Byk 21 IV - 20 V

BykByk (łac. Taurus, dop. Tauri, symbol , skrót Tau) – duży i wyraźny gwiazdozbiór zodiakalny nieba północnego, leżący w pobliżu równika niebieskiego. Linia ekliptyki przechodzi w tym gwiazdozbiorze między formacją Plejad, a „głową byka”. Konstelacja ta, znana już w starożytności, przedstawia byka, którego postać, wedle mitologii greckiej, przybrał Zeus, aby, uciekając się do fortelu, porwać fenicką księżniczkę Europę. Gwiazdozbiór ten na niebie sąsiaduje m.in. z Orionem, tworząc wielką scenę polowania. Byk jest drugim znakiem zodiaku. Innym uproszczonym symbolem przedstawiającym znak zodiaku Byk (21.IV – 20.V) jest Symbol Byk.

Data 21 kwietnia - 20 maja
Żywioł ziemia
Symbol byk
Natura żeńska
Dzień piątek
Metal miedź
Kamień agat
Kolor czerwony i pomarańczowy
Profesja ekonomia
Część ciała uszy, szyja, przełyk
Kluczowe słowo miłość
Pozytywny wpływ cierpliwość, uczucie, wytrwałość
Negatywny wpływ upór, agresja i zazdrość
Władca / Bóg Wenus , Bogini miłości Wenus

Ze znakiem zodiaku Byk powiązane jest drzewo: wierzba.

Kobieta Byk

Symbol kobietaKobieta Byk ma zamiłowanie do pięknych, modnych  ubrań, zawsze jest niezwykle zadbana, promieniuje kobiecością.  Nie ma skłonności do robienia tzw. kariery.

Czytaj więcej: Kobieta Byk

Byk - ogólny

Symbol BykByk jest drugim znakiem Zodiaku, planetą opiekuńczą Byka jest Wenus, trygonem zaś ziemia.

Osoba, która urodziła się pod tym znakiem dąży do stabilizacji, życiowego komfortu, materialnych dóbr.  By osiągnąć te dobra jest w stanie ciężko pracować. Ceni bardzo życie rodzinne, uwielbia  przebywać w swoim domu – czuje się tu bezpiecznie i swobodnie.

Czytaj więcej: Byk - ogólny

Kobieta Byk - horoskop miłosny

Symbol kobietaPani Byk na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie kobiety niezwykle oziębłej, jest na zewnątrz spokojna i opanowana, może sprawiać też wrażenie despotycznej, jednak pod tym pancerzem kłębi się tysiące uczuć. Nie da się jednak ukryć, że pani Byk to niezwykle gospodarna i oszczędna osoba, zresztą szuka partnera, który zapewni jej życiową stabilizację. Bardzo ważne są dla niej sprawy materialne, mężczyzna musi zapewnić jej życie w dostatku i luksusach. Wtedy odwzajemnia się niewykłą wiernością i przywiązaniem.

Czytaj więcej: Kobieta Byk - horoskop miłosny

Mężczyzna Byk

Symbol mężczyznaMężczyzna Byk jest typowym domatorem. Uwielbia przebywać w gronie rodziny, żony, dzieci. Najlepiej wypoczywa w swoim ogródku, organizując wystawne rauty. Jest w tym niezrównany. Uwielbia biesiadować. Ma wielki talent organizatorski.

Czytaj więcej: Mężczyzna Byk

Byk – horoskop zapachowy

Symbol BykOsoby spod tego znaku są uosobieniem stabilności emocjonalnej. Cenią spokój i stałość w uczuciach. Potrafią zatroszczyć się o najbliższych oraz ciężko pracować dla ich dobra. Najbardziej adekwatnym zapachem w przypadku Byka jest kwiat róży. Jej upajająca woń pozwala choć na moment zapomnieć o wszelkich problemach i poddać się urokowi chwili. Doskonale sprawdza się także połączenie jabłka i cynamomu, przywracające wewnętrzną równowagę, a zarazem jasność umysłu.

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]

Wróżka REA

Wróżka REA

WRÓŻBA DLA CIEBIE - Wróżka REA (NUMEROLOGIA, RUNY)

Mogę pomóc Ci złagodzić napięcia. Znając twoja datę urodzenia będę mogła powiedzieć kiedy znajdziesz swoją miłość, kiedy skończy się czas złej hossy, czy Twoje problemy w końcu ucichną.

Czytaj dalej [Wróżka REA]