Strzelec 22 XI - 21 XII

StrzelecStrzelec (łac. Sagittarius, dop. Sagittarii, skrót Sgr) – konstelacja zodiakalna, znana już w starożytności, przedstawiająca centaura, pół-człowieka, pół-konia, z uniesionym łukiem i strzałą. Jej początków można szukać już u Sumerów, którzy widzieli w nim boga wojny. Znajduje się na południowej półkuli nieba, stosunkowo blisko równika niebieskiego. Najjaśniejsze gwiazdy tej konstelacji tworzą rozpoznawalny asteryzm, kształtem przypominający imbryk. Strzelec to dziewiąty znak astrologiczny zodiaku. Pierwsze wzmianki o Gwiazdozbiorze Strzelca pochodzą z okresu babilońskiego. Najczęściej Strzelec przedstawiany był pod postacią Centaura (w mitologii greckiej każda z istot o mieszanej budowie – pół człowiek, pół koń) strzelającego z łuku lub poprzez motywy zaczerpnięte mitów astralnych opowiadających o pochodzeniu gwiazdozbioru Chirona lub Oriona. W średniowieczu był symbolem Chrystusa oraz białego rycerza znanego z Apokalipsy. Okres w którym panował Strzelec, poprzedzał przesilenie zimowe, tym samym reprezentował energię psychiczną która miała pomóc w osiągnięciu spójności i syntezy, oświecenia i wewnętrznej ascezy. Znak uważany był za emblemat filozofa - profety i człowieka doskonałego, gdzie połączenie ciała (koń), duszy (tors) i umysłu (strzała) stanowiły harmonijne połączenie. Ponadto Strzelca łączono z końcem jesieni i ogniem oraz z krajami Hiszpanią, Węgrami i Marokiem. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Strzelec (22.XI – 21.XII) jest Symbol Strzelec.

Data 22 listopada - 21 grudnia
Żywioł ogień
Symbol Łucznik
Natura męska
Dzień czwartek
Metal cyna
Kamień turkus
Kolor niebieski
Profesja podróże
Część ciała uda
Kluczowe słowo postęp
Pozytywny wpływ niezależność, śmiałość, troskliwość
Negatywny wpływ impulsywność, egoizm, despotyzm
Władca Jupiter Jupiter, Bóg szczęścia Jowisz

Ze znakiem zodiaku Strzelec powiązane jest drzewo: czarny bez.

Kobieta Strzelec

Symbol kobietaTo zawsze skłonna to kompromisów, niepoprawna optymistka. Jest świadoma własnej wartości. Bardzo dobrze się z nią współpracuje, jest pełna pasji, angażuje się całym sercem w to co robi.

Jest niezwykle ambitna i wymagająca, tak wobec siebie, jak i wobec współpracowników czy dzieci. Strzelce - kobiety bywają jednak zarozumiałe i są nieczułe na niedolę innych osób, potrafią jednak wykrzesać dużo ciepła w stosunku do swojej rodziny, męża i dzieci. Bardzo mocno troszczą się o wychowanie swojego potomstwa.

Czytaj więcej: Kobieta Strzelec

Kobieta Strzelec - horoskop miłosny

Symbol kobietaPani Strzelec to kobieta pełna uroku, niezwykle zmysłowa, która ma wiele seksapilu. Jest świadoma swojej wartości, niezwykle błyskotliwa i inteligentna, często bywa obiektem westchnień ze strony panów. Być może powoduje to też jej tajemniczość i swoista niedostępność, gdyż Pani Strzelec nigdy do kończ nie odsłania przed innymi swoich tajemnic.

Czytaj więcej: Kobieta Strzelec - horoskop miłosny

Mężczyzna Strzelec

Symbol mężczyznaMężczyźni spod tego znaku bardzo dużo czasu i energii poświęcają na sprawy społeczne. Może to wpływać znacznie na ich małżeństwo, gdyż nie mają po prostu czasu. Ważna dla Strzelca przyjaźń i dotrzymanie warunków przyjaźni. Lubi flirtować i uwodzić. Wyraża w ten sposób swoje potrzeby. Strzelec kocha wolność, dlatego osoby, które są z nim w związku powinny dać mu dużą swobodę. Potrafi docenić takie zachowanie partnerki. Sprawy łóżkowe są dla niego ważne, ale nie najważniejsze.

Czytaj więcej: Mężczyzna Strzelec

Mężczyzna Strzelec - horoskop miłosny

Symbol mężczyznaPan Strzelec to taki tajemniczy czaruś, który roztaczając wokół swojej osoby aurę tajemnicy przyciąga do siebie płeć przeciwną. Zresztą dobrze czuje się w towarzystwie kobiet, uwielbia flirtować, jest pewny siebie, łatwo nawiązuje też kontakty. Uwaga Panie, jeśli zwiążecie się z panem Strzelcem zachodzi obawa, że się wami znudzi, gdyż w związku nie znosi rutyny i właśnie nudy.

Czytaj więcej: Mężczyzna Strzelec - horoskop miłosny

Strzelec – horoskop zapachowy

Symbol StrzelecPrzepełnia go radość życiowa i potrzeba działania. Zna się na ludziach, dysponując sporymi pokładami empatii. Pragnie nieustannie uczyć się czegoś nowego – zwłaszcza jeśli może to wykorzystać w praktyce. Jest bardzo wrażliwy na sztukę i piękno natury. Pasują do niego przede wszystkim eteryczne aromaty, a wśród nich między innymi anyż, mirra oraz goździk.

Strzelec - ogólny

Symbol StrzelecStrzelec jest dziewiątym znakiem zodiaku. Planetą opiekującą się osobami pod tym znakiem jest Jowisz, trygonem jest ogień.
Osoby urodzone pod tym znakiem są praktyczne, przedsiębiorcze, odważne, pracowite. Cenią porządek, są oszczędne. Nigdy nie popadają jednak w skąpstwo. Strzelce są osobami o dużych horyzontach myślowych, poszukują mądrości sensu życia. Strzelec to jeden z największych optymistów spośród wszystkich znaków Zodiaku. Ma jednak podwójną naturę, jedna jest ekspresyjna, optymistyczna, druga pesymistyczna i skryta.

Czytaj więcej: Strzelec - ogólny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]

Wróżka REA

Wróżka REA

WRÓŻBA DLA CIEBIE - Wróżka REA (NUMEROLOGIA, RUNY)

Mogę pomóc Ci złagodzić napięcia. Znając twoja datę urodzenia będę mogła powiedzieć kiedy znajdziesz swoją miłość, kiedy skończy się czas złej hossy, czy Twoje problemy w końcu ucichną.

Czytaj dalej [Wróżka REA]