Baran 21 III - 20 IV

BaranBaran (łac. Aries, dop. Arietis, skrót Ari) – gwiazdozbiór znajdujący się pomiędzy Andromedą i Bykiem. Pomimo swej niewielkiej jasności odgrywał dużą rolę w astronomii, w Baranie bowiem znajdował się punkt przecięcia ekliptyki i równika niebieskiego, tzw. punkt Barana. Przejście Słońca przez ten punkt (w momencie równonocy wiosennej) oznacza początek astronomicznej wiosny na półkuli północnej. Obecnie na skutek precesji Ziemi punkt Barana przesunął się do sąsiedniego gwiazdozbioru Ryb. Baran – pierwszy znak astrologiczny zodiaku. Przedstawiany jest przez głowę zwierzęcia, męskie przyrodzenie i pierwsze kiełki zboża. Znak zodiaku Baran pochodzi z Mezopotamii z III w. p.n.e. i najczęściej przedstawiany jest pod postacią zwierzęcą lub poprzez motywy związane z legendą o złotym runie (wg mitu, Baran stał się konstelacją podczas której cyklicznie zachodzi powtarzanie się równonocy, oraz reprezentuje zwycięstwo bóstw słonecznych nad gwiazdozbiorami księżycowymi). W astrologii Baran jest pierwszym znakiem zodiaku - symbolizuje wynurzenie się Słońca z zimowego mroku. Uznawany jest za najlepszą gwiazdę i świadka stworzenia świata. Dodatkowo specjalnego znaczenia nabiera Baran ze względu na  Zmartwychwstanie Zbawiciela przypadające właśnie na okres zodiakalnego Barana. Główny znak trygonu ognia, miejsce gdzie spoczywa Mars, łączony także z postacią Jowisza, gdzie symbolizuje cnotę, symbol Chrystusa ale wiązany także z Horusem (egipskim bogiem nieba) i Hermesem (greckim Bogiem kupców, wędrowców, wynalazców, złodziei i podróżujących). Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Baran (21.III – 20.IV) jest .

Data 21 marca- 20 kwietnia
Żywioł ogień
Symbol baran
Natura męska
Dzień wtorek
Metal żelazo (stal)
Kamień heliotrop
Kolor czerwony
Profesja polityka
Część ciała głowa
Kluczowe słowo energia
Pozytywny wpływ odwaga, działanie
Negatywny wpływ chciwość, zniszczenie
Władca / Bóg Mars , Bóg wojny Mars

Ze znakiem zodiaku Baran powiązane jest drzewo: olcha.

Kobieta Baran

Symbol kobietaKobiety urodzone pod znakiem Barana mają duże poczucie niezależności; są zaradne, pracowite i towarzyskie. Potrafią tryskać humorem i dowcipem. Są niezwykle samodzielne, często dochodzą do wysokich stanowisk. Jako typowy Baran niezwykle szybko i silnie zapalają się do różnych pomysłów, potem nie zawsze doprowadza sprawę do końca. Bardzo szybko się nudzą. Gdy osiągną stosowny poziom dobrobytu mogą roztrwonić szybko swój majątek. Często bywają dobroduszne ale mogą być złośliwe dla kobiet spod innych znaków.

Czytaj więcej: Kobieta Baran

Baran - ogólny

Symbol BaranBaran to pierwszy znak Zodiaku, znaku wiosennej równonocy. Jego planetą opiekuńczą jest Mars, czyli planeta wojny, trygonem zaś ogień.
Barany są kosmicznymi wojownikami, odważni, pewni siebie ale i godni zaufania. Nie lubią podporządkowywać się nikomu i niczemu. Zawsze dążą do uzyskania przywództwa. Ma wyjątkowo męski charakter: jest uparty, egocentryczny i trudny we współżyciu. Wyjątkowo inteligentny, cechuje go duża wytrwałość w dążeniu do zamierzonego celu.

Czytaj więcej: Baran - ogólny

Kobieta Baran - horoskop miłosny

Symbol kobietaKobieta Baran to prawdziwy wojownik, niezwykle namiętna, energiczna, mająca ochotę na miłość i łóżkowe zabawy. Nie ma oporów, by sama zdobywać mężczyzn, zwłaszcza, jeśli ktoś jej się spodoba, śmiało przystępuje do działania. Nie można wobec niej przejść obojętnie. Albo panią Baran się lubi, albo nienawidzi. Na pewno nie jest to osoba, która ginie w tłumie. Chce być wielbiona przez mężczyzn i zdobywana.

Czytaj więcej: Kobieta Baran - horoskop miłosny

Mężczyzna Baran

Symbol mężczyznaMężczyźni urodzeni pod znakiem Barana bywają waleczni, bardzo popędliwi, więc nerwowi, zmienni w miłości, są nadzwyczaj popędliwi. Niezwykle ważny jest dla nich seks. Znakomicie czują się flirtując i zdobywając. Niekoniecznie lubią kontynuować takie związki. Gdy jednak podejmą decyzję, że chcą być z kimś na śmierć i życie potrafią być wierni, czuli, nawet romantyczni.

Czytaj więcej: Mężczyzna Baran

Mężczyzna Baran - horoskop miłosny

Symbol mężczyznaMężczyzna Baran to prawdziwy pan świata, nieobliczalny zdobywca, któremu wydaje się, że jest najważniejszy. Bywa gniewy, porywczy, uwielnia zdobywać kobiety. Prawdziwy mężczyzna, który wie jak uwieść kobietę. Lubi okazywać swoją dominację, może w ten sposób do siebie zrażać kobiety na których mu zależy. To prawdziwy uwodziciel, lubi flirt, łatwo ulega namiętnościom.

Czytaj więcej: Mężczyzna Baran - horoskop miłosny

Baran - horoskop zapachowy

Symbol BaranWrodzony temperament oraz życiowa energia i upartość Barana przyporządkowują temu znakowi zapachy cytrusowe oraz kilku określonych kwiatów. Idealnie pasuje do niego na przykład świeża, ożywcza woń mandarynek oraz jaśminu, który z kolei potrafi ukoić nerwy nawet najbardziej porywczego i wybuchowego Barana. Inne zapachy, skorelowane z tym znakiem, to między innymi kwiaty fiołka, piwonii i śliwy.

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]

Wróżka REA

Wróżka REA

WRÓŻBA DLA CIEBIE - Wróżka REA (NUMEROLOGIA, RUNY)

Mogę pomóc Ci złagodzić napięcia. Znając twoja datę urodzenia będę mogła powiedzieć kiedy znajdziesz swoją miłość, kiedy skończy się czas złej hossy, czy Twoje problemy w końcu ucichną.

Czytaj dalej [Wróżka REA]