Panna 23 VIII - 22 IX

PannaPanna (łac. Virgo, dop. Virginis, symbol , skrót Vir) – gwiazdozbiór zodiakalny, znajdujący się w rejonie równika niebieskiego. Według starożytnych wyobraża on pannę trzymającą w ręku kłos. Przedstawia zazwyczaj grecką boginię sprawiedliwości Dike, która odeszła od ludzi, gdy zakończył się srebrny wiek, ale również boginie pełniące podobne funkcje w innych kulturach (w Mezopotamii – Astarte, w Egipcie – Izyda, w Grecji – Atena lub Erigone, córkę Ikariosa, która po śmierci została zabrana przez Dionizosa na niebo). Panna jest drugim pod względem wielkości gwiazdozbiorem i zarazem największym spośród zodiakalnych. Panna jest szóstym znakiem zodiaku. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Panna (23.VIII – 22.IX) jest Symbol Panna.

Data 23 sierpnia - 22 września
Żywioł ziemia
Symbol dziewica
Natura żeńska
Dzień środa
Metal rtęć
Kamień brylant
Kolor żółty i zielony
Profesja administracja
Część ciała narządy trawienne, jelita
Kluczowe słowo ekspresja
Pozytywny wpływ równowaga, zorganizowanie, uprzejmość
Negatywny wpływ negatywne podejście, marudność, rygorystyczność
Władca / Bóg Merkury , Bogini wiedzy Sophia

Ze znakiem zodiaku Panna powiązane jest drzewo: leszczyna.

Kobieta Panna

Symbol kobietaKobiety - Panny są uczciwe, bojaźliwe, pobożne i dobroduszne. Pragną służyć innym, często przywdziewają szaty zakonne. Raczej trzyma się na uboczu, nie pokazuje swoich uczuć. Często wygląda niewinnie, wzbudza uczucia opiekuńcze wśród mężczyzn. Mężczyźni nie są Pannom niezbędni do życia. Tak jak u Panien – mężczyzn tak i w przypadku kobiet najwięcej starych panien jest wśród kobiet spod tego znaku.

Czytaj więcej: Kobieta Panna

Kobieta Panna - horoskop miłosny

Symbol kobietaPani Panna jest klasycznym przedstawicielem swojego znaku. Nie lubi zmian i niespodzianek. Jak pokazują statystyki najwięcej starych panien i starych kawalerów jest wśród przedstawicieli spod znaku Panny. Bardzo długo szuka swojego ukochanego. Jak się jednak już uda jej trafić na swoją „drugą połówkę” to jest  wtedy dobrą żoną i matką. Pani Panna to niezwykle pogodna i cierpliwa osobą z którą życie może być naprawdę przyjemne.

Czytaj więcej: Kobieta Panna - horoskop miłosny

Mężczyzna Panna

Symbol mężczyznaPanny są wyjątkowo ostrożne. Mężczyźni spod tego znaku nie ulegają większym namiętnościom. Często są nieśmiali, stojący z boku. Nie pokazują swoich uczuć, boją się też o nich mówić. Może wydawać się, że są beznamiętni. Długo rozważa za i przeciw przy wyborze partnerki. Jeśli jednak już się zdecyduje na związek potrafi być wierny i czuły. Ale, gdy mężczyzna – Panna już się zdecyduje wejść z kimś w bliższe relacje to należy to docenić. Ale nie jest w stanie wybaczyć zdrady. W rodzinie są troskliwymi ojcami i sumiennymi opiekunami rodziny, starającymi się dbać o swoje dzieci. Dbają o dom, często nadmiernie zamartwiają się o zdrowie domowników.

Czytaj więcej: Mężczyzna Panna

Mężczyzna Panna - horoskop miłosny

Symbol mężczyznaPan spod znaku Wagi wobec kobiet bywa trochę nieśmiały, nie lubi kobiet wulgarnych, wyuzdanych. W życiu stara się znaleźć kobietę rozsądną, praktyczną, uporządkowaną gospodynię, która zapewni mu spokój domowego ogniska. Jeśli uda mu się taka znaleźć to pan Waga w związku będzie w związku niezwykle oddany. Trzeba pamiętać, że to on lubi dominować w związku, mieć rękę na pulsie.

Czytaj więcej: Mężczyzna Panna - horoskop miłosny

Panna – horoskop zapachowy

Symbol PannaUprzejmość i zachowanie taktu to główne atrybuty Panien. Nikomu się nie narzucają i starają się unikać przykrych komentarzy, o ile nie jest to absolutnie konieczne. Jeśli kogoś krytykują, to zazwyczaj w subtelny, kulturalny sposób. Głównym zapachem, w otoczeniu którego Panna czuje się znakomicie, jest dobrze wszystkim znana, pospolita stokrotka. Pozytywnie wpływa na nią także bluszcz oraz fiołek i kwiat paczulki wonnej.

Panna - ogólny

Symbol PannaPanna jest szóstym znakiem zodiaku, patronem tego znaku jest Merkury, a żywiołem ziemia. Panny są pracowite i na co dzień bardzo praktyczne. Mają ogromne zamiłowanie do porządku. Wyróżniają się swoją inteligencją. Bardzo łatwo się uczą, często zostają naukowcami. Mają bardzo wysokie mniemanie o sobie, mają skłonność do pouczania innych. Mają też szczególny dar przekonywania innych do swoich racji.

Czytaj więcej: Panna - ogólny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]

Wróżka REA

Wróżka REA

WRÓŻBA DLA CIEBIE - Wróżka REA (NUMEROLOGIA, RUNY)

Mogę pomóc Ci złagodzić napięcia. Znając twoja datę urodzenia będę mogła powiedzieć kiedy znajdziesz swoją miłość, kiedy skończy się czas złej hossy, czy Twoje problemy w końcu ucichną.

Czytaj dalej [Wróżka REA]