Ciemnoniebieski

ciemnoniebieski.jpg

Kolor ciemnoniebieski jest przypisywany ludziom inteligentnym, zaradnym, o cechach przywódczych - potrafiącym codziennie podejmować trudne decyzje. Osoby identyfikowane z tą barwą dobrze sprawdzają się w biznesie, jako przedstawiciele władzy sądowniczej i na kierowniczych stanowiskach.

Pułapką dla ludzi korelujących z ciemnoniebieskim kolorem, może być pycha i zapędy autorytarne, chęć dominacji nawet w sprawach prywatnych, życiu osobistym. Zbytnia pewność siebie doprowadza niekiedy również do utraty obiektywnej oceny sytuacji i niezauważania przydatnych wskazówek z zewnątrz.

Barwa ta oznacza autorytet, szacunek i poważanie. Osoby identyfikowane z ciemnoniebieskim permanentnie dążą do poszerzania zakresu swojej wiedzy, a co równie ważne - sprawia im to przyjemność i daje satysfakcję. Potrafią w tym względzie popaść wręcz w uzależnienie, zaniedbując bliskich, w tym własną rodzinę. W takim przypadku warto nieraz kierować się emocjami, aby zdroworozsądkowe myślenie nie zawładnęło umysłem, czyniąc życie nudnym, przewidywalnym, opartym na schematach.