Horoskop Japoński

Horoskop Japoński

Toyotomi HideyoshiHoroskop japoński (numerologia japońska) czyli horoskop Hideyoshiego datuje się na okres średniowiecza i jak głosi legenda powstał na dworze pierwszego shoguna Toyotomi Hideyoshiego (ur. 2 lutego 1536 lub 17 marca 1537, zm. 18 września 1598 - japoński przywódca polityczny i militarny z okresu Azuchi-Momoyama. Jedna z najważniejszych postaci w historii tego kraju. Kontynuował proces jednoczenia państwa, rozpoczęty przez Nobunagę Odę). Numerologiczny horoskop Hideyoshiego powstał prawie pół tysiąca lat temu.

W horoskopie japońskim (Hideyoshiego) do każdej cyfry przypisana jest planeta lub gwiazda. Aby znaleźć odpowiedni znak w numerologii japońskiej należy datę urodzin sprowadzić do jednocyfrowej liczby

Jak to robimy?

Dodajmy kolejno wszystkie cyfry ze swojej daty urodzenia. Czyli np. jeżeli nasza data urodzenia to 11.11.1976 wtedy:

1+1+1+1+9+7+6= 26.

Liczba nie może być jednak dwucyfrowa, dlatego dodajemy wynik ponownie do siebie

2+6=8.

W tym przypadku więc liczba opiekuńcza to 4. Gdy i w drugim sumowaniu otrzymamy liczbę dwucyfrową, powtarzamy dodawanie aż do uzyskania wyniku zawierającego w rzędzie jedności - otrzymamy cyfrę od 1 do 9.

Jedynka

JedynkaOpiekuńczą gwiazdę „Jedynek” jest Słońce. „Jedynki” mają wygórowane ambicje, wszelkimi sposobami dążą do osiągnięcia sukcesu. By osiągnąć zamierzone cele są w stanie wykorzystać przyjaźń, by osiągnąć własne korzyści. Ich ambicje utrudniają im współdziałanie w zespole. „Jedynki” mają tendencję do „bycia z przodu”, dowodzenia – mają wrodzone predyspozycje do rządzenia. Nie potrafią znajdować winy u siebie, jeśli coś im się nie powiedzie zrzucają odpowiedzialność za niepowodzenia na innych ludzi i na okoliczności zewnętrzne. Nie są w stanie się przyznać, że to one popełniły błąd lub że same czegoś nie dopilnowały.

Miłość - Jedynka

Dwójka

DwójkaOpiekunem „dwójki” jest Księżyc. „Dwójki” są niezwykle towarzyskie, mają wielu przyjaciół i z chęcią nawiązują liczne kontakty. Są pogodne i radosne. Ich optymistyczne podejście powoduje, że mają dobre relacje z otoczeniem. W pracy dobrze się czują wśród zaufanych współpracowników, wtedy mogą odnieść sukces. Mają dyplomatyczną naturę. Dzięki swemu optymistycznemu podejściu potrafią wzbudzać zapał wśród współpracowników.

Więcej: Dwójka - MiłośćDwójka

Trójka

TrójkaOpiekuńczą planetą „trójki” jest Jowisz. „Trójki” tak jak „dwójki”są towarzyskie i pogodne. Zależy Zależy im na dobrych układach z otoczeniem. Są elokwentne, odnoszą sukcesy jako mówcy. W pracy są raczej powierzchowne, nie potrafią i nie chcą wnikać głęboko w jakiś problem. Mają jednak zmysł obserwacji i potrafią wyciągać trafne wnioski. W życiu mają dużo szczęścia. Nawet jeśli spotykają je jakieś niepowodzenia nie przejmują się nimi. To je raczej mobilizuje do dalszego działania.

Więcej: Trójka - MiłośćTrójka

Czwórka

CzwórkaPlanetą opiekuńczą „czwórek” jest Saturn. To dzięki Saturnowi „czwórki” często odnoszą finansowe sukcesy, dzięki niemu mają też realistyczne podejście do życia, twardo stąpają po ziemi. „Czwórki” potrafią ciężko pracować, by osiągnąć sukces. Można zawsze na nie liczyć, są niezwykle solidne, wręcz drobiazgowe. Potrafią niezwykle ciężko pracować.

Więcej: Czwórka - MiłośćCzwórka

Piątka

PiątkaPlanetą opiekuńcza „piątki” jest Markury. „Piątka” to wulkan energii, cechuje je błyskotliwość i szybkość działania. Nie znoszą nudnego, jednostajnego życia, dni dla „piątek” nie mogą być takie same „piątki” potrzebują ciągłych zmian. Traktują życie jako wielką przygodę. W pracy „piątki” są niekonwencjonalne, nie znoszą sztampy i rutynowych zachowań. Dlatego nie bardzo sprawdzają się na stanowiskach urzędników, lepiej sprawdzają się na stanowiskach pracy wymagających kreatywności. „Piątki” niezbyt jednak chętnie podejmują się spraw, które wymagają ponoszenia osobistej odpowiedzialności i podejmowania ryzyka.

Więcej: Piątka - MiłośćPiątka

Szóstka

SzóstkaPlanetą opiekuńczą „szóstki” jest Wenus. „Szóstki” mają w większości przypadków wzniosłe cele. Często pełnią bardzo odpowiedzialne funkcje. Mają duże poczucie estetyki, miłują sztukę, kochają muzykę dlatego też potrafią spełniać się w zawodach artystycznych. Niestety bywają łatwowierne, co nie zawsze wychodzi im na dobre. Potrafią zapewnić sobie jednak harmonijne kontakty z ludźmi.

Więcej: Szóstka - MiłośćSzóstka

Siódemka

SiódemkaPlanetą opiekuńczą „siódemek” jest Uran. „Siódemki” mają tendencję do filozofowania, co często prowadzi je do samotności czy izolacji. Są niezwykle nieufne, trudno im jest nawiązywać przyjaźnie. Mają kłopoty z wchodzeniem w uczuciowe związki, nie mówiąc już o związkach zakończonych małżeńskim węzłem. „Siódemki” potrafią niezwykle logicznie myśleć stąd znakomicie sprawdzają się w zawodach naukowych i technicznych oraz wszystkich, które wymagają dokładności i niezwykłej staranności.

Więcej: Siódemka - MiłośćSiódemka

Ósemka

ÓsemkaPlanetą opiekuńczą „ósemek” jest Mars. Ósemki” kochają ryzyko! Doskonale sprawdzają się w trudnych sytuacjach, które innych ludzi przerastają. Są świetnymi adwokatami, policjantami wojskowymi. Często odnoszą sukcesy w życiu zawodowym, jak i na polu finansów. Wśród „ósemek” często spotyka się ludzi interesu. Muszą jednak spełnić warunek dobrego przygotowania do zawodu oraz rozsądnego gospodarowania zasobami.

Więcej: Ósemka - MiłośćÓsemka

Dziewiątka

DziewiątkaPlanetą opiekuńczą „dziewiątki” jest Neptun. „Dziewiątki” cechuje duża zmienność nastrojów. Prowadzą też nieuregulowany tryb życia, są niezwykle samodzielne i wytrwałe w dążeniu do celu. Potrafią być bardzo krytyczne wobec siebie. Cenią przyjaźń, dla przyjaciół potrafią być wspaniałomyślne, dla wrogów bywają jednak bezwzględne, pałają wobec nich nienawiścią i żądzą zemsty. „Dziewiątka” nie zapomina, potrafi mścić się za doznane krzywdy nawet po wielu latach. „Dziewiątki” mają duże szansę na osiągnięcie zawodowego sukcesu. Gorzej jej się wiedzie jednak na niwie osobistej.

Więcej: Dziewiątka - MiłośćDziewiątka

Podkategorie

Wróżka REA

Wróżka REA

WRÓŻBA DLA CIEBIE - Wróżka REA (NUMEROLOGIA, RUNY)

Mogę pomóc Ci złagodzić napięcia. Znając twoja datę urodzenia będę mogła powiedzieć kiedy znajdziesz swoją miłość, kiedy skończy się czas złej hossy, czy Twoje problemy w końcu ucichną.

Czytaj dalej [Wróżka REA]