Koń

Szczegółowe informacje dotyczące znaku Smok
Atrybut Opis
Osoby urodzone w latach 1906, 1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014, 2026
Polarność Yin Yang Yang Yang
Żywioł ogień
Szczęśliwa liczba 5
Pora roku zima
Klejnot szmaragd
Kolor pomiarańczowy, żółty
Cechy pozytywne wesołość, bystrość, inteligencja
Cechy negatywne niegrzeczność, upór, niestabilność
Zgodność znaków horoskopu Pies, Tygrys, Kozioł (Owca)
Częściowa zgodność znaków horoskopu Małpa, Świnia, Kot (Królik), Koń, Kogut
Niezgodność znaków horoskopu Szczur, Smok, Bawół, Bawół, Wąż

KońKoń lubi się pokazać ludziom, uwielbia koncerty, kino, różne zgromadzenia. Ważne by był zauważony. Lubi się dobrze ubrać i jest z tego dumny, chce się wyróżniać spośród innych, jest łasy na wszelakie komplementy. Sam zresztą potrafi komplementem się odwzajemnić toteż jest bardzo lubiany. Na spotkaniach bywa duszą towarzystwa.


Koń ma ostry dowcip i skłonność do plotek. Posiada umiejętność formułowania myśli, poza tym potrafi znakomicie przemawiać. Jest niezwykle utalentowany, dobrze radzi sobie z zadaniami wymagającymi praktycznych umiejętności, jak i tych wymagających wiedzy. Nie jest jednak klasycznym intelektualista, jest raczej sprytny. Ze swych ułomności zdaje sobie sprawę i w głębi duszy ma kompleksy na tym tle, choć nie daje tego poznać na zewnątrz.


Konie są egoistami i samolubami. Najważniejsze dla nich to osiągnięcie własnych celów, jeśli ktoś stanie im na drodze są w stanie podjąć kroki poniżej pasa, by osiągnąć zamierzony cel. Jeśli jednak zainteresuje się problemami innych jest w stanie porzucić swój egoizm i bezinteresownie pomagać innym.


Zawsze idzie własną drogą, nie patrzy na porady innych ludzi. Nawet jeśli te rady są dawane z dobrego serca i najbliższych przyjaciół. Musi spróbować swojej ścieżki życia nie patrząc na konsekwencje.


Nie potrafi być twardy w relacjach z płcią przeciwną, odda wszystko za miłość, jest w stanie zrobić różne głupstwa by być kochanym. Jeśli tylko uda mu się pohamować swoją namiętność jest w stanie wieść życie szczęśliwe i pełne sukcesów. Jednak lepiej dla niego będzie jeśli wcześniej opuści rodziny dom. Jako wielki egoista jeśli uda mu się stworzyć własną rodzinę, będzie oczekiwał aby świat kręcił się wokół niego. Jeśli będzie radosny, będzie wymagał aby cała rodzina podzielała jego euforię, jeśli wpadnie w smutek będzie oczekiwał zainteresowania swoją osobą.


Może tworzyć dobry związek z Kozłem. Kozioł będzie bowiem w stanie swym poczuciem humoru złagodzić jego samolubstwo. Może tworzyć też trwały związek z Psem i Tygrysem. Na pewno nie powinien wiązać się ze Szczurem. Tym bardziej jeśli jest kobietą i urodził się w roku Ognistego Konia, czyli w roku 1966. Taki związek może wywołać zbyt wielkie iskry.
Pierwsze dwie fazy życia ludzi urodzonych w roku Konia są typową sinusoidą, są pełne wzlotów i upadków. Dopiero u schyłku życia Koń osiąga szczęście i stabilizację.

Znakiem ekwiwalentnym wg horoskopu klasycznego (zachodniego) są bliźnięta .

Rok Ognistego Konia

Co sześćdziesiąt lat świat wkracza w rok Ognistego Konia, który jest bardzo zły dla samego Konia, jak i jego rodziny. - przynosi pecha i wszelakiego rodzaju nieszczęścia. Ostatni Rok Ognistego Konia miał miejsce w 1966, następny będzie w 2026 roku. W tym czasie rodzice powstrzymywali się od płodzenia dzieci, by na swoją rodzinę nie sprowadzać nieszczęść.

Kobieta Koń - horoskop miłosny

końKobieta Koń uwielbia towarzyskie spotkania i wszelakiego rodzaju przyjęcia, zawsze gotowa na dobrą zabawę. Do tego to osoba niezwykle temperamentna,  pełna entuzjazmu i niezwykle spontaniczna. Bywa duszą towarzystwa, nie ma żadnego kłopotu z nawiązywaniem znajomości, lubiąca ludzi i vice versa. Inni łakną jej towarzystwa i dobrze się w nim czują. Nic dziwnego, jej ogromne poczucie humoru przyciąga innych.

Czytaj więcej: Kobieta Koń - horoskop miłosny

Mężczyzna Koń - horoskop miłosny

końMężczyzna Koń to niezwykle otwarty na nowe doznania partner, który z łatwością się zakochuje, wybucha jak piękny fajerwerk na ciemnym niebie, by po chwili zgasnąć. Bardzo często się zakochuje, niezwykle łatwo traci głowę na nowe miłostki. Jego związki są liczne, aczkolwiek niestety nieudane. Zbyt łatwo poddaje się bowiem emocjom, i potem orientuje się dopiero, że związek w który się wplątał nie ma szans na powodzenie. Bywa jednak, że jest już wtedy za późno na odwrócenie sytuacji.

Czytaj więcej: Mężczyzna Koń - horoskop miłosny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]