Poniedziałek - Brzoskwinia

Urodzeni w poniedziałek to bardzo pracowici, uprzejmi i obdarzeni dużą intuicją ludzie. Ich opiekuńczą planetą jest Księżyc, który obdarza ich wielka uczuciowością, skłonnością do empatii i dużą wyobraźnią. Silnie przeżywają wszelkie emocje i potrafią wczuwać się w położenie innych. Księżyc powoduje jednak u nich też dużą zmienność pragnień i nastrojów.

Brzoskwinie lubią być pierwsze wśród innych. Mają wszystkie cechy urodzonego przywódcy - posiadają wolę walki, lubią ryzyko. Czasami gubi je ambicja. Często brak im realizmu, nie potrafią mierzyć sił na zamiary i podejmują się spraw ponad ich siły. Mogą wykorzystywać to inni ludzie obciążając ich swoimi obowiązkami. Osoby urodzone w poniedziałek potrafią praktycznie wykorzystać swe twórcze zamiłowania. Jeśli nauczą się zapanować nad swoją wybujałą ambicją mogą osiągnąć w życiu sukces. Brzoskwinie lubią też wyróżniać się spośród innych, zarówno strojem, jak i poglądami.W podjęte zobowiązania angażują się całym sercem i z pasją - w ten sposób swoją energią angazują wszystkich wokół. Duży wpływ Księżyca może powodowluać u nich brak zdecydowania. Wtedy Brzoskwinie pozostają w cieniu innych, bardziej zaradnych osób.

Brzoskwinie łatwo zmieniają nastrój z radosnego w ponury. Grożą im apatie i depresje psychiczne. Urodziny w poniedziałek były uznawane za bardzo korzystne dla posiadaczy ziemskich i chłopów.

Talizman: kamień księżycowy, chryzopraz, perła, opal, ametyst i wszystkie mleczne kamienie.
Metal: srebro.
Roślina: szałwia i werbena.
Kwiat: lilia wodna i lotosy.
Przyprawa: tymianek.