Lew 22 VII - 22 VIII

LewLew (łac. Leo, dop. Leonis, symbol , skrót Leo) – gwiazdozbiór zodiakalny identyfikowany z lwem, którego musiał pokonać Herakles aby wypełnić jedną ze swych dwunastu prac (zwykle zabicie lwa uważane było za pierwszą, gdyż wskutek niej heros zdobył zbroję z lwiej skóry, która czyniła go niewrażliwym na ciosy). Lew – piąty znak astrologiczny w zodiaku. Żywiołem Lwa jest ogień, planetą Słońce. Jakość znaku zodiaku – stała. Po raz pierwszy pojawił się w Mezopotamii w IV tysiącleciu p.n.e. Według astrologii znak należy do trygonu ognia i jest domem Słońca. W starożytnym Egipcie, lew był umieszczany na dwóch krańcach znanego świata by pilnował wschodu i zachodu Słońca. Z nim związane były mity o jego zwycięstwie nad Bykiem, oraz zwycięstwie dnia nad nocą, lata nad zimą. Przeważnie postać lwa symbolizowała władzę, niezależność, sprawiedliwość oraz charakteryzowała się przenikliwością i mocą boskiego światła i słowa co wiązało go z postacią Chrystusa-Sędziego. Ze znakiem Lwa lub jego postacią w starożytności wiązano różne bóstwa ( Ra - bóg słońca, Ozyrysa - w mitologii egipskiej bóg śmierci i odrodzonego życia, Horusa - egipski bóg nieba, opiekun monarchii egipskiej, Anubisa - w egipskiej mitologii bóg o głowie szakala, kojarzony z mumifikacją i życiem pozagrobowym, Krysznę - Najwyższa Istota i Najwyższy Bóg w hinduizmie, Apolla - mitologii greckiej bóg sztuki i wróżbiarstwa, Heliosa - w mitologii greckiej bóg i uosobienie Słońca) oraz postacie (Buddę. Chrystusa, św. Marka, św. Krzysztofa). Z lwem identyfikowano konstelacje Wielkiego Psa i Małego Psa. Lew opiekował się Azją Mniejszą oraz Francją i Rumunią. Wpływ Lwa odczuwany był w lecie. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Lew (23.VII – 22.VIII) jest Symbol Lew.

Data 23 lipca - 22 sierpnia
Żywioł ogień
Symbol lew
Natura męska
Dzień niedziela
Metal złoto
Kamień rubin
Kolor żółty
Profesja sztuka
Część ciała serce
Kluczowe słowo kreatywność
Pozytywny wpływ rozwaga, dynamiczność, wdzięk
Negatywny wpływ egoizm, apodyktyczność, impulsywność
Władca / Bóg Słońce Słońce, Bóg życia Aion

Ze znakiem zodiaku Lew powiązane jest drzewo: ostrokrzew.

Kobieta Lew

Symbol kobietaKobieta spod tego znaku uwielbia być podziwiana. Nie znosi „letniości”, chce być zauważana. Natura nie skąpi im urody. Uwielbia pielęgnować swoje ciało, szczególnie ma zamiłowanie do pielęgnacji włosów. Potrafi posługiwać się swoim urokiem, jak mało kto. Jak prawdziwy Lew ma skłonności do przewodzenia. Lubi brać na siebie odpowiedzialność. Wtedy czuje się wyjątkowo dobrze .

Czytaj więcej: Kobieta Lew

Kobieta Lew - horoskop miłosny

Symbol kobietaPani Lew to osoba dla której ważne są pieniądze i zaszczyty. Nie zapomina przy tym o uczuciach. Dlatego, jeśli ktoś podbije jej serce będzie mu niezwykle oddana. Chcąc jednak je podbić trzeba nastawić się na walkę. Pani Lew na pewno nie wybierze na swojego partnera kogoś bez perspektyw, kogoś kim nie będzie mogła się pochwalić, lśnić jego blaskiem. Lubi luksusy i przepych. Sama jednak też jest ambitną osobą, dąży do doskonałości. Życie z nią może być trudne, gdyż nie dla niej są kompromisy i ugody. Nigdy nie zmienia zdania.

 

Czytaj więcej: Kobieta Lew - horoskop miłosny

Mężczyzna Lew

Symbol mężczyznaMężczyźni spod znaku Lwa są najczęściej odważni, śmiali w zawieraniu nowych znajomości, bardzo towarzyscy. Gdy ponosi ich pycha, są często nieznośni. Mężczyźni - Lwy są wierni w miłości i małżeństwie ale jednocześnie bardzo kochliwi. Zawierają przyjaźnie na śmierć i życie. Dla swojej wybranki jest w stanie zrobić bardzo dużo. Lubi adorować. Gdy kobieta staje się centralnym punktem jego zainteresowań lepiej nie odrzucać jego zalotów. Lew tego nigdy nie zapomni.

Czytaj więcej: Mężczyzna Lew

Mężczyzna Lew - horoskop miłosny

Symbol mężczyznaLew to taki trochę zadufany w sobie playboy, w męskim towarzystwie lubi chwalić się miłosnymi sukcesami. Ma naturę zdobywcy, niezwykle pewny siebie, z dystansem patrzący na swoją „zdobycz”.  Lew, jak to lew, lubi znajdować się w centrum uwagi, lubi, gdy kobiety się nim interesują i zwracają na niego uwagę. To prawdziwy mężczyzna łasy na pochwały. By go zdobyć trzeba go adorować, chwalić, nie można pozwolić sobie na obojętność.

Czytaj więcej: Mężczyzna Lew - horoskop miłosny

Lew - ogólny

Symbol LewLwa można naprawdę polubić. Bo jak tu nie lubić kogoś kto jest dobry, łagodny, wręcz dobroduszny i sympatyczny. Lwy maja bardzo pozytywny wpływ na otoczenie. Jest obdarzony dużym temperamentem. Nic dziwnego, że tak jest, gdyż jego patronem jest Słońce, a trygonem Ogień. Lew jest władcą zwierząt, takie też są osoby urodzone pod tym znakiem.

Czytaj więcej: Lew - ogólny

Lew – horoskop zapachowy

Symbol LewLwy są z reguły bardzo szczere, prostolinijne i potrafią okazywać wiele serdeczności. Doceniają znaczenie elegancji, przywiązując dużą wagę do swego wyglądu. Są bardzo świadome własnej wartości, ale nie przepełnia je pycha. Wolą działać w pojedynkę. Pasują do nich nieco cięższe, dystyngowane zapachy w rodzaju kadzidła, piżma lub żywicy.

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]

Wróżka REA

Wróżka REA

WRÓŻBA DLA CIEBIE - Wróżka REA (NUMEROLOGIA, RUNY)

Mogę pomóc Ci złagodzić napięcia. Znając twoja datę urodzenia będę mogła powiedzieć kiedy znajdziesz swoją miłość, kiedy skończy się czas złej hossy, czy Twoje problemy w końcu ucichną.

Czytaj dalej [Wróżka REA]