Horoskop Ptasi

Ludzie od zawsze obserwowali przyrodę, był to podstawowy sposób zrozumienia świata. W ten sposób, poprzez analogię, powstał też horoskop ptasi, który zaobserwowane cechy ptaków przeniósł na zachowania ludzi.

Czy skutecznie?

Oceńcie sami.

Jastrząb (7 I - 19 II)

JastrząbOsoby  urodzone w okresie: 7 stycznia - 19 luty

Jastrząb, jak to jastrząb lata zawsze wysoko, na innych patrzy często z góry. Wynika to jednak z wrodzonej dumy, nie ma w tym pychy czy wrodzonego egoizmu. Ma duże poczucie swojej wartości.

Jastrzębie cechuje duża zmienność nastrojów, prowadzą często nieuregulowany tryb życia, odstający od konwenansów, z wiekiem mogą stać się ekscentrykami. Jastrzębiom trudno dopasować się do życia wśród innych,  bywa, że izolują się od ludzi. Z natury wszak Jastrzębie są samotnikami, do szczęście nie jest im potrzebne towarzystwo innych ludzi.

Horoskop ptasi: Jastrząb (7 I - 19 II)Jastrząb (7 I - 19 II)

Jaskółka (20 II - 14 IV)

JaskółkaOsoby urodzone w okresie: 20 luty - 14 kwietnia
Jaskółki nie znoszą jednostajności, nudy, kochają zmiany, nie nawidzą rutynowych zachowań, są niezwykle kreatywne. Cechuje je błyskotliwość i szybkość działania. Jaskółka jednak nigdy nie stara się zdobywać zaszczytów. Nie dąży za wszelką cenę do bycia na „szczycie”, ma inne priorytety. Jaskółki chcą mieć satysfakcję z pracy, ale nie dla niej jest klasyczne „wyścig szczurów”. Znakomicie może sprawdzać się w pracy, która wymaga kontaktu z innymi ludźmi.

Horoskop ptasi: Jaskółka (20 II - 14 IV)Jaskółka (20 II - 14 IV)

Puchacz (15 IV - 5 VI)

PuchaczOsoby urodzone w okresie: 15 kwietnia - 5 czerwca
Puchacz to osoba niezwykle przebojowa, pewna siebie, roztaczająca wokół siebie aurę zdobywcy. Jeśli dodać do tych cech optymizm to mamy całego Puchacza, który potrafi wszystko załatwić i przekonać innych do swojego zdania. Puchacz potrafi też wybrnąć z nawet najtrudniejszych sytuacji, nie poddaje się żadnym życiowym przeciwnościom, nawet jeśli w nie wpada. Pomaga im w tym wrodzona inteligencja.

Horoskop ptasi: Puchacz (15 IV - 5 VI)Puchacz (15 IV - 5 VI)

Dzięcioł (6 VI - 23 VII)

DzięciołOsoby urodzone w okresie: 6 czerwca - 23 lipca
Dzięcioły to niezwykle pracowite osoby, cierpliwie dążą do celu. Nie ma wśród nich osób, które robią błyskotliwe, szybkie kariery, wszystko zdobywają przez wytrwałe podążanie ścieżką kariery. Nigdy nie liczą na łut szczęścia, same swój sukces wypracowują wspinając się krok po kroku na sam szczyt. Ich kariery nie śą zbyt efektowne, ale na pewno efektywne.

Horoskop ptasi: Dzięcioł (6 VI - 23 VII)Dzięcioł (6 VI - 23 VII)

Łabędź (24 VIII - 1 IX)

ŁabędźOsoby urodzone w okresie: 24 sierpnia - 1 września
Łabędź to miłośnik piękna i harmonii. Nie znosi nieporozumień z innymi ludźmi, nawet jeśli wie, że racja jesto po jego stronie, woli ustąpić niż wdać się w kłótnie. Łabędzia bardzo trudno wytrącić z równowagi, jest cichy i niezwykle opanowany, ludzie często zwracają się do niego o poradę. Ludzie nie powinni przekraczać jednak pewnej granicy, jeśli uda się komuś wyprowadzić Łabędzia z równowagi, powinien się strzec, gdyż podrażniony Łabędź nie będzie przebierał w środkach.

Horoskop ptasi: Łabędź (24 VIII - 1 IX)Łabędź (24 VIII - 1 IX)

Kruk (2 IX - 14 X)

KrukOsoby urodzone w okresie: 2 września - 14 października
Kruk to człowiek-zagadka. Niezwykle tajemniczy, zamknięty w sobie, trudno namówić jest go do zwierzeń, nie daje ponieść się emocjom, więc nie powie więcej niż sobie zaplanował. Może być znakomitym dyplomatą lub negocjatorem, cechuje go wyczucie i takt. Nawet dla najbliższych Kruk pozostaje trochę nieodgadniony. To silny indywidualista, który podejmuje się najtrudniejszych zadań. Śmiało mknie do celu i w większości przypadków udaje mu się go zrealizować.

 

Horoskop ptasi: Kruk (2 IX - 14 X)Kruk (2 IX - 14 X)

Paw (15 X - 22 XI)

PawOsoby urodzone w okresie: 15 października - 22 listopada
Paw to osoba niezwykle towarzyska, lubiąca brylować, chętnie nawiązująca kontakty z innymi ludźmi. Na Pawia powinno się jednak trochę uważać, gdyż cechuje go niezwykle cięty język. Chcą odnieść sukces, często za wszelką cenę, więc powinno się mieć do nich pewnien dystans.
Pawie to osoby z natury zmienne, szczególnie mocno to widać u kobiet. Nie lubią przebywać długo w jednym miejscu, potrzebują zmian i nowych impulsów, często zmieniają zainteresowania.

 

Horoskop ptasi: Paw (15 X - 22 XI)Paw (15 X - 22 XI)

Szpak (23 XI - 20 XII)

SzpakOsoby urodzone w okresie: 23 listopada - 20 grudnia
Szpaki to osoby bardzo towarzyskie, przy tym pogodne, mające dobre kontakty z innymi ludźmi. Szpaki mają wielką zdolność do wnikliwej obserwacji, zawsze w są w stanie dojrzeć rzeczy, które osobom spod innych znaków umkną w natłoku wydarzeń. Są też w stanie wysnuwać właściwe wnioski co pomaga im odnieść sukces. Szpaki to urodzeni optymiści i nawet duże niepowodzenia nie są ich w stanie zbić z tropu. Doskonale radzą sobie jako mówcy.

 

Horoskop ptasi: Szpak (23 XI - 20 XII)Szpak (23 XI - 20 XII)

Orzeł (21 XII - 6 I)

OrzełOsoby urodzone w okresie: 21 grudnia - 6 stycznia
Orzel tak jak jego ptasi odpowiednik wśród ptaków góruje nad otoczeniem. Orły to osoby bardzo inteligentne, przebiegłe dostojne. Za wszelką cenę chcą osiągnąć sukces, są niezwykle ambitne. Nie wyobrażają sobie życia w cieniu innych. W każd towarzystwie mają tendencje do przewodzenia i dominacji. Chcą zawsze przewodzić. Bardzo ważny dla Orłów jest sukces zawodowy, potrafią dla niego poświęcić życie osobiste i rodzinne.  Nie ma dla nich celów nie do zdobycia.

 

Horoskop ptasi: Orzeł (21 XII - 6 I)Orzeł (21 XII - 6 I)