Bliźnięta 21 V - 21 VI

BliźniętaBliźnięta (łac. Gemini, dop. Geminorum, skrót Gem) – jeden z bardziej charakterystycznych gwiazdozbiorów. Słońce przebywa na tle tego gwiazdozbioru od 21 maja do 21 czerwca. Konstelacja ta znana była już od starożytności, przedstawia parę bliźniąt trzymających się za ręce, Kastora i Polluksa. Należeli oni do załogi statku Argonautów, byli synami Ledy, a ojcem każdego z nich był kto inny: Kastora – król Sparty Tyndareos, Polluksa – sam Zeus. Po śmierci Kastora jego brat Polluks chciał zrezygnować ze swej nieśmiertelności, byleby tylko móc być nadal ze swym bratem. Zeus postanowił rozwiązać ten problem, zezwalając obydwu na to, by naprzemiennie żyli jeden dzień wśród bogów i jeden dzień wśród gwiazd. Bliźnięta – trzeci astrologiczny znak zodiakalny. Pierwsze wzmianki o znaku pochodzą z Mezopotamii, gdzie nazywano go Wielkimi Bliźniętami. W starożytności znaku Bliźniąt przypisywano patronat tańca, pieśni, poetów i wędrowców. Przez swoją dwoistość natury uważany był za zdolny dwoistości natury i przywdziewania różnych masek. W Astrologii znak Bliźniąt symbolizował równowagę pomiędzy przeciwnościami w kosmosie: dzień i noc, duch i materia. Symbolizował również dopełnienie życia kontemplacyjnego z czynnym i był uzupełnieniem znaków Barana i Byka. W Grecji odpowiednikiem Bliźniąt byli Dioskurowie: Kastor i Polideukes (Polluks), którzy mieli skrajnie odmienne temperamenty. Bliźnięta były znakiem trygonu powietrza i miejscem gdzie w nocy przebywał Merkury. Bliźnięta opiekowały się Kapadocją i Belgią. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Bliźnięta (21.V – 21.VI) jest Symbol Bliźnięta.

Data 21 maja - 21 czerwca
Żywioł powietrze
Symbol bliźniaki
Natura męska
Dzień środa
Metal rtęć
Kamień szmaragd
Kolor pomarańczowy
Profesja oświata
Część ciała dłonie, ramiona, klatka piersiowa i płuca
Kluczowe słowo ekspresja
Pozytywny wpływ uczuciowość, inteligencja, spryt
Negatywny wpływ pretensjonalność, płytkość, nerwowość
Władca / Bóg Merkury Merkury, Bogini wiedzy Sophia

 

Ze znakiem zodiaku Bliźnięta powiązane jest drzewo: głóg.

Kobieta Bliźnięta

Symbol kobietaKobiety spod znaku Bliźniąt to kobiety o ogromnej energii. Niezwykle kuszące, zalotne, nie mają problemów, by zdobywać mężczyzn. Szybko jednak się nimi nudzą, więc w poszukiwaniu nowych doznań zmieniają ich, jak rękawiczki.

Czytaj więcej: Kobieta Bliźnięta

Bliźnięta - ogólny

Symbol BliźniętaBliźnięta są trzecim znakiem Zodiaku. Ich planetą opiekuńczą jest Merkury, trygonem powietrze Z Bliźniakiem nigdy nie będziesz się nudził, nie masz szans wpaść w rutynę. Bliźnięta są w stale w ruchu, niezwykle pomysłowe i inteligentne. Mają znakomitą pamięć. Jest ich wszędzie „pełno”, osoby spod tego znaku można spotkać wszędzie tam, gdzie coś się dzieje.

Czytaj więcej: Bliźnięta - ogólny

Mężczyzna Bliźnięta - horoskop miłosny

Symbol mężczyznaMężczyzna Bliźniak to niepoprawny romantyk, pełen wdzięku mężczyzna, który przyciąga do siebie kobiety. Uwielbia uwodzić, nie ma oporów przed flirtowaniem i miłosną grą. Zna kobiecą psychikę, jak mało kto. Tak jak w przypadku kobiet spod tego znaku tak i w tym przypadku dobrze czuje się w towarzystwie kobiet inteligentnych i otwartych. Zawsze w głowie mu flirty, prowadzi buje życie towarzyskie i seksualne, i nawet jeśli zostanie usidlony to nawet wtedy ma skłonność do flirtowania, a co za tym idzie i zdrady. Nie znosi braku swobody i woli rozstać się niż tkwić w związku, który go dusi, przytłacza.

 

Czytaj więcej: Mężczyzna Bliźnięta - horoskop miłosny

Bliźnięta – horoskop zapachowy

Symbol BliźniętaTypowy przedstawiciel tego znaku zodiaku trudno znosi brak zainteresowania ze strony otoczenia. Kocha życia i czerpie ogromną satysfakcję z odkrywania nawet jego najdrobniejszych uroków. Ma przyjazne nastawienie do świata i potrafi zaciekawić rozmową. Bliźnięta powinny otaczać się aromatem lawendy oraz bzu. Jeśli pora roku nie pozwala na rozkoszowanie się ich zapachem w naturalnej postaci, warto zaopatrzyć się np. w profesjonalnie skomponowanie perfumy, zawierające woń rozmarynu lub piwonii.

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]

Wróżka REA

Wróżka REA

WRÓŻBA DLA CIEBIE - Wróżka REA (NUMEROLOGIA, RUNY)

Mogę pomóc Ci złagodzić napięcia. Znając twoja datę urodzenia będę mogła powiedzieć kiedy znajdziesz swoją miłość, kiedy skończy się czas złej hossy, czy Twoje problemy w końcu ucichną.

Czytaj dalej [Wróżka REA]