Symbole

Neptun (Planeta)

Neptun - planetaNeptun – najbardziej oddalona od Słońca planeta w naszym układzie. Jej nazwa została zaczerpnięta od imienia mitologicznego, rzymskiego boga mórz. Uznawany jest za bliźniaka Urana. Obie planety mają bardzo podobną masę. Symbolika Neptuna ma związek z nieodgadnioną głębią ludzkiej psychiki, z jej skrajnymi odczuciami włącznie.

Czytaj więcej: Neptun (Planeta)

Saturn (Planeta)

Saturn - planetaSaturn —drugi co do wielkości oraz szósty pod względem oddalenia od gwiazdy centralnej w Układzie Słonecznym. Możecie kojarzyć charakterystyczne, lodowe pierścienie wokół planety. Saturn posiada aż kilkadziesiąt naturalnych satelitów. Znany jest z gigantycznych zjawisk burzowych, w czasie których prędkość wiatru dochodzi niemal do 2000 km/h.

Czytaj więcej: Saturn (Planeta)

Pluton (Planeta)

Pluton - planetaPluton - odkryty został w pierwszej połowie dwudziestego wieku przez astronoma ze Stanów Zjednoczonych, Clyde'a Tombaugha. W 2006 roku utracił status planety i od tej pory uznaje się go za obiekt transneptunowy. Nazwa pochodzi z kolei od imienia rzymskiego boga świata zmarłych, odpowiednika greckiego Hadesa.

Czytaj więcej: Pluton (Planeta)

Słońce

Slonce_gwiazda.jpgSłońce – wokół tej gorącej gwiazdy krąży Ziemia oraz wiele innych ciał niebieskich w układzie. Jest głównym źródłem energii w naszej części kosmosu oraz jej najjaśniejszym punktem. W czasach starożytnych Słońce było obiektem kultu większości ówczesnych cywilizacji.

Czytaj więcej: Słońce

Merkury (Planeta)

Merkury - planetaMerkury – jest najmniejszą planetą w znanym nam układzie. Znajduje się najbliżej Słońca, co zdecydowanie utrudnia jej swobodną obserwację. Znana jest ludzkości od tysięcy lat. Swoim ukształtowaniem Merkury jest bardzo podobny do Księżyca. Swoją nazwę zawdzięcza starożytnym Rzymianom: z uwagi na szybki obrót planety, nadano jej imię posłańca bogów i patrona handlarzy.

Czytaj więcej: Merkury (Planeta)

Wenus (Planeta)

Wenus - planetaWenus – stanowi trzecie pod względem jasności ciało niebieskie, widoczne przez nas na sklepieniu niebieskim. Mocą światła ustępuje jedynie Księżycowi i Słońcu. Nazwa planety wzięła się od imienia rzymskiej bogini miłości. Wenus bywała utożsamiana przez Greków z ich mitologiczną patronką gorących uczuć, Afrodytą. Nazywana bywa Gwiazdą Polarną.

Czytaj więcej: Wenus (Planeta)

Księżyc

ksiyc.jpgKsiężyc - jest jedynym naturalnym satelitą Ziemi. Jego polska nazwa wywodzi się z pradawnych wierzeń słowiańskich i oznacza księcia - wówczas określenie to odnosiło się do okresu między nowiem a pierwszą kwadrą. Od starożytności Księżyc był wdzięcznym tematem wielu dzieł sztuki i literatury.

Czytaj więcej: Księżyc

Mars (Planeta)

Mars - planetaMars – jest czwartą planetą w Układzie Słonecznym. Jej nazwa pochodzi od imienia starożytnego boga wojny. Symbol Marsa - krzyż materii - przedstawiał triumf siły instynktu oraz walki nad pierwiastkami harmonii i doskonałości. Ikona wzniesiona na kole ducha utożsamiana jest z nieograniczoną mocą naturalnych żądz.

Czytaj więcej: Mars (Planeta)

Uran (Planeta)

Uran - planetaUran - jest symbolem wielkich, rewolucyjnych idei oraz wszelkich zmian i odkryć. Odzwierciedla kilka stanów naszej psychiki: od niecierpliwości, poprzez ciągłą potrzebę życiowych zmian i dalekich podróży, po twórczą swobodę oraz niechęć do skostniałych, tradycyjnych wartości.

Czytaj więcej: Uran (Planeta)

Szafir

szafir.jpgSzafir - jest niezwykle rzadkim i bardzo twardym minerałem. Największe zasoby szafiru znajdują się na Sri Lance, w Indiach, Australii, Kambodży oraz w Tajlandii, Rosji, Stanach Zjednoczonych i w Kolumbii oraz na Madagaskarze. Polscy poszukiwacze mogą spróbować swych sił w osadach rzeki Izery oraz okolicach Karpacza. Jest bardzo poszukiwanym kamieniem kolekcjonerskim. Wykorzystywany jest również do wyrobu luksusowej biżuterii.

Niebieska barwa powoduje, że kamień bywa nazywany niebiańskim. Od wieków symbolizuje czystość, wszelką wiedzę, jasność umysłu i nieśmiertelność. Sprzyja umacnianiu związków. Starożytni Grecy oraz Rzymianie czcili szafir jako kamień prawdy i sprawiedliwości.

Diament

diament.jpgDiament - najtwardszy, występujący na Ziemi minerał. Pod względem fizycznym jest węglem w najczystszej postaci. Największe złoża znajdują się w południowej Afryce, Rosji, Australii, Indiach i Brazylii. Najstarsze diamenty zaczęły swe formowanie ponad 4 miliardy lat temu. Po oszlifowaniu, w postaci brylantów, stanowią biżuterię osiągającą wartość liczoną w milionach dolarów amerykańskich.

Czytaj więcej: Diament

Onyks

onyks.jpgNależy do jednej z najcenniejszych odmian chalcedonu. W języku greckim onix oznacza dosłownie paznokieć, pazur, racicę (odzwierciedlenie ostrych krawędzi, kształtu i dużej twardości minerału). Onyks o naprzemiennych, biało-czarnych warstwach, bywa nazywany czarnym, tudzież arabskim. Ponadto kamień ten występuje w białym i zielonym kolorze. W naturalnej postaci można go spotkać niemal na całym świecie. Już od czasów starożytnych wykorzystywano go między innymi do wyrobu pieczęci. Ma także zastosowanie w jubilerstwie.

Czytaj więcej: Onyks

Granat

granat.jpgGranat - jest minerałem z gromady krzemianów. Jego nazwa ma pochodzenie łacińskie (granatus) i nawiązuje do ziaren owoców granatu. Najłatwiej zobaczyć je w naturze na terenie Republiki Południowej Afryki, Czech, Brazylii, Indii, Madagaskaru oraz w Stanach Zjednoczonych i Norwegii. W Polsce granat występuje głównie w Górach Sowich oraz Karkonoszach. Najwartościowsze okazy wykorzystuje się w branży jubilerskiej oraz jako kamienie kolekcjonerskie. Jest ich kilkanaście rodzajów.

Czytaj więcej: Granat

Perła

pera.jpgPerła - ten wytwór małży, a niekiedy nawet ślimaków, zbudowany jest z masy stanowiącej wnętrze skorupiaka. Tworzy się samoistnie, przeważnie w wyniku reakcji organicznej na przedostanie się do muszli innego ciała. O pięknie perły decydują mikrokryształy skupione wokół jądra. Nazwa pochodzi prawdopodobnie od kulistego kształtu - sphaerula w języku łacińskim. Pełnowartościowe są jedynie perły powstające w sposób naturalny. Jako takie występują przede wszystkim na wybrzeżach Japonii, Meksyku, Haiti, Australii, Zatoki Perskiej i Indii. Najbardziej lśniące i kuliste okazy wykorzystywane są w jubilerstwie do tworzenia kosztownych ozdób.

Czytaj więcej: Perła

Lazuryt

lazuryt.jpgLazuryt - główny składnik Lapis lazuli, metamorficznej skały powstałej dzięki przeobrażeniom dolomitów i wapieni. Sam lazuryt to krzemianowy minerał, kamień półszlachetny, którego nazwa wywodzi się z języka arabskiego i perskiego (dosłownie oznacza niebieski, niebo). Znany jest ludzkości od kilku tysięcy lat. Największe złoża występują w afgańskim Hindukuszu, nad jeziorem Bajkał, w Chile, Kolorado, Kaliforni, we Włoszech, RPA oraz w Angoli. Jest bardzo cenionym kamieniem ozdobnym, dekoracyjnym i kolekcjonerskim.

Czytaj więcej: Lazuryt

Turkus

turkus.jpgTurkus - jest rzadkim minerałem należącym do gromady fosforanów. Jego nazwa oznacza dosłownie turecki kamień. Dawniej nazywany był także kalaitem - w języku greckim ładnym kamieniem. W Polsce można się na niego natknąć w rejonie Dolnego Śląska. Największe zasoby są jednak w posiadaniu Brazylii, Australii, Stanów Zjednoczonych, Chin (także Tybet) oraz Egiptu, Rosji i Iranu. Stosowany jest w jubilerstwie, zdobnictwie artystycznym; bardzo poszukiwany jako kamień ozdobny i kolekcjonerski. Stanowi odwieczny amulet młodych żon i dziewic. Dodaje siły, opanowania oraz jasności umysłu. Ochrania przed nieszczęśliwymi wypadkami - znakomity atrybut kierowców.

Czytaj więcej: Turkus

Topaz

topaz.jpgTopaz - należy do minerałów z gromady krzemianów. Występuje w kilkuset postaciach i barwach. Największe złoża topazu można spotkać w Ameryce Południowej (głównie Brazylia). Rekordowy okaz znaleziono w latach osiemdziesiątych - ważył aż pięć ton! Inne rejony świata, w których występuje ten kamień: Ural, Pakistan, Sri Lanka, Madagaskar, Japonia, Indie, Czechy, Ukraina, Norwegia, Niemcy, Karkonosze, Góry Izerskie.

Czytaj więcej: Topaz

Jaspis

jaspis.jpgJaspis - ta skała osadowa zbudowana jest z kwarcu i chalcedonu. Barwa jaspisu zależy od związków żelaza, występujących w danej partii. Najczęściej spotykanymi kolorami są: czerwony, zielony, brązowy, żółty. Największe pokłady kamienia można znaleźć na Syberii, Uralu, w Meksyku, USA, Chinach i Indiach. Na terenie Polski złoża są o wiele skromniejsze i występują głównie pod Krakowem. Jaspis ma zastosowanie jubilerskie, okładzinowe, dekoracyjne a jego rzadkie odmiany to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów.

Czytaj więcej: Jaspis

Brylant

brylant.jpgBrylant - tak brzmi oficjalna nazwa w pełni oszlifowanego, okrągłego diamentu. Potocznie określenia brylant używa się do wszystkich oszlifowanych kamieni, jednak nawet dla doświadczonych jubilerów prawdziwy szlif brylantowy to wielka sztuka i nie lada osiągnięcie. Diamenty to najtwardsza substancja występująca na Ziemi. Są one sprasowanymi przez tysiąclecia kawałkami węgla w czystej postaci. Największe złoża minerału występują między innymi w Indiach, Republice Południowej Afryki, Rosji, Australii oraz Brazylii i Botswanie.

Czytaj więcej: Brylant

Rubin

rubin.jpgRubin - ów kamień szlachetny należy do rzadkich minerałów i jest odmianą korundu. Można go znaleźć głównie na Tajwanie, Sri Lance, w Australii, Kenii oraz Pakistanie. Polskie złoża już się praktycznie wyczerpały. Rubin występował kiedyś w Karkonoszach i na Dolnym Śląsku. Jest jednym z najcenniejszych kamieni jubilerskich.

Czytaj więcej: Rubin

Kamień księżycowy

kamie ksiycowy.jpgKamień księżycowy - to minerał z rodziny krzemianów. Wyróżnia się charakterystycznym zjawiskiem świetlnym - połyskującym, błękitnym pasmem, przemieszczającym się wraz z ruchem kamienia. Ów połysk ma najbardziej efektowną postać w przypadku niemal przezroczystych, bezbarwnych - niezwykle rzadkich okazów. Można je znaleźć gównie w Indiach i na Sri Lance. O wiele trudniej byłoby trafić na te cenne minerały w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej - jedynym obszarze ich występowania w Polsce. W czasach starożytnych nazywany był selenitem - na cześć greckiej bogini Księżyca. Kamień księżycowy posiada skrajne, odmienne moce, które zależą od usytuowania naturalnego satelity Ziemi w horoskopie konkretnej osoby.

Czytaj więcej: Kamień księżycowy

Szmaragd

szmaragd.jpgSzmaragd - jest odmianą berylu, a jego nazwa wywodzi się z greki oraz łaciny i oznacza dosłownie zielony. Największe europejskie złoża znajdują się w Austrii i Norwegii. Ponadto wydobyciem szmaragdu na skalę przemysłową może pochwalić się między innymi Rosja, Australia, Indie oraz Pakistan, Brazylia, Stany Zjednoczone i kilka państw afrykańskich. W Polsce występuje na Dolnym Śląsku. Jest bardzo cennym kamieniem jubilerskim, wykorzystywanym jako ozdoba od czasów starożytnych.

Czytaj więcej: Szmaragd

Agat

agat.jpgAgat - jest minerałem półszlachetnym, odmianą chalcedonu charakteryzującą się występowaniem w rozmaitych barwach. Jego nazwa pochodzi od sycylijskiej rzeki Achates. Agat znany jest od czasów starożytnych. Największe światowe złoża ulokowane są w Indiach, Brazylii oraz Urugwaju, na Madagaskarze i w Rosji. Można go znaleźć także w południowo-zachodniej Polsce.

Czytaj więcej: Agat

Heliotrop

heliotrop.jpgHeliotrop - jest odmianą chalcedonu, z podobnymi cechami jak plazma. Jego nazwa wywodzi się z greki i oznacza dosłownie zmieniający barwę na słońcu. Wykorzystuje się go w jubilerstwie. Polskie złoża są skromne, ale heliotrop występuje gdzieniegdzie na południu kraju. Za to na skalę przemysłową wydobywa się go w Indiach, Chinach, Rosji, Pakistanie, Australii, Brazylii i Szkocji.

Czytaj więcej: Heliotrop

Turkusowy

turkusowy.jpgTurkus to kolor optymizmu, wiary w lepsze jutro. Dobrze określa ludzi twórczych, pomysłowych i uparcie dążących do realizacji swojej idei. Jeśli turkusowy to Twój kolor, jesteś wierny swoim przekonaniom i sprawdzasz się jako przyjaciel. Miewasz jednak skłonności do popadania w melancholię.

Czytaj więcej: Turkusowy

Szkarłat

szkarlat.gifSzkarłat - przynależy do osób o sporej wrażliwości, wyrafinowanym smaku i dużym ładunku emocjonalnym. Szkarłat określa ludzi towarzyskich, kontaktowych i postrzegających świat wszystkimi zmysłami.

 

Czytaj więcej: Szkarłat

Srebrny

srebrny.jpgSrebrny - określa osoby zaufania publicznego: budzące szacunek i wolne od wszelkiej nieprawości. Ludzie kojarzeni z barwą srebrną przeważnie są rycerscy, honorowi i dalecy od małostkowości. Ich słabością jest natomiast romantyczna natura, która przejawia się chwilami nieco naiwnym postrzeganiem świata.

 

Czytaj więcej: Srebrny

Biały

biay.jpgBiały - jest najbardziej szczególnym kolorem w palecie barw, przybierającym rozmaite znaczenie, w zależności od kultury i okresu historycznego. Biały kojarzony jest często z Bogiem, istotą absolutną oraz światłem, niewinnością i czystością ducha, tudzież ciała.

 

Czytaj więcej: Biały

Czarny

czarny

Czarny - jest przypisany osobom o wysokim poziomie samodyscypliny, rzetelności i silnej woli. Kolor czarny dobrze określa niezależność, własne zdanie oraz specyficzne przekonania, wymykające się stereotypowym podążaniem za głównym nurtem.

Czytaj więcej: Czarny

Ciemnoniebieski

ciemnoniebieski.jpg

Kolor ciemnoniebieski jest przypisywany ludziom inteligentnym, zaradnym, o cechach przywódczych - potrafiącym codziennie podejmować trudne decyzje. Osoby identyfikowane z tą barwą dobrze sprawdzają się w biznesie, jako przedstawiciele władzy sądowniczej i na kierowniczych stanowiskach.

Czytaj więcej: Ciemnoniebieski

Niebieski

niebieski.jpg

Odzwierciedla pewne oddalenie - na przykład niebo, lub morze zwykle oglądamy z pewnej perspektywy, która nie pozwala nam na bezpośredni kontakt. W ten sposób nasz umysł zakodował sobie, że błękit stwarza złudzenie dali. Nagminnie wykorzystywane jest ono w branży fotograficznej i przy aranżacji wnętrz.

Czytaj więcej: Niebieski

Zielony

zielony.jpg

Kolor zielony oznacza życie na Ziemi, wegetację roślin i płodną glebę. Według biblijnych przekazów zieleń to barwa Ogrodu Pańskiego. Symbolizuje ona nadzieję, pomyślność i pełne skupienie - kontemplację.

Czytaj więcej: Zielony

Żółty

zolty.jpg

Żółty kolor symbolizuje życiodajne słońce i starożytnych, mitologicznych bogów. Jest niezwykle łatwo dostrzegalny, dlatego stanowi tło wielu znaków drogowych, ostrzegających kierowców i pieszych przed zbliżającymi się niebezpieczeństwami.

Czytaj więcej: Żółty

Pomarańczowy

pomaranczowy.jpg

Stanowi tak zwany kolor podnoszący, o wysokim poziomie absorpcji. Symbolizuje wielkie moce i przemożną skłonność do kontrolowania innych osób. Gdy przybiera postać silnego punktu, emituje żółtawy efekt halo, przeradzający się zazwyczaj w złoty. W wielu kulturach i religiach (np. buddyzmie) takie barwy oznaczają duchowego mistrza i wielkiego, życiowego nauczyciela.

Czytaj więcej: Pomarańczowy

Czerwony

czerwony.jpg

Oznacza ogromne zasoby sił witalnych i mnóstwo życiowej energii. Osoba z przyporządkowanym kolorem czerwonym nie może się obyć bez codziennej aktywności fizycznej i dynamicznych działań. Jest pełna namiętności, reaguje emocjonalnie i wyróżnia się impulsywnością.

Czytaj więcej: Czerwony

Fioletowy

FioletowyFioletowy - od zawsze kojarzył się z władzą, uduchowieniem i szlachetnością. Osoba z wibracją koloru fioletową obdarza intuicją, uczuciowością, wielkodusznością. Szlachetni, ale zarazem władczy, pełni zamyślenia i lekko oderwani od spraw materialnych. Ich wzrok częściej kieruje się ku gwiazdom, niż ku ziemi. Wiele uwagi poświęcają sprawom ducha i wiary. Czucie jest ich zaletą: umieją pomóc nie tylko sobie, ale i innym w znalezieniu właściwej drogi.

Czytaj więcej: Fioletowy

Platyna

platyna.jpgTen metal szlachetny swą nazwę zawdzięcza hiszpańskiemu słowu platina, które z kolei jest zdrobniałym określeniem srebra. W Ameryce platyna znana była jeszcze przed Kolumbem. Na Stary Kontynent została sprowadzona w połowie osiemnastego stulecia, w nadziei że odkryto nową odmianę srebra.

Czytaj więcej: Platyna

Ołów

olow.jpg

Ołów stosowany jest w ochronnych rytuałach magicznych oraz talizmanach, chroniących przed wpływem negatywnych energii. Ze względu na swoje toksyczne właściwości, nie można przez dłuższy czas trzymać ołowiu w pobliżu ciała.

Czytaj więcej: Ołów

Cyna

cyna.jpgOd wieków uważa się, że amulety cynowe mają moc przyciągania pieniędzy i przynoszą szczęście materialne. Sen o cynie wróży pomyślne i dostatnie życie, ale i przestrzega przed zbytnią dumą, pychą i skłonnościami do wywyższania się. Znana jest człowiekowi od tysięcy lat. Spośród metali wcześniej odkryto jedynie złoto i miedź.

Czytaj więcej: Cyna

Pluton (metal)

pluton.jpgTen radioaktywny metal należy do najbardziej szkodliwych dla środowiska naturalnego i ludzkiego zdrowia. Symbolizuje podświadome lęki, obawy i frustracje, związane zwłaszcza z przykrymi przeżyciami. Wymagają one wydobycia, zmierzenia się z nimi i pokonania. Pluton więc daje również impuls do pozytywnych przemian i duchowej regeneracji.

Czytaj więcej: Pluton (metal)

Złoto

zloto.jpg

Złoto od wielu stuleci symbolizuje władzę, silę i zamożność. W niemal każdej starożytnej mitologii metal ten występował jako atrybut bogów związanych z mocą Słońca. Od zawsze kojarzone było również z potęgą ognia oraz wykorzystywane w magicznych zaklęciach, dodających odwagi, mężności, potęgi i majątku.

Czytaj więcej: Złoto

Srebro

srebro.jpg

Srebro symbolizuje wielką intuicję, paranormalne zdolności i głębokie emocje. Metal ten stosowany jest w rytuałach związanych z wodą, wróżbami, interpretacją snów, zabiegach leczniczych oraz związanych ze sferą miłosną. Zapobiega wpływowi negatywnych energii oraz promieni, które za pomocą srebra można odsyłać do źródła pierwotnego.

Czytaj więcej: Srebro

Rtęć

rtec.jpg

Rtęć, nazywana żywym srebrem, to jedyny metal, który w warunkach pokojowych przybiera płynną postać. W dawnych czasach szczególne znaczenie nadawano jej na Dalekim Wschodzie. Często stosowano ją w ówczesnych systemach medycznych. Była rzecz jasna odpowiednio spreparowana w bardzo wysokim rozcieńczeniu. Wierzono, że takie preparaty dodają ludziom sił, odporności, a niekiedy wręcz zapewniają nieśmiertelność.

Czytaj więcej: Rtęć

Miedź

miedz.jpg

Miedź ma właściwości ochronne, pomaga szczęściu i w miłości. Identyfikowana jest ze starożytnymi boginiami, np. Afrodytą. Służy do wyrobu magicznych różdżek ze względu na dobre przewodnictwo i ukierunkowanie energii do ustalonego celu. Amulety z miedzi należy nosić na ręce przyjmującej.

Czytaj więcej: Miedź

Żelazo (stal)

zelazo.jpgOd wielu stuleci żelazo identyfikowane jest ze zdrowiem, siłami witalnymi oraz ochroną przed wrogiem i złymi mocami. Kojarzy się je z grecką boginią Księżyca, Selene. Czyste żelazo ma tę charakterystyczną właściwość, że często zawiera elementy meteorytów. Sugeruje to kosmiczne pochodzenie metalu, co dodatkowo intryguje wtajemniczonych astrologów.

Czytaj więcej: Żelazo (stal)

Uran (metal)

uran.jpgCechuje go permanentna zmienność i wpływa na pozytywny stosunek do transformacji. Jednocześnie symbolizuje ciągłą skłonność do bycia w opozycji. Osoby kojarzone z uranem obdarzone są ponadprzeciętnymi siłami do stawiania czoła przeciwnościom losu. Zapewniają im to wielkie pokłady nadziei oraz ufności i wiara w lepsze jutro.

Czytaj więcej: Uran (metal)

Uranos (Bóg)

Uranos - bóg niebaUranos - według mitów starożytnych Greków, jest uosobieniem niebios  (jego imię w dosłownym tłumaczeniu oznacza właśnie niebo). Urodziła go matka - Ziemia Gaja, z którą Uranos spłodził kilka pokoleń bogów. Uważa się go za pierwszego boga w starożytnej Grecji.

Czytaj więcej: Uranos (Bóg)

Saturn (Bóg)

bog saturn.jpgSaturn – jest bogiem czasu, rolnictwa oraz zasiewów i wszelkiej płodności. Według podań sprawował władzę nad starożytną Italią. Wierzy się, że był najważniejszym źródłem prawa, obowiązującego w jednej z kolebek współczesnej cywilizacji na Półwyspie Apenińskim. Ludzie zawdzięczają mu umiejętność uprawy latorośli oraz pól.

Czytaj więcej: Saturn (Bóg)

Aion (bóg)

bg ycia aion.jpgAion – bóg życia i wszelkiego czasu w mitologii greckiej. Jest patronem ery eonu w historii ludzkości. Bywa uważany za symbol wieczności. Jest przedstawiany jako muskularny mężczyzna, obdarzony głową lwa oraz skrzydłami. Jego korpus opleciony jest ciałem węża i pokryty znakami zodiaku. Aion w dłoniach dzierży klucze.

Czytaj więcej: Aion (bóg)

Jowisz (Bóg)

Jowisz - JupiterJowisz –według starożytnych Rzymian był bogiem deszczu, burzy oraz nieba. Niepodzielnie rządził również Ziemią, będąc jednocześnie ojcem bogów. Od niego pochodziła władza urzędników rzymskich. Piorun i orzeł to główne atrybuty Jowisza. Wraz z Trójcą Kapitolińską, uosabiał rzymskie państwo.

Czytaj więcej: Jowisz (Bóg)

Pluton (Bóg)

Hades i CerberPluton – według greckich mitów jest uosobieniem płodności gleby. Dla Rzymian z kolei był budzącym grozę panem podziemnego świata umarłych i jednym ze strażników wrót dzielących życie i śmierć. Dzierżył on pieczę nad wszelkimi kruszcami i nasionami.

Czytaj więcej: Pluton (Bóg)

Sophia (Bogini)

bogini sophia.jpgSophia - grecka bogini mądrości i wiedzy. Pod jej wezwaniem wznoszono tysiące świątyń, również w czasach nowożytnych. Jej liczbą jest 6 - oznaczająca harmonię, równowagę i uporządkowanie świata. Sophia symbolizuje także odradzającą się przyrodę oraz jasność umysłu i bystrość w postrzeganiu rzeczywistości. Zofie posiadają naturalną umiejętność wsłuchiwania się w problemy innych osób. Lubią pomagać, ale mają własne zdanie i trudno je przekonać do zmiany stanowiska.

Czytaj więcej: Sophia (Bogini)

Wenus (Bogini)

Narodziny Wenus, Sandro Botticelli około 1485–1486Wenus - bogini miłości według mitów Rzymian. Była italską patronką ogrodów warzywnych i wszelkiej roślinności. Do dzisiaj utożsamia się z nią symbol pokoju w postaci gołębia, a nieodzownymi atrybutami Wenus są kwiaty oraz owoce. Przybierała postać pięknej, młodej kobiety, czczonej nawet przez legendarnego rzymskiego przywódcę, Juliusza Cezara. Ulubioną porą dnia dla Wenus jest wieczór oraz poranek. To nieodłączna towarzyszka kochanków, dająca natchnienie artystom, zwłaszcza o świcie.

Czytaj więcej: Wenus (Bogini)

Luna (Bogini)

bogini ycia luna.jpg

Luna – bogini Księżyca i życia według rzymskiej mitologii. Jest uosobieniem Srebrnego Globu. Przemierza nocne niebo na rydwanie zaprzężonym w dwa białe konie. Jej wędrówka prowadzi ze wschodu ku zachodowi. Posiada wpływ na nasz stan zdrowia i może pomagać w stosowaniu praktyk magicznych.

Czytaj więcej: Luna (Bogini)

Mars (Bóg)

Jest jednym z najważniejszych bogów w rzymskiej mitologii. Bywa uznawany za patrona wiosny. Według podań, przez tysiące lat sprawował opiekę nad stadami pasterskich owiec. Dziś pomaga w ochronie naszych dóbr materialnych oraz odgania fizyczne niebezpieczeństwa. Przypisuje mu się symboliczne ojcostwo legendarnych bliźniąt - założycieli Rzymu: Remusa i Romulusa. Jest patronem marca, jako miesiąca, który w starożytności oznaczał wznowienie działań wojennych. Żołnierze staroitalijscy wierzyli, że Mars zawsze kroczy na czele ich wojsk w czasie bitew. Jednym z najpopularniejszych miejsc na świecie, związanych z kultem tego boga, są Pola Marsowe w Rzymie.

Neptun (Bóg)

NeptunNeptun – w rzymskiej mitologii był bogiem deszczu, chmur i wszelkich wód. Charakterystycznym atrybutem odpowiednika greckiego Posejdona, jest trójząb. Neptunalia - święto ku czci boga morza - obchodzono na Półwyspie Bałkańskim w drugiej połowie lipca, kiedy zazwyczaj w tym regionie panowała najdotkliwsza susza.

Czytaj więcej: Neptun (Bóg)

Linia Życia

Jeśli jest długa, bez przerw i nieregularności mówi o długim życiu, o wyważonym charakterze i o zdrowiu. Jeśli jest niewyraźna, słabo zaznaczona, oznacza wątłe zdrowie. Krótka oznacza  krótkie życie, podwójna życie długie. Jeśli ma strukturę łańcuszkową mówi, że jej posiadacz ma delikatne zdrowie, nerwowe usposobienie i czeka go burzliwe życie. Jeśli na linii życia jest punkt lub kropka oznacza to chorobę lub wypadek.

Linia Głowy

Jeśli jest prosta i przecina dłoń w poprzek oznacza człowieka przedsiębiorczego, zaradnego. Jeśli jej zakończenie jest widełkowate mówi, że jej posiadacz ma zdolności dyplomatyczne, jest zręczny, jeśli Linia Głowy sięga do wzgórka Księżyca oznacza spryt i talent do ryzykowania. Jeśli obniża się w kierunku wzgórka Księżyca - mówi o bujnej wyobraźni jej posiadacza, połączona z linią życia oznacza bojaźliwość. Wysepka na Linii Głowy oznacza skłonność do migren.

Linia Serca

Jeśli jest długa i  wyraźna oznacza czułość, zdolność do dawania miłości. Postrzępiona, czerwona, prosta oznacza okrucieństwo, złośliwość i brutalność. Blqda Linia Serca oznacza rozpustę. Jeśli rozpoczyna się  pod wzgórkiem Saturna mówi o szorstkości i samotności jej posiadacza. Jeśli kończy się pod wzgórkiem Saturna oznacza dumę i znudzenie. Jeśli ma formę łańcuszkową mówi o niestałości i skłonności do chorób serca. Punkty, czy też kropki to skłonność do miłosnych kłopotów. Jeśli na końcu Linii Serca nie ma rozgałęzienia oznacza to surowość serca.

Linia Saturna - szczęścia

Jeśli sięga do  nadgarstka aż do wzgórka Saturna i jest dobrze zarysowana mówi o szczęściu i dobrym zdrowiu. Jeśli urywa się przy linii głowy oznacza  nieszczęście, lub utratę statusu społecznego.  Przerwy lub poprzeczne linie na końcu zapowiadają, że po szczęściu nadejdzie nieszczęście. Linia łamana, przecinana to oznaka życia w którym raz na jakiś czas pojawia się szczęście w miłości.

Linia wątroby

To linia, która mówi o niedostatkach Linii Życia. Wróży zazwyczaj długi życie mimo niepomyślnego przebiegu linii życia.Jeśli jest bardzo kolorowa, barwna mówi o dumie. Jeśli jest zabarwiona na żółto mówi o skłonności do chorób wątroby. Jeśli  tworzy wspólnie z linią głowy trójkąt w strefie Marsa mówi o talencie do praktyk tajemnych.

Pierścień Wenery (Wenus)

Występuje prawie zawsze na dłoniach ludzi o skłonnościach mistycznych. Wskazuje na dużą wrażliwość i intuicję.

Linia Słońca

Zwana często jest linią sukcesu, mówi o sławie i zdolnościach artystycznych. Jeśli jest prosta i wyraźna mówi o wykorzystywaniu  uzdolnień, i szansie na odniesienie sukcesu. Jeśli jest nieregularna może oznaczać nieudane początki. Linia Słońca zaczynająca  się  na  linii serca, oznacza powodzenie w późniejszym  okresie  życia, najczęściej  dopiero  na  starość. Jeśli  bierze początek w  dolinie  Marsa, czeka nas  sukces, ale  poprzedzony  ostrą  walką. Jeśli na jej drodze pojawi się krzyżyk może oznaczać to utratę honoru.

Magia imion (dopasowanie miłosne imion)

Magia imion

Magia imion fascynowała ludzi od zarania dziejów. Nie ma wątpliwości, że od tego jak zwracają się do nas inni, zależy po części nasze samopoczucie, pewność siebie i stosunek do świata zewnętrznego. Tajemnica imienia tkwi w jego wymowie oraz pradawnym znaczeniu. Większość imion kształtowało się przed wieloma wiekami i ulegało licznym transformacjom. Jednak ich źródło, rdzeń, pierwotna symbolika, zostaje najczęściej zachowana.

Tajemnica imienia, również tego, które wydawałoby się nam typowo polskie, zazwyczaj tkwi w starożytnej Grecji, początkach chrześcijaństwa, mitologii rzymskiej, czy innych dawnych cywilizacjach, np. germańskiej, celtyckiej itd.
zakochani Oczywiście zachowały się również do dziś słowiańskie, pogańskie imiona, które tworzyły się na polskich ziemiach przed tysiącami lat. Prawdziwą rewolucję pod tym względem przechodziły one w dwunastym i trzynastym stuleciu naszej ery.

Wówczas bowiem na stałe do powszechnego języka zaczęła wchodzić magia imion łacińskich, czeskich i wielu innych. Było to związane z narastającymi wpływami chrześcijaństwa, które od kilku wieków obowiązywało już oficjalnie w tej części Europy. Tajemnica imienia często leży w bardzo prozaicznych określeniach, np. miejscu zamieszkania, wykonywanej niegdyś profesji, zewnętrznych cechach człowieka, czy np. podobieństwach z powierzchownością i odbiorem zwierzęcia lub rośliny. To jednak tylko wstęp do szerszego znaczenia każdego z imion. Mają one bowiem głęboki, szerszy sens i szczegółowo odzwierciedlają nasze predyspozycje, ograniczenia oraz potencjał, z którego powinniśmy korzystać w umiejętny sposób.

Dopasowanie miłosne imion - jedne imiona do siebie pasują inne nie. Z imonami jest jak ze znakami zodiaku. Posiadanie danego imienia wywiera wpływ na daną osobę, na jej charakter i osobowość, dlatego zawsze warto jest sPodstawą badania zgodności imion jest numerologia imion o której również możecie dowiedzieć się na naszym portalu.

Zgodność (dopasowanie) imion

Zgodność imion

Parot to hasło - klucz, dzięki któremu możecie błyskawicznie sprawdzić zgodność imion (dopasowanie imion) i przekonać się jakie rokowania ma Wasz związek. Sprawdzisz, czy Twój partner to idealny kandydat na dobrego ojca i męża. Może okazać się, że przede wszystkim będziecie się ze sobą doskonale bawić i nie warto za wiele myśleć o przyszłości. Każde imię ma przyporządkowane określone znaczenie, a w duecie nabiera dodatkowych aspektów, pozwalając jednocześnie na stworzenie horoskopu partnerskiego.

Zgodność imionZgodność imion (dopasowanie imion) wpływa na nasze relacje w związku i może zapewnić wiele radości, harmonii oraz spokoju ducha na co dzień. Warto zaczerpnąć porady, czy osoba, którą darzymy uczuciem, warta jest głębszego zaangażowania i dokonywania poświęceń. Parot odpowie, jak powinniśmy postępować względem drugiej połówki i które imię najlepiej koreluje z naszym. Wystarczy kilka chwil, by określić szczegółową prognozę. Pamiętajcie jednak, że zgodność imion to nie wszystko. Wiele zależy również od Was samych.

Nawet najbardziej optymistyczny horoskop nie zapewni Wam pomyślności, jeśli dla wspólnego szczęścia nie dołożycie odrobiny wysiłku i pracy nad sobą oraz obiektem naszych westchnień. Parot daje jednak bardzo praktyczne wskazówki, odzwierciedlające codzienne życiowe wyzwania. Zgodność imion badana jest od wielu wieków i okazuje się, że imię ma wielkie znaczenie dla nas od momentu narodzin aż do śmierci. Determinuje ono nasz charakter, podejście do świata zewnętrznego oraz osób najbliższych i samego siebie.