Koziorożec 22 XII - 19 I

KoziorożecKoziorożec (łac. Capricornus, dop. Capricorni, skrót Cap) – jeden z gwiazdozbiorów zodiakalnych. Położony jest na południowej półkuli nieba. W wyobrażeniach starożytnych Greków przedstawia on pół kozła, pół rybę, gdyż taką właśnie postać przybrał według nich bożek Pan, gdy wraz z innymi bogami uciekał przed potworem Tyfonem do Egiptu. Wszyscy uciekinierzy przemienili się wtedy w zwierzęta, jednak nowy wygląd Pana tak zadziwił Zeusa, że ten umieścił ów cud natury na nieboskłonie. Z gwiazdozbiorem tym powiązane jest także przesilenie zimowe. Równoleżnik, na którym Słońce jest w zenicie w momencie tego przesilenia nazywany jest zwrotnikiem Koziorożca. Nazwa ta wynika z faktu, że właśnie w tym gwiazdozbiorze znajdowało się Słońce w momencie przesilenia około 2000 lat temu, gdy nadano nazwę temu równoleżnikowi. W dzisiejszych czasach, na skutek precesji, w chwili przesilenia zimowego, Słońce znajduje się w obrębie gwiazdozbioru Strzelca. Koziorożec - dziesiąty astrologiczny znak zodiaku. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Koziorożec (22.XII – 19.I) jest Symbol Koziorożec.

Data 22 grudnia - 19 stycznia
Żywioł ziemia
Symbol koza
Natura żeńska
Dzień sobota
Metal ołów
Kamień lazuryt
Kolor ciemnoniebieski
Profesja administracja państwowa
Część ciała kolana
Kluczowe słowo autorytet
Pozytywny wpływ niezależność, zdyscyplinowanie, samodoskonalenie
Negatywny wpływ niepewność, krytyczność, duma
Władca Saturn Saturn, Bóg czasu Saturn

Ze znakiem zodiaku Koziorożec powiązane jest drzewo: brzoza.

Kobieta Koziorożec

Symbol kobietaPanie spod tego znaku posiadają wiele zalet: są systematyczne, wierne, gościnne, oszczędne. .Często przywiązują dużą wagę do swego ubioru i wyglądu. Często robią rzeczy na pokaz. Nie pokazują uczuć ale bardzo chcą być kochane i akceptowane. Nie mają dużych potrzeb seksualnych. Ta sfera życia dla kobiet-Koziorożców nie jest ważna. Wobec najbliższych osób są niezwykle lojalne, głęboko przywiązane i opiekuńcze.

Czytaj więcej: Kobieta Koziorożec

Kobieta Koziorożec - horoskop miłosny

Symbol kobietaPani Koziorożec to najczęściej skryta i małomówna osoba, która rzadko pokazuje swoje uczucia przed innymi. Ceni bardzo sobie życiową stabilizację, w życiu nie szuka przygód. W kontaktach z innymi jest konserwatywna, ma wiele zahamowań, to ona chce by mężczyzna wykazał się inicjatywą. Trudno nawiązać jej kontakty ale gdy tylko poczuje się w związku bezpiecznie pozwala sobie na czułość, jest niezwykle oddana rodzinie.

Czytaj więcej: Kobieta Koziorożec - horoskop miłosny

Mężczyzna Koziorożec

Symbol mężczyznaMężczyźni, którzy urodzili się pod znakiem Koziorożca są bardzo praktyczni. Umieją stosownie ustawić się w życiu, ambitnie kierują swoim interesem, uparcie dążą do celu. Z pasją potrafi pokonywać piętrzące się na jego drodze trudności. Mają skłonność do skąpstwa. Jest bardzo prawdopodobne, że gdy mężczyzna Koziorożec osiągnie odpowiedni materialny status będzie miał tę przywarę. Jego introwertyczne zachowania powodują, że ma bardzo bogate życie wewnętrzne.

Czytaj więcej: Mężczyzna Koziorożec

Mężczyzna Koziorożec - horoskop miłosny

Symbol mężczyznaPan Koziorożec tak jak w przypadku kobiet spod tego znaku na zewnątrz może być nieco chłodny, na gruncie domowym potrafi być towarzyski i wyluzowany. Ma wyrafinowane maniery, jest niezwykle uprzejmy, kobiety przyciąga do siebie dystansem, spokojem i stanowczością. Życie traktuje poważnie, to prawdziwy dżentelmen, który poznając kobietę nie od razu będzie dążył do skonsumowania związku.

Czytaj więcej: Mężczyzna Koziorożec - horoskop miłosny

Koziorożec – horoskop zapachowy

Symbol KoziorożecKoziorożec to z reguły bardzo zdecydowany i precyzyjny człowiek. Trudno znaleźć siłę, która zdołałaby odwieść go od realizacji celu. Bez obaw można powierzyć mu swoje sekrety. Cechuje go wysokie poczucie odpowiedzialności. Wymarzony upominek dla Koziorożca stanowić może flakonik perfum, zawierający mieszankę zapachów róży, sosny i orchidei.

Koziorożec - ogólny

Symbol KoziorożecKoziorożec jest dziesiątym znakiem Zodiaku, jego opiekuńczą planetą jest Saturn, trygonem zaś Ziemia. Osoby, urodzone pod tym znakiem są pod przemożną siłą swej planety. Saturn jest oziębły, Koziorożce też są wstrzemięźliwe w pokazywaniu uczuć. Mają za to olbrzymie poczucie odpowiedzialności, są solidni i godni zaufania. Na Koziorożca można liczyć. Osoby urodzone pod tym znakiem są ambitne, rozsądne, stanowcze i pracowite. Konsekwentnie dążą do wyznaczonego przez siebie celu. To zdroworozsądkowe podejście często je mocno ogranicza. Ma też trudności w pokazywaniu uczuć.

Czytaj więcej: Koziorożec - ogólny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]

Wróżka REA

Wróżka REA

WRÓŻBA DLA CIEBIE - Wróżka REA (NUMEROLOGIA, RUNY)

Mogę pomóc Ci złagodzić napięcia. Znając twoja datę urodzenia będę mogła powiedzieć kiedy znajdziesz swoją miłość, kiedy skończy się czas złej hossy, czy Twoje problemy w końcu ucichną.

Czytaj dalej [Wróżka REA]