Smok

Szczegółowe informacje dotyczące znaku Smok
Atrybut Opis
Osoby urodzone w latach 1904, 1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024
Polarność Yin Yang Yang Yang
Żywioł drewno
Szczęśliwa liczba 5
Pora roku wiosna
Klejnot szmaragd, diament
Kolor czerwony, czarny
Cechy pozytywne wielkoduszność, wigor, siła
Cechy negatywne arogancja, dogmatyczność, samochwalstwo
Zgodność znaków horoskopu Szczur, Małpa, Wąż
Częściowa zgodność znaków horoskopu Smok, Świnia, Tygrys, Kogut, Bawół
Niezgodność znaków horoskopu Kozioł (Owca), Kot (Królik), Pies

SmokSmok to wulkan energii, bucha żywotnością i witalnością. W relacjach z innymi jest bezpośredni i prostolinijny, choć jest zdolny do hipokryzji. Często brak mu taktu, nigdy nie traci dobrego samopoczucia. Ma skłonność do perfekcjonizmu i idealizmu. Żąda wiele od siebie, jak i od innych, często zbyt wiele. Smok jest też bardzo drażliwy, często mówi za dużo, a słowa wyprzedzają jego myśli. Jego zdanie warte jest jednak wysłuchania. Ludzie doceniają jego wiedzę, często słuchają jego rad.


Smoki są dumne, utalentowane i inteligentne, jednak łatwo tracą panowanie nad sobą. Jeśli zobaczą, że cel warty jest poświęceń są w stanie zaangażować się bez reszty, by go osiągnąć. Zresztą czegokolwiek by nie zrobił to i tak zrobi dobrze.


Smok ma szansę na osiągnięcie sukcesu w każdej dziedzinie. Może być dobrym przedsiębiorcą, politykiem, wojskowym czy duchownym. Będzie też błyszczał jako uczony. Jeśli będzie pozbawiony jakichkolwiek talentów to i tak na tle innych będzie błyszczał. Smok skłonny jest do poświęceń w każdej dziedzinie, także jeśli poświęci się ścieżce życia niezgodnej z prawem to także będzie się wyróżniał. Osoby urodzone w roku Smoku często jednak żyją w poczuciu niezrozumienia przez innych. Zapomina, że znak Smoka to znak największej siły.


W miłości Smok jest kochany, chociaż są sam kocha rzadko. To raczej on łamie serca niż odwrotnie. Smoki nie są przeznaczone do szybkich małżeństw, często pozostają bezżenne. Nie czują z tego powodu jednak frustracji, gdyż bardzo dobrze czują się we własnym towarzystwie. W samotności są najszczęśliwsze ze swoją skłonnością do samowystarczalności. Jeśli jednak zdecyduje się na związek powinien skierować swe uczucia w stronę Szczura, który złagodzi swym poczuciem humoru dumnego Smoka. Smok też bardzo dobrze będzie czuł się w towarzystwie Węża, Małpy i Świni. Smok powinien unikać na pewno Tygrysa, z którym nie stworzy dobrego związku, z daleka powinien trzymać się też od Psa, który jako straszny realista jest w stanie zasiać w nim zwątpienie we własne siły.

Znakiem ekwiwalentnym wg horoskopu klasycznego (zachodniego) jest baran .

Kobieta Smok - horoskop miłosny

smokKobieta Smok wzbudza skrajne emocje, jedni ją uwielniają, inni nienawidzą. Co powoduje, że wzbudza aż tak wielkie kontrowersje? Jej niezwykła pewność siebie i poczucie własnej wartości. Dla jednych to bardzo pozytywne cechy, dla innych wręcz przeciwnie. Jedno, jest pewne – Kobieta Smok ma charakter. Jeśli ktoś jej się spodoba, to nie będzie czekała samotnie w kącie; sama przejmie inicjatywę i da znać jasno mężczyźnie, że mu się podoba.  W łóżku nie ma zahamowań, nie jest pruderyjna, lubi eksperymentować, wie czego pragnie, nie boi się tego wyrażać.Ma wybujałą fantazję erotyczną. Lgną do niej mężczyźni równie pewni siebie jak ona, więc seks daje jej dużą satysfakcję.

Czytaj więcej: Kobieta Smok - horoskop miłosny

Mężczyzna Smok - horoskop miłosny

smokMężczyzna Smok to niezwykle temperamentny człowiek. Gdy upatrzy sobie jakąś zdobycz to nie zrezygnuje w pół kroku. To prawdziwy łowca. Oddziela jednak swoje potrzeby seksualne od uczuciowości. Przygoda na jedną noc jest dla niego tylko przygodą, na pewno z tego powodu nie będzie zmieniał stanu cywilnego. W łóżku jest niezmodowany, żywiołowy, lubiący eksperymentować. Mężczyzna Smok ma niezwykle silną osobowość, to człowiek obdarzony charyzmą, wywierający ogromny wpływ na najbliższe otoczenie.

Czytaj więcej: Mężczyzna Smok - horoskop miłosny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]