Wąż

Szczegółowe informacje dotyczące znaku Wąż
Atrybut Opis
Osoby urodzone w latach 1905, 1917, 1929, 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013, 2025
Polarność Yin Yang Yin Yin
Żywioł ogień
Szczęśliwa liczba 3
Pora roku wiosna
Klejnot Agat
Kolor czerwony, zielony
Cechy pozytywne głębokie myśli, mistyczność, gracja
Cechy negatywne nieasertywność, wątpliwości, nieufność
Zgodność znaków horoskopu Bawół, Kogut
Częściowa zgodność znaków horoskopu Szczur, Smok, Tygrys, Wąż, Kozioł (Owca)
Niezgodność znaków horoskopu Pies, Koń, Małpa, Tygrys, Kot (Królik), Świnia

WążWąż jest mądry i przenikliwy, Ma dużą intuicję. Czasami wydaje mu się, że wie wszystko, przez co zraża do siebie ludzi. Jest w nim dużo romantyzmu. Cechą charakterystyczną dla Węża jest jego dobry gust, ubiera się z dużym smakiem, mężczyźni urodzeni w roku Węża uważani są za najelegantszych. Również kobiety Węże odznaczają się dobrym gustem, uważane są przy tym za bardzo piękne. Łatwo osiągają sukces.


Wąż jest z urodzenia filozofem, myślicielem, który nigdy nie traci czasu na błahe rozmowy. Zawsze próbuje doprowadzić sprawy do końca, nigdy nie poprzestaje w połowie drogi. Imponuje ludziom swą życiową mądrością. Ma zresztą szósty zmysł, który pozwala innym pomagać w trudnych sytuacjach. Nie waha się podejmować trudnych decyzji, zresztą podejmuje je szybko i pewnie.


Nie ma natury hazardzisty, nie lubi też pożyczać innym pieniędzy, za to zawsze gotowy jest do pomocy innym. Niestety zbyt często narzuca swoją pomoc, gdy jest nieproszony o to. Bywa przez to bardzo męczący. Wąż ma skłonność do przesady we wszystkim co robi.. Z reguły sprzyja mu szczęście. Szczególnie dobrze radzi sobie w sprawach finansowych, dobrze radzi sobie też na ścieżce kariery. Sukcesy jednak rozleniwiają go bardzo szybko.
Szczęście Węża jednak zależy od tego kiedy urodził się. Większą szansę na szczęście ma jeśli urodził się w lecie i w południe.


W sprawach miłosnych Wąż jest niezwykle zazdrosny i zaborczy, nawet, gdy miłość odejdzie już w przeszłość. Bardzo łatwo Węże angażują się w pozamałżeńskie związki. Nie ma ją one jednak większego wpływu na ich życie rodzinne które mimo tego wciąż są harmonijne. Węże zazwyczaj nie poprzestają na jednym potomku, ich rodzina jest liczna.
Najlepszym partnerem dla Węża jest Bawół, szczęście może też odnaleźć w związku z Kogutem. Nie powinien wiązać się ze Świnią, gdyż uczyni ją nieszczęśliwą oraz z Tygrysem, który Węża zniszczy.

Znakiem ekwiwalentnym wg horoskopu klasycznego (zachodniego) są ryby .

Kobieta Wąż - horoskop miłosny

wążKobieta Wąż ma w sobie nutkę tajemnicy, którą trzeba, ba chce się odkryć. Kobieta Wąż zachęca do tego... nic nie robiąc. Przyciąga samą sobą, nie strojąc się w piórka, nie kusi, nie zachęca a mężczyźni nie potrafią oprzeć się jej urokowi. To jednak ona decyduje z kim zawrze znajomość, Kobieta Wąż jest niezwykle wybredna. Mężczyźni bez polotu i taktu, gruboskórni nie ma ją u niej szans – kasuje ich od razu swym przenikliwym wzrokiem.

Czytaj więcej: Kobieta Wąż - horoskop miłosny

Mężczyzna Wąż - horoskop miłosny

wążMężczyzna Wąż to ktoś kto roztacza wokół siebie niezwykłą atmosferę. Przyciąga tą aurą do siebie kobiety, hipnotyzując je. Ma w sobie coś z dobrego psychologa, wie w którą strunę uderzyć, by przyciągnąć do siebie płeć przeciwną, jest świetnym obserwatorem, wyciąga też wnioski ze swoich porażek. Nie ma problemu z zawarciem znajomości. Mężczyzna Wąż to niezwykle inteligentny, z dużym poczuciem humoru zdobywca kobiecych serc. Nigdy nie otwiera się do końca, zostawia wokół siebie nutę niedopowiedzeń przez co jeszcze bardziej przyciąga do siebie kobiety. W łóżku ma niezmordowany apetyt, nie ma w nim pruderii, ma dużą wyobraźnię. Lubi zaskakiwać pomysłami. Lubi w życiu zmiany, stąd powinien wiązać się z kobietą o silnej osobowości, z taką, która nie pozwoli by się  w związku nudził.

Czytaj więcej: Mężczyzna Wąż - horoskop miłosny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]