Horoskop Cyganski

Horoskop cygańskiZgodnie z cygańskim horoskopem - czasowym przedziałom urodzeniowym (znakom) odpowiada 8 (osiem) konkretnych kart z talii. Przyporządkowane im są komplety cech, charakteryzujących daną osobę urodzoną w danym okresie czasu (w znaku). W przypadku dwóch pierwszych okresów źródła podają dwie wersje kart im odpowiadających. Dla okresu 30 grudnia - 15 luty jest to As Kara ale czasami także 6 Trefl, natomiast dla przedziału czasu 16 luty - 5 kwietnia kartą symbolizującą jest 7 Pik a niekiedy podaje się, że 7 Trefl. W skłąd horoskopu cygańskiego wchodzą więc następujące karty: As Karo (6 Trefl), 7 Pik (7 Trefl), 8 Trefl, 9 Kier, 10 Karo, Walet Pik, Dama Trefl, Król Kier.

As Karo (30 grudnia - 15 luty)

As Karo/6 Trefl (30 grudnia - 15 luty)

AS KaroAs Karo - urodzeni w okresie: 30 grudnia - 15 luty
As Karo ma tendencje do egoistycznych zachowań. Lubi być podziwiany, chciałby wieść wygodne, łatwe życie. Nie zawsze jest mu to jednak dane. Szuka poklasku wśród innych ludzi i sławy. As Karo jest przy tym rozsądny, wytrwały w dążeniu do celu, niezwykle uczuciowy, wrażliwy. Szuka idealnej miłości, jednak to raczej on kocha niż jest kochany. Nie zawsze udaje mu się znaleźć tą jedyną, wymarzoną osobę. Przez to często bywa nieszczęśliwy. Ufa ludziom, przez co odbija się to często na jego życiu osobistym. W małżeństwie lubią dominować, wręcz rządzić i nie znoszą sprzeciwu. Kobiety urodzone w tym czasie nie są raczej typem pięknych i czarujących femme fatale, bywają raczej podporą dla słabszych mężczyzn. Asy Karo bywają bardzo tolerancyjne, także w stosunku do swoich dzieci, przez co potomkowie sprawiają mu dużo wychowawczych problemów. Mają skłonności do wykonywania  zawodów artystycznych.

7 Pik (16 luty - 5 kwietnia)

7 Pik/7 Trefl (16 luty - 5 kwietnia)

7 Pik7 Pik - urodzeni w okresie: 16 luty - 5 kwietnia
Siódemka Pik jest urodzonym optymistą. Do tego jest niezwykle uprzejma, grzeczna, pozytywnie nastawiona do ludzi. Nie lubi sporów i napiętych sytuacji, jednak nie zawsze mu się to udaje. Siódemka Pik jest bardzo dowcipna i otwarta na ludzi. Ma przez to bardzo dużo znajomych. Mimo to lubi samotność, dobrze czuje się w swoim towarzystwie. Na Siódemce Pik można polegać, jest to osoba bardzo prawa, szlachetna. W swych działaniach kieruje się logiką i zdrowym rozsądkiem. Może być dobrym naukowcem, często zresztą na tym polu odnosi sukcesy. Słabo jednak sprawdza się w roli rodzica, bywa wobec dzieci powierzchowny, wręcz obojętny. Wynika to z ich wrodzonego egocentryzmu. Siódemki Pik lubią ryzyko, mają skłonności do hazardu.

8 Trefl (6 kwietnia - 18 czerwca)

8 Trefl (6 kwietnia - 18 czerwca)

8 Trefl8 Trefl - urodzeni w okresie: 6 kwietnia - 18 czerwca
Ósemka Trefl są osobami niezwykle ambitnymi, poszukującymi przygód i lubiącymi podróże.    Mają tez zamiłowanie do sportu. Lubią ryzyko, stąd też ich zamiłowanie do hazardu. Nie przysparza im to jednak dóbr materialnych, robią to ze względu na towarzyszące emocje.   Niestety, nie mają w życiu szczęścia, jednak nie zasmucają innych swoimi niepowodzeniami, nie lubią się skarżyć na los. Nic dziwnego, Ósemki Trefl są ludźmi zamkniętymi w sobie, nie lubią się zwierzać. Potrafią być jednak bardzo dobrymi przyjaciółmi, umieją słuchać innych, są uczciwe. Lubią przyrodę, są miłośnikami zwierząt. Raczej odznaczają się słabym zdrowiem, choć nie zawsze tak musi być. Kobiety, które urodziły się w tym czasie są bardzo subtelne i delikatne. To dobre matki, żony i... kochanki.

9 Kier (19 czerwca - 2 lipca)

9 Kier (19 czerwca - 2 lipca)

9 Kier9 Kier - urodzeni w okresie: 19 czerwca - 2 lipca
Dziewiątka Kier to urodzeni artyści. Urodzeni w tym czasie mają niezwykłe zdolności w tej dziedzinie. Podobno, większość wybitnych artystów cygańskich urodziła się właśnie pomiędzy 19 czerwca a 2 lipca. Dziewiątki Kier potrafią wykorzystywać życiowe okazje, są sprytne, łatwo zdobywają pieniądze, choć równie łatwo je tracą. To niespokojne duchy, podróżnicy, którym trudno usiedzieć na jednym miejscu. Są niezwykle pilni, pracowici, a przy tym błyskotliwi. Mają duży temperament, przez co nie zawsze potrafią dochować wierności partnerowi. Przy tym niezwykle zaborczy, co powoduje, że w małżeństwie nie zawsze są szczęśliwi.

10 Karo (3 lipca - 10 września)

10 Karo (3 lipca - 10 września)

10 Karo10 Karo - urodzeni w okresie: 3 lipca - 10 września
Dziesiątki Karo to ludzie namiętni, to wspaniali przyjaciele ale i zaciekli wrogowie. Cokolwiek robią robię to z pełnym zaangażowaniem. Potrafią cudownie kochać ale i pięknie nienawidzić. Dzięki temu, że działa całym sobą często osiąga powodzenie. Dziesiątka Karo jest pewna siebie, ale i ostrożna. Potrafi swe plany wcielać w czyn. Bardzo angażuje się w to co robi. Jeśli ktoś urodził się w tym czasie raczej odznacza się dobrym zdrowiem i dużą fizyczną siłą. Dziesiątki Karo mają własne, indywidualne  spojrzenie na świat, ale nie narzucają jego innym ludziom. W związkach cenią niezależność, zarówno swoją jak i partnera.

Walet Pik (11 września - 11 listopada)

Walet Pik (11 września - 11 listopada)

Walet PikWalet Pik - urodzeni w okresie: 11 września - 11 listopada
Walet Pik to osoba niezwykle pomysłowa, kreatywna, która ma nowatorskie pomysły. Całym sobą dąży do zdobycia sukcesu w życiu, chce górować nad otoczeniem. Jednocześnie opanowana, ma niezwykle bogate wnętrze i to właśnie w sobie szuka pomysłów do swych projektów. Wcielając swoje oryginalne idee w życie Walet Pik musi wykazać się zdolnościami organizacyjnymi. Chcąc górować nad otoczeniem chce narzucić też swoje zdanie, może to prowadzić do konfliktów. Ci, którzy urodzili się w tym czasie mimo tego, że są bardzo nowatorscy w życiu raczej hołdują konserwatywnym zasadom, nie lubią też zmieniać pracy i miejsca zamieszkania, mogą nieufnie odnosić się do nowości. Kobiety są dobrymi żonami, potrafią dobrze gospodarować pieniędzmi, są też oszczędne.

Dama Trefl (12 listopada - 22 grudnia)

Dama Trefl (12 listopada - 22 grudnia)

Dama TreflDama Trefl - urodzeni w okresie: 12 listopada - 22 grudnia
Dama Trefl to raczej niespokojny duch, ze wszystkich sił realizuje swoje pomysły łamiąc ustalone zasady.Człowiek urodzony w tym okresie jest bardzo inteligentny, pełen pomysłów. Za wszelką cenę chce zdobyć uznanie i popularność, jest łasy na pochwały i wyróżnienia. Łatwo go jednak dotknąć i urazić, jest bardzo wrażliwy na swoim punkcie. Dama Trefl kobieta jest niezwykle otwarta i szczera, szczególnie w stosunku do mężczyzn. Może wywoływać to nieporozumienia, gdyż jej przyjaźń często uważana jest za miłość, a miłość za przyjaźń. Kobiety urodzone w tym czasie mają niezwykłą intuicję.

Król Kier (23 grudnia - 29 grudnia)

Król Kier (23 grudnia - 29 grudnia)

Król KierKról Kier - urodzeni w okresie: 23 grudnia - 29 grudnia
Król Kier posiada wszechstronne zdolności, które potrafi i nie waha się w życiu umiejętnie wykorzystywać.  Potrafi skoncentrować się na celach, które chce osiągnąć, z pełnym zaangażowaniem dąży do ich realizacji. Sukces osiąga dzięki swej ambicji i niezwykłemu uporowi. Nigdy nie zawdzięcza go innym ludziom. Król Kier potrafi być oddanym przyjacielem, jednak wara nadepnąć mu na odcisk! Potrafi być trudnym do pokonania przeciwnikiem. Doznaną krzywdę Król Kier pamięta całymi latami, a jego zemsta bywa wyjątkowo okrutna. Są to zazwyczaj osoby długowieczne żyją w dobrej kondycji do późnej starości. Podobno większość osób wysoko postawiona w cygańskiej hierarchii urodziła się właśnie w tym czasie.