktor, nauczyciel akademicki, gdzie będzie mógł błyszczeć podczas wykładów. Na pewno nie powinien podejmować kariery w dyplomacji.


Kogut mężczyzna to osoba bardzo poligamiczna, lubi flirt, podryw. Nawet jeśli jest zaangażowany emocjonalnie w jakimś związku nie stroni od towarzystwa innych kobiet. Jeśli jednak nadarzy się okazja na coś więcej nie ma oporów, by skorzystać z nadarzającej się okazji. Kobiety Koguty są bardziej trwałe w uczuciach, jednak jest wśród nich większy odsetek lesbijek niż w innych znakach. Koguty chcąc zatrzymać uczucie szybciej skrzywdzą siebie niż partnera.


Szczęśliwy związek Kogut będzie wieść z Bawołem równie konserwatywnym jak on. Dobrym partnerem dla niego może być też Wąż. Kobiety spod tego znaku dobry związek też mogą stworzyć ze Smokiem. Nie powinien podejmować prób związania się z Kotem, to może prowadzić do szybkiej klęski. Szczęśliwy nie będzie też związek z osobami spod znaku Świni.

Znakiem ekwiwalentnym wg horoskopu klasycznego (zachodniego) jest panna .

Kobieta Kogut - horoskop miłosny

małpaKobieta Kogut nie uznaje kompromisów, dla niej białe jest białe a czarne czarne, nie uznaje szarości. Tłumacząc tę zasadę na język uczuć: miłość jest albo jej nie ma. I tyle! Jeśli jej nie ma to nawet nie staraj się próbować, to bezcelowe. Tak samo jest w łóżku. Kobieta Kogut nie uznaje letnich zachowań, jeśli się kochamy to na całego, jeśli nie to nie. A w łóżku wieczna wojna, pełna pasji i namiętności.

 

Czytaj więcej: Kobieta Kogut - horoskop miłosny

Mężczyzna Kogut - horoskop miłosny

małpaMężczyzna Kogut to człowiek – zagadka. W głębi targany gradem uczuć, a na zewnątrz ich niepokazujący. Trzeba go naprawdę znać, by domyślić się o co temu mężczyźnie chodzi. Jeśli spotka na swojej drodze tą jedyną będzie namiętnym kochankiem, pełnym fantazji i werwy, jednak na pewno rano nie pobiegnie po kwiatki, by je wręczyć ukochanej. Dla wielu kobieta szorstkość Mężczyzny Koguta jest nie do zaakceptowania, jednak te panie, którym nie będzie to przeszkadzało  mogś liczyć na wyjątkowego mężczyznę, oddanego swojej partnerce i wiernego.

 

Czytaj więcej: Mężczyzna Kogut - horoskop miłosny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]