Wodnik 20 I - 19 II

WodnikWodnik (łac. Aquarius, dop. Aquarii, symbol Wodnik, skrót Aqr) – gwiazdozbiór sąsiadujący z Wielorybem, Rybami, Delfinem i Rybą Południową, położony na południe od równika niebieskiego. Z gwiazdozbiorem tym związany jest znak zodiaku Wodnik. Gwiazdozbiór ten jest jednym z najstarszych (w sensie antropologicznym) gwiazdozbiorów. Znak zodiaku Wodnik przedstawia się najczęściej jako męską postać z jednym lub dwoma dzbanami, z których wylewa się woda. W strumieniach wody wydobywających się z dzbana dopatrywano się dwóch rzek Mezopotamii – Tygrysu i Eufratu). Wodnik nie jest imieniem, lecz nazwą mitologicznej czynności wględnie postaci. Najbardziej znanymi odpowiednikami wodnika w mitologii są: Ganimedes (piękny książe Troi) oraz Aristajos (Opiekun stad, ogrodów i pasiek). Wodnik jest jedenastym znakiem zodiaku. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Wodnik (20 I - 18 II) jest symbol Wodnik.

Data 20 stycznia- 18 lutego
Żywioł powietrze
Symbol nosiciel wody
Natura męska
Dzień środa
Metal uran
Kamień szafir
Kolor indygo
Profesja parlament
Część ciała stopy i łydki
Kluczowe słowo konfrontacja
Pozytywny wpływ uczuciowość, skromność, inteligencja
Negatywny wpływ krytycyzm, ekstremalność
Władca / Bóg Uran , Bóg powietrza Uranos

Ze znakiem zodiaku Wodnik powiązane jest drzewo: jarzębina.

Wodnik - ogólny

Symbol WodnikWodnik jest jedenastym znakiem zodiaku, tak jak Skorpion posiada dwie planety opiekuńcze: Urana – planetę wolności i oziębłego Saturna – planet dyscypliny. Jego trygon to powietrze. Wodnik jest chyba najbardziej niezależnym znakiem całego Zodiaku. Wodnik wyprzedza swój czas – jest kreatywny, pełen pomysłów, stoi w awangardzie do obowiązujących trendów.

Jest uczciwy, szczery. . W miłości jest bardzo stały. Ma naturalny talent do rządzenia. Jest wrażliwy na punkcie braku sprawiedliwości. Może spełniać się w zawodach artystycznych, ma talent plastyczny. Jest znakomitym aktorem.

Czytaj więcej: Wodnik - ogólny

Kobieta Wodnik

Symbol kobietaKobiety spod tego znaku są oryginalne i niekonwencjonalne. Ma wielu oddanych przyjaciół. Często wywodzą się z nich myślicielki i intelektualistki. Zawsze zaradne, gospodarne i pracowite. Są dla mężczyzn przewodniczkami. Ci, którzy docenią ich poczucie wolności, będą mieli w niej wierną partnerkę. Dużą wagę przywiązują do wyglądu, starają się gustownie ubierać, cenią elegancję. Osiągają wysokie stanowiska, ich celem nie są jednak pieniądze.

Czytaj więcej: Kobieta Wodnik

Kobieta Wodnik - horoskop miłosny

Symbol kobietaPani Wodnik to osoba niezwykle spontaniczna, o dużym poczuciu humoru.Trudno się z nią nudzić, gdyż wielu przypadkach to dusza towarzystwa, z którą bardzo przyjemnie się konwersuje. Zresztą przyciąga do siebie ludzi o szerokich horyzontach. Nie lubi nudy, wciąż szuka nowych wyzwań, także jeśli chodzi o uczucia. Nie oczekuje w życiu szybkiej stabilizacji, zmienia często partnerów. Życie rodzinne to nie jest priorytet dla niej.

Czytaj więcej: Kobieta Wodnik - horoskop miłosny

Mężczyzna Wodnik

Symbol mężczyznaMężczyzna – Wodnik przywiązuje dużą wagę do swojego wyglądu. Jest otwarty i towarzyski, przez co przyciąga przeciwną płeć. Bywa łagodny i dobrotliwy. Rzadko się angażuje emocjonalnie, ale chce zaprzyjaźnić się z ukochaną osobą. Trzeba pamiętać, że nie można mu ograniczać wolności, Wodniki potrzebują swojej przestrzeni życiowej, by móc realizować własne zamierzenia.

Czytaj więcej: Mężczyzna Wodnik

Mężczyzna Wodnik - horoskop miłosny

Symbol mężczyznaPan Wodnik to prawdziwy flirciarz, lubiący podrywać kobiety, dobrze czujący się w ich towarzystwie. Tak jak kobieta spod tego znaku jest w nim ogromne umiłowanie wolności i niezależności. Nienawidzi rutyny, ma ogromną wyobraźnie, która czasami znosi go na manowce.
Bardzo ważne dla niego są sprawy seksu, mężczyzna Wodnik, nawet jeśli jest ogromnie zakochany wciąż myśli o zdradach i urozmaiceniu swego życia, trudno jest mu zrezygnować z trybu życia, który prowadził we wcześniejszym czasie.

Czytaj więcej: Mężczyzna Wodnik - horoskop miłosny

Wodnik – horoskop zapachowy

Symbol WodnikNiezależność i wolność – tych dwóch rzeczy Wodniki pragną ponad wszystko. Poza tym, nie wyobrażają sobie egzystencji bez życia towarzyskiego i nieustannego odkrywania sztuki. Zodiakalny Wodnik jest wręcz stworzony, aby używać zapachów szyprowych: mieszanki cytrusowo-drzewnej. Dobrym przykładem tego rodzaju kompozycji są perfumy, zawierające połączenie woni sandałowca i pomarańczy.

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]

Wróżka REA

Wróżka REA

WRÓŻBA DLA CIEBIE - Wróżka REA (NUMEROLOGIA, RUNY)

Mogę pomóc Ci złagodzić napięcia. Znając twoja datę urodzenia będę mogła powiedzieć kiedy znajdziesz swoją miłość, kiedy skończy się czas złej hossy, czy Twoje problemy w końcu ucichną.

Czytaj dalej [Wróżka REA]