Ryby 19 II - 20 III

RybyRyby (łac. Pisces, dop. Piscium, symbol , skrót Psc) – duży gwiazdozbiór zodiakalny nieba północnego, znajdujący się w pobliżu równika niebieskiego. Z gwiazdozbiorem tym związany jest znak zodiaku Ryby. Około 8° na południe od gwiazdy ω Piscium znajduje się punkt równonocy wiosennej, w którym ekliptyka przecina się z równikiem niebieskim. Słońce przechodzi przez ten punkt w dniu 21 marca, rozpoczynając tym samym astronomiczną wiosnę. Punkt ten nazywany jest również Punktem Barana, ponieważ w czasach starożytnych znajdował się on właśnie w gwiazdozbiorze Barana. Przesuwa się na skutek zjawiska precesji. Znak zodiaku Ryb wywodzi się z mezopotamskiej konstelacji zwanej kun. mes (ogony) która była złożona z dwóch części: ryby (ryby północnej) i jaskółki (ryba południowa). Na znaku zawsze wyobrażane były w przeciwnych kierunkach i niekiedy związane były wstęgą. Najczęściej przedstawiano je w wyobrażeniach miesięcy i zawodów. Ryby są ostatnim dwunastym gwiazdozbiorem zodiaku. Symbolizują koniec drogi Słońca i miejsce gdzie rozpoczyna sie nowy cykl wydarzeń. Ryby kojarzone są dlatego ze zniszczeniem i narodzeniem (odrodzeniem). W okresie wschodu heliakalnego gwiazdozbioru organizowano zabawy karnawałowe (nawiązanie do śmierci i odrodzenia przyrody). Ryby sa znakiem trygonu wodnego (żywioł woda) i nocnym domem Jowisza. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Ryby (19 II - 2- III) jest Symbol Ryby.

Data 19 lutego- 20 marca
Żywioł woda
Symbol ryby
Natura żeńska
Dzień piątek
Metal platyna
Kamień perła
Kolor fiolet
Profesja opieka zdrowotna
Część ciała stopy
Kluczowe słowo inspiracja
Pozytywny wpływ intuicja, delikatność, życzliwość
Negatywny wpływ kłótliwość, samolubność, brak umiaru
Władca / Bóg Neptun , Bóg morza Neptun

Ze znakiem zodiaku Ryby powiązane jest drzewo: jesion.

Kobieta Ryby

Symbol kobietaBardzo uczuciowa, wrażliwa, delikatna, czasami wręcz wystraszona. Ma ogromną intuicję, ale często trudno jej podjąć decyzję. Działają zbyt pochopnie a nawet lekkomyślnie. Często ma tendencję do odbiegania od „tu i teraz” na rzecz marzeń i wyobrażeń. W duszy jest artystką, ma szansę odnieść sukces na tym polu.

Czytaj więcej: Kobieta Ryby

Kobieta Ryby - horoskop miłosny

Symbol kobietaPani Ryba to straszny nadwrażliwiec, bardzo łatwo ją urazić i zranić.Ma tendencje do gadulstwa. W życiu potrafi zadbać o siebie, szuka też takiego mężczyzny, który będzie w stanie zapewnić jej bezpieczeństwo. To nie jest osoba, którą da się szybko zauroczyć, pani Ryba potrzebuje czasu, by obdarzyć kogoś miłością.

Czytaj więcej: Kobieta Ryby - horoskop miłosny

Mężczyzna Ryby

Symbol mężczyznaZłowić mężczyznę spod tego znaku nie jest łatwo. Jest on trochę nieśmiały, konserwatywny, przywiązany do swoich przekonań. Ale jak się już się uda kobieta może być pewna, że złowiła wspaniałego kochanka. Ryby, zaraz po Skorpionie są najbardziej zainteresowane sferą seksualną. Trzeba je tylko trochę „rozgrzać” i wydobyć z nich iskrę namiętności.

Czytaj więcej: Mężczyzna Ryby

Mężczyzna Ryby - horoskop miłosny

Symbol mężczyznaPan Ryba  to mężczyzna bardzo kapryśny i zmienny w nastrojach. Bardzo długo trwa nim się usamodzielni, zresztą niezbyt dobrze radzi sobie z obowiązkami, zwłaszcza z tymi domowymi. Dopiero postawiony przed ścianą jest w stanie wykrzesać z siebie głęboko ukryte pokłady energii i podołać przeciwnościom. Rzadko dotrzymuje obietnic, gdyż po prostu o nich... zapomina. Pan Ryba nie lubi nudy, potrzebuje wciąż nowych inspiracji, tak więc jego partnerka może mieć twardy orzech do zgryzienia.

Czytaj więcej: Mężczyzna Ryby - horoskop miłosny

Ryby – horoskop zapachowy

Symbol RybyPrzedstawiciele tego znaku zodiaku bywają nieco oderwani od rzeczywistości – błądzą w chmurach, przesadnie pielęgnując wiarę w moc szlachetnych wartości. Ryby są jednocześnie chwiejne, często zmieniają zdanie. Ich wielki atut stanowi za to dobra intuicja oraz kreatywność. Atrybuty te można dodatkowo wspomóc wonią kwiatu lotosu. Do Ryb świetnie pasuje także zapach bergamotki, pomarańczy oraz klonu i tiare - aromatycznego olejku wytwarzanego z gardenii tahitańskiej.

Ryby - ogólny

Symbol RybyRyby to dwunasty znak Zodiaku. Planetą opiekuńczymi jest Neptun, czyli planeta iluzji i fantasmagorii. Ryby mają dużo cech innych znaków, cechuje je też dwoistość natury.

Osoby spod tego znaku miłują piękno. Są godne zaufania, choć działają nieraz impulsywnie, bez zastanowienia. Są empatyczne, wrażliwe, łatwo można je zranić. Często są jak gdyby trochę nieobecne, żyjące w świecie marzeń. Są bardzo uduchowione. Nie mogą poukładać swego życia, zachowują się chaotycznie.

Czytaj więcej: Ryby - ogólny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]

Wróżka REA

Wróżka REA

WRÓŻBA DLA CIEBIE - Wróżka REA (NUMEROLOGIA, RUNY)

Mogę pomóc Ci złagodzić napięcia. Znając twoja datę urodzenia będę mogła powiedzieć kiedy znajdziesz swoją miłość, kiedy skończy się czas złej hossy, czy Twoje problemy w końcu ucichną.

Czytaj dalej [Wróżka REA]