Rak 22 VI - 21 VII

RakRak (łac. Cancer, dop. Cancri, skrót Cnc) – konstelacja będąca jednym z 12 gwiazdozbiorów zodiaku. Jest to konstelacja mała i składająca się ze słabych gwiazd. Gwiazdozbiór ten przedstawia wielkiego raka, który na rozkaz bogini Hery (w mitologii greckiej trzecia córka Kronosa i Rei, żona Zeusa) zaatakował znienawidzonego przez nią Heraklesa (w mitologii greckiej jeden z herosów, syn Zeusa i śmiertelniczki Alkmeny). Skorupiak poległ w walce z herosem, jednak pani nieba doceniła jego ofiarę i z wdzięczności umieściła na nieboskłonie. W obrębie gwiazdozbioru Raka znajduje się jedna z najjaśniejszych gromad otwartych na niebie – „Żłóbek”, oznaczona symbolem M44. Rak – czwarty astrologiczny znak zodiaku. W starożytnej Grecji przedstawiany był również pod postacią ośmiornicy. Jako skorupiak chodzący do tyłu spowalnia bieg Słońca (w tym okresie Słońce najdłużej utrzymuje się na nieboskłonie). Wśród neoplatoników istniało przekonanie, iż Gwiazdozbiór Raka jest jednym z dwóch wrót przez które przechodzą dusze i zstępują na ziemie by tam zamieszkać w wybranym ciele. Rak reprezentuje przesilenie letnie. Jest znakiem trygonu wodnego i domem Księżyca. W Astrologii był znakiem będącym pod wpływem Księżyca i kojarzono go z podświadomością, jasnowidzeniem i płodnością. Odpowiadał macierzyństwu. Swoją opiekę rozciągał nad Armenią, Afryką i Holandią. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Rak (22.VI – 22.VII) jest symbol Rak.

Data 22 czerwca - 22 lipca
Profesja rolnictwo
Część ciała klatka piersiowa, brzuch
Kluczowe słowo zagadkowość
Pozytywny wpływ samodzielność, lojalność, uprzejmość
Negatywny wpływ bezwględność, samolubność
Władca / Bóg Księżyc, Bogini życia Luna
Data 22 czerwca - 22 lipca
Żywioł woda
Symbol krab
Natura żeńska
Dzień piątek
Metal srebro
Kamień kamień księżycowy

Ze znakiem zodiaku Rak powiązane jest drzewo: dąb.

Kobieta Rak

Symbol kobietaKobiety urodzone pod znakiem Raka, są dobrymi żonami i wzorowymi matkami. Swoje dzieci darzą bezgraniczna miłością. Są bardzo cierpliwe i oddane swojej rodzinie. Najważniejsze dla nich jest ciepło domowego ogniska. Potrafią długie godziny spędzać na meblowaniu, dekorowaniu i upiększaniu mieszkania. Jest idealną matką, z oddaniem opiekującą się swoim potomstwem. Bardzo angażuje się w wychowanie swoich dzieci. Ma to czasami zgubne skutki, gdyż nie daje ona możliwości na usamodzielnienienia się dzieciom. Ciężko odchorowuje ich wyfrunięcie z rodzinnego gniazda.

Czytaj więcej: Kobieta Rak

Kobieta Rak - horoskop miłosny

Symbol kobietaPani Rak ma bardzo wrażliwą naturę, trzeba uważać, by jej nie zranić, gdyż bardzo mocno wszystko przeżywa. Bardzo poważnie podchodzi do spraw uczuć. Chce być zdobywana; i jeśli komuś uda zdobyć się tę twierdzę jest partnerką bardzo oddaną, dobrą żoną, opiekuńczą matką. Sama też oczekuje wierności w związku. Jeśli jednak nie znajdzie odpowiedniego partnera to woli zostać samotna niż wychodzić za mąż, za byle kogo. Musi kogoś kochać, by podjąć decyzję na całe życie.

Czytaj więcej: Kobieta Rak - horoskop miłosny

Mężczyzna Rak

Symbol mężczyznaMężczyźni spod tego znaku są bardzo zmienni. Umieją być mili dla otoczenia i przesadnie towarzyscy. Ale zdarzają się tacy, którzy są nadzwyczaj pobudliwi, nerwowi i kłótliwi. A przy tym bardzo łakomi.

Często jest nieśmiały, zamknięty w sobie. W sprawach łóżkowych nie uchodzi za boga seksu, Jest za to bardzo ofiarny i czuły w stosunku do swej partnerki. Ma w sobie wiele cech kobiecych, jest subtelnym, wrażliwym domatorem. Nad panem – Rakiem lepiej mieć dyskretną kontrolę, gdyż nie zawsze dobrze radzi sobie z wydawaniem pieniędzy.

Czytaj więcej: Mężczyzna Rak

Rak - ogólny

Symbol RakRak jest czwartym znakiem Zodiaku, planetą opiekuńczą Raków jest Księżyc, który odpowiada za zmienność jego nastrojów, trygonem jest woda. Główne cechy Raka to uczuciowość, nieśmiałość i wrażliwość. Rak jest znakiem żeńskim, wodnym. Czyni on ludzi spod tego znaku wrażliwymi, współczującymi i opiekuńczymi. Osoby, które urodziły się pod znakiem Raka miewają bardzo zmienne nastroje, bywa, że gnębi je wewnętrzny niepokój. Bardzo łatwo można je zranić. Skłonni są do życia w iluzji.

Czytaj więcej: Rak - ogólny

Mężczyzna Rak - horoskop miłosny

Symbol mężczyznaPan Rak to na pewno nie jest żaden wulkan emocji, jest mało wylewny, trudno odgadnąć jego emocje. Jeśli nie jest pewny uczuć z drugiej strony na pewno nie można liczyć na to, że pierwszy powie, że na kimś mu zależy. Uważa raczej, że to kobieta powinna go zdobywać niż na odwrót. Wynika to z jego nieśmiałości. W związku pan – Rak wykazuje się pewną szorstkością, choć nie można mu zarzucić, że się nie stara. Jest mężczyzną wiernym i oddanym, niezwykle opiekuńczym.

Czytaj więcej: Mężczyzna Rak - horoskop miłosny

Rak – horoskop zapachowy

Symbol RakTo co wyróżnia Raka, to przede wszystkim wrodzona troska o los innych, wrażliwość na piękno oraz wielkie serce. Jest wiernym, lojalnym przyjacielem i nie znosi bierności – musi cały czas być w ruchu i pomagać. Korelują z nim głównie drzewne aromaty – np. zapach tropikalnego palisandru, lub cedru oraz woń jednej z najpopularniejszych przypraw – imbiru. Na Raka dobrze działa również jagodlin wonny, intensywnie pachnące kwiaty orientalne, znane szerzej jako ylang-ylang.

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]

Wróżka REA

Wróżka REA

WRÓŻBA DLA CIEBIE - Wróżka REA (NUMEROLOGIA, RUNY)

Mogę pomóc Ci złagodzić napięcia. Znając twoja datę urodzenia będę mogła powiedzieć kiedy znajdziesz swoją miłość, kiedy skończy się czas złej hossy, czy Twoje problemy w końcu ucichną.

Czytaj dalej [Wróżka REA]