Pies

Szczegółowe informacje dotyczące znaku Pies
Atrybut Opis
Osoby urodzone w latach 1910, 1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018
Polarność Yin Yang Yang Yang
Żywioł metal
Szczęśliwa liczba 9
Pora roku jesień
Klejnot diament
Kolor turkusowy
Cechy pozytywne inteligencja, bezpośredniość, atrakcyjność
Cechy negatywne Cyniczność, lenistwo, zimno
Zgodność znaków horoskopu Koń, Tygrys
Częściowa zgodność znaków horoskopu Szczur, Wąż, Pies, Małpa, Świnia, Kot (Królik)
Niezgodność znaków horoskopu Smok, Kozioł (Owca), Kogut, Bawół

PiesPies to typowy introwertyk, który rzadko pokazuje uczucia, chyba, że to konieczne. Osoby spod tego znaku są też ciągle zatroskane, wciąż spodziewają się najgorszego przez co nie potrafią się rozluźnić. Pies jest raczej nietowarzyski, nie lubi tłumów, przyjęć, spotkań. To nie znaczy, że jest samotnikiem, ma po prostu zawsze wiele wątpliwości, którymi nie chce dzielić się z innymi.


Pies to jednak osoba, która wie czego chce, przez co jest osobnikiem wyjątkowo upartym, ma ostry język, nie stroni od ostrych uwag – szczególnie w zaciszu domowym. Bywa gorzki w swych ocenach, niektórzy odbierają go jako cynika. Tymczasem to tylko maska pod którą skrywa się istota wrażliwa i zagubiona. Potrafi jednak przemóc swój introwertyzm i czasami ma skłonność do pomocy innym. To jednak typowy pesymista, nie ma wygórowanych wymagań wobec życia. Mimo braku wiary w skuteczność podejmowanych działań walczy z niesprawiedliwością. Przejmuje się losami przyjaciół i świata, często na zapas. Czasami wymaga to wielkiej odwagi i samozaparcia od Psa. To właśnie wśród Psów możemy znaleźć osoby sprzeciwiające się zastanej rzeczywistości.


Pies może być doskonałym przywódcą i związkowym działaczem. Czasami filozofującym lewicowym radykałem. Nie ma wygórowanych wymagań, więc nie dba o pieniądze, materialny komfort nie jest dla niego najważniejsze, choć kiedy uzna, że dobra materialne są mu niezbędne, by osiągać cele potrafi je zdobywać. Noże sprawdzić się zresztą w każdym zawodzie, zawsze wtedy jest lojalny i oddany.


Tak samo w miłości Psy są niezwykle wierne i oddane, do tego szczere i prostolinijne. Ich życie uczuciowe bywa jednak też skomplikowane, gdyż Psem wciąż targają wątpliwości i brak mu wiary we własne siły. Stąd Pies mężczyzna nie to nie jest łamacz niewieścich serc, zaś kobieta często nie potrafi pokazać swych uczuć. Pies może tworzyć dobry związek prawie z każdym. Potrafi znaleźć nutkę porozumienia z Tygrysem, Koniem , Świnią, Kogutem... Powinien wystrzegać się tylko Kozła.

Znakiem ekwiwalentnym wg horoskopu klasycznego (zachodniego) jest waga .

Kobieta Pies - horoskop miłosny

piesKobieta Pies to istota bardzo nieśmiała, czasami wręcz chorobliwie, co utrudnia jej zawieranie znajomości. Na pewno to nie jest osoba, która pójdzie do łóżka z mężczyzną po pierwszej randce, Kobieta Pies musi najpierw kogoś poznać, by zdecydować się na taki krok. Bardzo ważne dla niej są uczucia. W sypialni nie jest wymagająca. Ważne, by trafiła na odpowiedniego partnera, takiego, który pokaże jej ścieżkę prawdziwej miłości, wtedy ma szansę na udane życie erotyczne.

Czytaj więcej: Kobieta Pies - horoskop miłosny

Mężczyzna Pies - horoskop miłosny

piesMężczyzna Pies to typowy domator, ceni bardzo stabilizację. Nie lubi niespodzianek, sam zresztą ich też nie robi.nie należy się po nim spodziewać wyjątkowej fantazji. W życiu poszukuje kobiety opiekuńczej, ciepłej, ustabilizowanej i macierzyńsiej. Z ukosa będzie patrzył na kobiety kameleony, nie wiedzące czego w życiu chcą. Nie miewa zbyt wielu kochanek, flirt nie jest jego mocną stroną. W związku jest wierny, nie miewa też zbyt wielu romansów nawet, gdy jest singlem.

Czytaj więcej: Mężczyzna Pies - horoskop miłosny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]