Yin / Yang

Chińczycy już wiele lat temu posiedli wiedzę o strukturze energetycznej człowieka. Wg nich podobnie jak istnieje obieg krwionośny czy limfatyczny, organizm ludzki posiada również obieg energetyczny. Zgodnie z tą tezą, tak jak w żyłach i tętnicach płynie krew, tak przez specjalne kanały energetyczne (meridiany) przepływa energia. Energia ta to Yin i Yang (jing i jang). Podstawową zasadą filozofii chińskiej jest współpraca tych dwóch energii (jing i jang) a  symbolizowane jest to kosmiczną zasadą monady.

Symbol harmonii "Yin i Yang"


Yin i YangYin i Yang (Jing i Jang) symbolizują dwie przeciwstawne energie, które tworzą całość. Każda z tych dwóch sił zawiera w sobie początek tej drugiej, którego nigdy nie da się stłumić, a jedna energia bez drugiej nie mogłaby się przejawić.

Symbol przedstawia ciągłą zmianę, której wszystko podlega i przekształca się zawsze w zupełną odwrotność, jak np. ciepło w zimno lub wzrost w rozpad.


Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]