Biały

biay.jpgBiały - jest najbardziej szczególnym kolorem w palecie barw, przybierającym rozmaite znaczenie, w zależności od kultury i okresu historycznego. Biały kojarzony jest często z Bogiem, istotą absolutną oraz światłem, niewinnością i czystością ducha, tudzież ciała.

 

 

Biel w cywilizacji Zachodu to między innymi symbol zimy, śniegu - chłodu i dystansu, jaki stwarza ta pora roku. Z drugiej strony biały oznacza ogromne możliwości: przestrzeń, którą możemy zaaranżować w nieograniczony sposób. Wszak na przykład biała kartka to bezpośrednia zachęta do wykazania się kreatywnością.

Kolor biały mieści w sobie wszystkie pozostałe barwy, z których można stworzyć rozmaite odcienie. Ilość takich nowych tworów nie jest niczym ograniczona. Osoby, którym przypisany jest biały, wykazują ponadprzeciętną samodzielność i nie tolerują niczego, co mogłoby je w jakikolwiek sposób krępować. Białe szaty wykorzystywane są np. przez dalekowschodnich mistrzów duchowych, którzy nieustannie pracują nad rozwojem wewnętrznym.