Chiromancja

{nomultithumb}ChiromancjaCzy można wyczytać z  linii na dłoniach długość życia, liczbę małżonków, dzieci, stan zdrowia? Podobno można a pomaga w tym sztuka wróżenia z ręki, czyli chiromancja, nauka, która powstała około pięciu tysięcy lat temu w Indiach. Potem przywędrowała do Europy i rozprzestrzeniła się na dużą skalę. Chiromancja  gr. cheir - ręka, manteia – wróżenie pomaga odczytywać  pomaga przepowiadać charakter człowieka  z długości, kształtu i połączeń linii oraz wzgórków znajdujących się na wnętrzu dłoni.

Nie ma zbyt wielu wzmianek na temat starożytnej chiromancji. Podobno jej wielkim zwolennikiem był ponoć j Arystoteles, filozof grecki żyjący w latach 384-322 p.n.e.
Arystoteles miał podejrzenie, że istnieje związek między długością linii na dłoni i długością życia. Jeśli dłoń była mięsista i przecięta jedną lub dwiema ciągłymi liniami, uznawał jej właściciela za długowiecznego. Za czasów życia filozofa, była to hipoteza naukowa, traktowana jako element fizjonomiki ludzkiego ciała. Na wróżeniu z dłoni znał się podobno również  Juliusz Cezar.

Pierwszy podręcznik opisujący zjawisko powstał w 1475 roku  w Niemczech. Autorem "Sztuki Chiromancji” był Von Hagen. Na szerszą skalę wydano go jednak dopiero w 1522 roku.
W późniejszych wiekach chiromancję wykładano na kilku uniwersytetach europejskich.

W roku 1913 na kongresie psychologii eksperymentalnej w Paryżu, chirologia została uznana za naukę. Zaraz potem ukazał się obowiązujący do dzisiejszego dnia podręcznik, uczący wróżenia z dłoni. ego autorem jest Ernest Issberner – genetyk i filozof.

Według Kościoła rzymskokatolickiego chiromancja jest grzechem przeciwko pierwszemu przykazaniu.

Trochę praktyki

Chiromancja posługuje się własnym aparatem pojęciowym, terminologią wywodzącą się z astrologii. Znajomość dłoni rozbudowano przez stulecia do rozgałęzionego systemu myślowego. Metody interpretacji linii były jednak bardzo skomplikowane. Należy przestudiować wiele rąk zanim można będzie zaufać swojej umiejętności rozpoznawania szczegółów. Trzeba pamiętać, że linie i ich przebieg w czasie życia ulegają zmianie.

Zanim zabierzemy się za samodzielne poznawanie własnej przyszłości, trzeba swoją dłoń "przebadać”. Przede wszystkim przed badaniem należy zacisnąć dłoń w pięść, by linie leżące między poszczególnymi wzgórkami były wyraźniejsze.

Linia, która jest przerwana, poszarpana lub z krzyżykami, wróży nieszczęście. Podwójna, wyraźna i długa symbolizuje szczęście.

Jest kilka szkół mówiących o tym, z której ręki należy odczytywać przyszłość. Chiromanci najczęściej jednak z prawej ręki wyczytują charakter i przeznaczenie człowieka. Lewa ręka zaś mówi o losie, osobowości oraz o uzdolnieniach, wadach i zaletach człowieka.L inie dłoni kształtują się do ok 25 roku życia.

Dłoń dłoni nierówna

Czytanie z dłoni należy poprzedzić określeniem, jaki typ prezentuje. Trzeba sprawdzić jaka jest w dotyku (twarda oznacza inteligencję, miękka może oznaczać, że jej właściciel jest leniem). Określamy kolor skóry, poznajemy układ palców i kciuka. Zwracamy też uwagę na paznokcie, kolor skóry na dłoni i paznokci. Te informacje pozwolą nam określićcharakter. Dłoń podstawowa to dłoń twarda, gruba i często chropowata. Palce są szerokie i krótkie. Posiadacze tego typu to ludzie żyjący sprawami codziennymi, skupionymi na tym, co się dzieje tu i teraz. Ślepo wierzą w to, co się im powie. Miewają problemy z nałogami.

Posiadacze dłoni mieszanych, czyli łączących różne typy, łatwo przystosowują się do zmiennych  okoliczności.

Dłonie inteligentne, czyli średniej wielkości, szerokie u podstawy palców, które są stożkowate, mają osoby wrażliwe, zmysłowe,  chwiejne emocjonalnie.

Łopatowate, czyli duże, szerokie, mocne mają ludzie ambitni, aktywni. Lubiące wolność.
Dłonie kwadratowe, czyli o krótkich palcach, z małymi paznokciami, mięsiste i pulchne posiadają osoby pracowite, uczciwe, obowiązkowe i sumienne.

Najrzadziej występują dłonie psychiczne. Charakteryzują je długie palce, delikatne, paznokcie szpiczaste w formie migdałków. Mają je często fanatycy.

Z analizy wyżej wymienionych elementów wyciąga się wnioski pod względem charakterologicznym, ale nie wróżebnym. Gałąź ta ma też inne nazwy: chironomia, chirologia, chirozofia.

Chiromancja zajmuje się też przepowiadaniem przyszłości na podstawie informacji wyczytanych z wewnętrznej powierzchni ręki.  Linie, które mieszczą się między nimi to: linia życia - okrąża wzgórek Wenus, linia głowy - zaczyna się pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym i przecina dłoń, kończąc się na wzgórku Księżyca, linia serca - przebiega od wzgórka Saturna lub Jowisza do krawędzi dłoni, linia szczęścia, losu lub Saturna - rozpoczyna się przy nadgarstku i biegnie pionowo do wzgórka Saturna lub Jowisza, linia wątroby - ciągnie się od nadgarstka do wzgórka Merkurego, linia Wenery - tworzy półkole, którego końce znajdują się pomiędzy wzgórkami Jowisza i Saturna a Słońca i Merkurego, linia Słońca - rozpoczyna się przy nadgarstku i ciągnie się do palca serdecznego.

 

By zinterpretować swoje linie i poznać przyszłość, zachęcamy Państwa do lektury opisów.

Linia Życia

Jeśli jest długa, bez przerw i nieregularności mówi o długim życiu, o wyważonym charakterze i o zdrowiu. Jeśli jest niewyraźna, słabo zaznaczona, oznacza wątłe zdrowie. Krótka oznacza  krótkie życie, podwójna życie długie. Jeśli ma strukturę łańcuszkową mówi, że jej posiadacz ma delikatne zdrowie, nerwowe usposobienie i czeka go burzliwe życie. Jeśli na linii życia jest punkt lub kropka oznacza to chorobę lub wypadek.

Linia Głowy

Jeśli jest prosta i przecina dłoń w poprzek oznacza człowieka przedsiębiorczego, zaradnego. Jeśli jej zakończenie jest widełkowate mówi, że jej posiadacz ma zdolności dyplomatyczne, jest zręczny, jeśli Linia Głowy sięga do wzgórka Księżyca oznacza spryt i talent do ryzykowania. Jeśli obniża się w kierunku wzgórka Księżyca - mówi o bujnej wyobraźni jej posiadacza, połączona z linią życia oznacza bojaźliwość. Wysepka na Linii Głowy oznacza skłonność do migren.

Linia Serca

Jeśli jest długa i  wyraźna oznacza czułość, zdolność do dawania miłości. Postrzępiona, czerwona, prosta oznacza okrucieństwo, złośliwość i brutalność. Blqda Linia Serca oznacza rozpustę. Jeśli rozpoczyna się  pod wzgórkiem Saturna mówi o szorstkości i samotności jej posiadacza. Jeśli kończy się pod wzgórkiem Saturna oznacza dumę i znudzenie. Jeśli ma formę łańcuszkową mówi o niestałości i skłonności do chorób serca. Punkty, czy też kropki to skłonność do miłosnych kłopotów. Jeśli na końcu Linii Serca nie ma rozgałęzienia oznacza to surowość serca.

Linia Saturna - szczęścia

Jeśli sięga do  nadgarstka aż do wzgórka Saturna i jest dobrze zarysowana mówi o szczęściu i dobrym zdrowiu. Jeśli urywa się przy linii głowy oznacza  nieszczęście, lub utratę statusu społecznego.  Przerwy lub poprzeczne linie na końcu zapowiadają, że po szczęściu nadejdzie nieszczęście. Linia łamana, przecinana to oznaka życia w którym raz na jakiś czas pojawia się szczęście w miłości.

Linia wątroby

To linia, która mówi o niedostatkach Linii Życia. Wróży zazwyczaj długi życie mimo niepomyślnego przebiegu linii życia.Jeśli jest bardzo kolorowa, barwna mówi o dumie. Jeśli jest zabarwiona na żółto mówi o skłonności do chorób wątroby. Jeśli  tworzy wspólnie z linią głowy trójkąt w strefie Marsa mówi o talencie do praktyk tajemnych.

Pierścień Wenery (Wenus)

Występuje prawie zawsze na dłoniach ludzi o skłonnościach mistycznych. Wskazuje na dużą wrażliwość i intuicję.

Linia Słońca

Zwana często jest linią sukcesu, mówi o sławie i zdolnościach artystycznych. Jeśli jest prosta i wyraźna mówi o wykorzystywaniu  uzdolnień, i szansie na odniesienie sukcesu. Jeśli jest nieregularna może oznaczać nieudane początki. Linia Słońca zaczynająca  się  na  linii serca, oznacza powodzenie w późniejszym  okresie  życia, najczęściej  dopiero  na  starość. Jeśli  bierze początek w  dolinie  Marsa, czeka nas  sukces, ale  poprzedzony  ostrą  walką. Jeśli na jej drodze pojawi się krzyżyk może oznaczać to utratę honoru.