Szczur

Szczegółowe informacje dotyczące znaku Szczur
Atrybut Opis
Osoby urodzone w latach 1900, 1912, 1924, 1936, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020
Polarność Yin Yang Yang Yang
Żywioł woda
Szczęśliwa liczba 11
Pora roku zima
Klejnot granat
Kolor czarny, czerwony, biały
Cechy pozytywne dokładność, inteligencja, bystrość
Cechy negatywne chęć kontroli i manipulacji, upór, kąśliwość
Zgodność znaków horoskopu Smok, Małpa, Bawół
Częściowa zgodność znaków horoskopu Wąż, Szczur, Pies, Tygrys
Niezgodność znaków horoskopu Kot (Królik), Kogut, Koń, Świnia, Kozioł (Owca)

SzczurSzczur na pierwszy rzut oka wydaje się spokojny i zrównoważony ale pod maską spokoju kryje się ciągły niepokój wewnętrzny, wręcz agresja. Bywa neurotyczny, skłonny jest też do narzekania i krytykowania tylko dla samej przyjemności. Jest bardzo towarzyski, choć zamknięty w sobie. Trudno namówić go na zwierzenia, nie lubi dzielić się z innymi swoimi problemami. Uwielbia za to plotkować, w tym czuje się bardzo dobrze.


Szczur jest strasznym oportunistą, czerpie korzyści z otoczenia, nie dając przy tym nic od siebie. Wykorzystuje rodziców, nauczycieli, przyjaciół, pożycza pieniądze, a potem ich nie oddaje. Nie lubi sobie niczego odmawiać, jest wielkim żarłokiem. Cechuje go skłonność do hazardu. Ma potrzebę gromadzenia zapasów, boi się, że zabraknie mu środków na zaspokojenie swoich potrzeb, obawia się też niepowodzeń. Zawsze bywa szczery i uczciwy wobec przyjaciół, jest też bardzo sentymentalny.


Jeśli podejmie jakieś postanowienie to doprowadzi sprawę do końca. Gdy tylko uda mu się zapanować nad swoim malkontenctwem ma ogromną szansę na odniesienie życiowego sukcesu. Szczur jednak cokolwiek by nie robił i tak zawsze woli, by to inni za niego pracowali.. Kiedy dorobi się pieniędzy od razu je przepuszcza, gdy pożycza pieniądze od innych ma kłopoty, by je oddać.


Szczur ma bardzo bogatą wyobraźnię, niekiedy zostaje artystą. Zamiast mięśni, woli posługiwać się bowiem intelektem. Często odnosi sukcesy jako polityk, dobrze radzi sobie też w biznesie. Wiele zależy jednak od tego czy Szczur urodził się w w lecie, czy zimie. Jeśli urodził się w lecie ma większą szansę na odniesienie sukcesu, jeśli w zimie musi bardziej starać się o doczesne dobra, grozi mu też ryzyko więzienia lub tragicznego wypadku.


W miłości najlepszym partnerem dla Szczura będzie osoba urodzona pod znakiem Smoka. Smok wniesie do związku ze Szczurem siłę i równowagę, korzystając przy tym z krytycznych zdolności Szczura. Dobrym partnerem dla niego jest też Bawół, którzy obdarzy go poczuciem bezpieczeństwa, dobrym partnerem może okazać się też Małpa. Za wszelką cenę Szczur musi unikać ludzi urodzonych w roku Konia oraz Kota.

Znakiem ekwiwalentnym wg horoskopu klasycznego (zachodniego) jest strzelec .

Mężczyzna Szczur - horoskop miłosny

szczurMężczyzna Szczur to wulkan energii, żywiący się seksem i seksualną energią, prowadzi on niezwykle burzliwe życie seksualne. Łatwo się zakochuje, ale też i odkochuje, stąd przez całe życie miewa wiele kochanek. Jest znawcą kobiecej psychiki, wie, czego kobieta potrzebuje, potrafi uwodzić. Kobiety doceniają jego zaangażowanie, gdyż to mężczyzna bardzo pomysłowy i otwarty na wszelkie nowe doznania, także te seksualne. Na pewno nie jest pruderyjny. Mężczyzna Szczur potrafi dużo z siebie dawać, ale nie ma też kłopotów, by brać. Lubi wszelkie życiowe przyjemności. Nie znosi pruderii w łóżku.

Czytaj więcej: Mężczyzna Szczur - horoskop miłosny

Kobieta Szczur - horoskop miłosny

szczurKobieta Szczur to nie jest szara myszka, potrafi zwrócić na siebie uwagę i przyciągnąć spojrzenia mężczyzn. To prawdziwa zalotnica, obdarzona niezwykłym, szczerym uśmiechem. Ale to nie ona jest wybierana, o nie! Kobieta Szczur sama decyduje z kim chce być, z tłumu wyłowi mężczyznę na którym jej zależy. To kobieta niezwykle zmysłowa, lubiąca łóżkowe igraszki. Na pewno nie można spodziewać się po niej zbyt wielkiego przywiązania. Szuka ona bowiem przygód w życiu, a miłość to dla niej przygoda, ale jedna z wielu.  Jeśli ma problemy z wyborem odpowiedniego mężczyzny to wybiera... obu! Nie lubi zaborczych mężczyzn, wtedy natychmiast czmyha.

Czytaj więcej: Kobieta Szczur - horoskop miłosny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]