Kot

Szczegółowe informacje dotyczące znaku Kot (Królik)
Atrybut Opis
Osoby urodzone w latach 1903, 1915, 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011, 2023
Polarność Yin Yang Yin Yin
Żywioł drewno
Szczęśliwa liczba 4
Pora roku wiosna
Klejnot perła
Kolor morski
Cechy pozytywne uprzejmość, wrażliwość, elegancja
Cechy negatywne zmienność nastroju, powierzchowność, oportunizm
Zgodność znaków horoskopu Kozioł (Owca), Świnia
Częściowa zgodność znaków horoskopu Kot (Królik), Tygrys, Małpa, Bawół
Niezgodność znaków horoskopu Smok, Szczur, Kogut, Wąż, Pies, Koń

Kot (Królik)Kot jest osobą miłą, niezwykle dyskretną, o wyrafinowanym smaku i guście. Trzyma się ich szczęście. Potrafi pokazać się z dobrej strony, potrafi zjednywać sobie przyjaciół, jest lubiany przez innych ludzi, nikt go nie ignoruje, Kot jest bowiem znakomitym kompanem, lubi oddawać się życiu towarzyskiemu. Lubi jednak plotkować i prowokować skandale i skandaliki. Kiedy stworzy w ten sposób nieprzyjemną dla siebie sytuację woli się raczej wycofać niż brnąć dalej w kłopoty.


Kot nie daje się łatwo sprowokować, jest pokojowo nastawiony, choć raczej ma pesymistyczne nastawienie do świata. Jest sentymentalny. Czuły jest na nieszczęścia, które dotykają właśnie jego. Nie przejmuje się tragediami innych.


Jest duszą towarzystwa, lubi przyjęcia. Jako bywalec często jest snobem. Kobieta Kot lubi nad innymi górować intelektem, często jednak jej wiedza jest pozorna, niezbyt głęboka, poznawana tylko po to, by imponować innym i błyszczeć w towarzystwie.


Kot nienawidzi wszystkiego co zakłóca jego życie, ceni spokój i za wszelką cenę pragnie zachować poczucie bezpieczeństwa. Jest raczej bojaźliwy, co nie znaczy, że tchórzliwy i ostrożny. Nie podejmuje ryzyka, musi rozważyć wszystkie za i przeciw nim podejmie jakąkolwiek decyzję. Inni ludzie darzą go zaufaniem. Raczej jest konserwatywny w poglądach. Ma szczęście w interesach, szczególnie w handlu. Dobrze jednak czuje się w polityce i dyplomacji. Jeśli tylko ograniczy swą skłonność do spokojnego życia może życie spędzić w dobrobycie.


Kobiety Koty są miłe, dyskretne i pociągające. Mężczyźni nie są ludźmi rodzinnymi, ponad nią przekładają towarzystwo przyjaciół bliższych bądź dalszych. Ograniczony jest też instynkt macierzyński Kotów. Najlepszym partnerem dla Kota będzie Kozioł. Szansę na udany związek ma także szansę stworzyć wiążąc się z Psem i Świnią. Nie powinien wiązać się na pewno z Kogutem, a jak najdalej powinien trzymać się od Szczura, pełnym napięć może być też jego związek z Tygrysem.

Znakiem ekwiwalentnym wg horoskopu klasycznego (zachodniego) jest byk .

Mężczyzna Kot - horoskop miłosny

kotMężczyzna Kot to prawdziwy  dżentelmen, niezwykle grzeczny, uprzejmy, cechują go dobre maniery. To prawdziwy hrabia wśród znaków horoskopu chińskiego. Fascynuje przez to płeć przeciwną, przyciąga do siebie zdystansowaniem do świata. Prawdziwa zagadkaq. Bije od niego pewien chłód, lecz w środku to prawdziwy, wrażliwy romantyk. Nigdy za wszelką cenę nie dąży do skonsumowania związku, musi poczuć najpierw, że to „ta, jedyna.” Wtedy daje z siebie naprawdę dużo. Na zewnątrz chłodny, w łóżku zmienia się radykalnie, staje się niezwykle namiętnym i gorącym kochankiem.

Czytaj więcej: Mężczyzna Kot - horoskop miłosny

Kobieta Kot - horoskop miłosny

kotKobieta Kot nigdy nie przejmuje inicjatywy, ma naturę wyczekującą, musi mieć duże poczucie bezpieczeństwa, by otworzyć się przed kimś.W związku z tym na pewno nie można liczyć, że Kobieta Kot,  pierwsza zainicjuje znajomość, zaproponuje randkę czy za wszelką cenę będzie dążyła do skonsumowania związku. Na to nie powinniśmy liczyć. Jednakże będąc już z kimś jest w stanie zaoferować ogrom ciepła.  Nie może żyć sama, wtedy usycha, więdnie, cierpi. Jej partner nie powinien liczyć na to, że od razu wzniesie się z nią w kosmiczne przestrzenie wysokiego C, jednak gdy Kobieta Kot poczuje się bezpiecznie bywa namiętną, drapieżną kochanką.

Czytaj więcej: Kobieta Kot - horoskop miłosny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]