Metale

Platyna

platyna.jpgTen metal szlachetny swą nazwę zawdzięcza hiszpańskiemu słowu platina, które z kolei jest zdrobniałym określeniem srebra. W Ameryce platyna znana była jeszcze przed Kolumbem. Na Stary Kontynent została sprowadzona w połowie osiemnastego stulecia, w nadziei że odkryto nową odmianę srebra.

Czytaj więcej: Platyna

Ołów

olow.jpg

Ołów stosowany jest w ochronnych rytuałach magicznych oraz talizmanach, chroniących przed wpływem negatywnych energii. Ze względu na swoje toksyczne właściwości, nie można przez dłuższy czas trzymać ołowiu w pobliżu ciała.

Czytaj więcej: Ołów

Cyna

cyna.jpgOd wieków uważa się, że amulety cynowe mają moc przyciągania pieniędzy i przynoszą szczęście materialne. Sen o cynie wróży pomyślne i dostatnie życie, ale i przestrzega przed zbytnią dumą, pychą i skłonnościami do wywyższania się. Znana jest człowiekowi od tysięcy lat. Spośród metali wcześniej odkryto jedynie złoto i miedź.

Czytaj więcej: Cyna

Pluton (metal)

pluton.jpgTen radioaktywny metal należy do najbardziej szkodliwych dla środowiska naturalnego i ludzkiego zdrowia. Symbolizuje podświadome lęki, obawy i frustracje, związane zwłaszcza z przykrymi przeżyciami. Wymagają one wydobycia, zmierzenia się z nimi i pokonania. Pluton więc daje również impuls do pozytywnych przemian i duchowej regeneracji.

Czytaj więcej: Pluton (metal)

Złoto

zloto.jpg

Złoto od wielu stuleci symbolizuje władzę, silę i zamożność. W niemal każdej starożytnej mitologii metal ten występował jako atrybut bogów związanych z mocą Słońca. Od zawsze kojarzone było również z potęgą ognia oraz wykorzystywane w magicznych zaklęciach, dodających odwagi, mężności, potęgi i majątku.

Czytaj więcej: Złoto

Srebro

srebro.jpg

Srebro symbolizuje wielką intuicję, paranormalne zdolności i głębokie emocje. Metal ten stosowany jest w rytuałach związanych z wodą, wróżbami, interpretacją snów, zabiegach leczniczych oraz związanych ze sferą miłosną. Zapobiega wpływowi negatywnych energii oraz promieni, które za pomocą srebra można odsyłać do źródła pierwotnego.

Czytaj więcej: Srebro

Rtęć

rtec.jpg

Rtęć, nazywana żywym srebrem, to jedyny metal, który w warunkach pokojowych przybiera płynną postać. W dawnych czasach szczególne znaczenie nadawano jej na Dalekim Wschodzie. Często stosowano ją w ówczesnych systemach medycznych. Była rzecz jasna odpowiednio spreparowana w bardzo wysokim rozcieńczeniu. Wierzono, że takie preparaty dodają ludziom sił, odporności, a niekiedy wręcz zapewniają nieśmiertelność.

Czytaj więcej: Rtęć

Miedź

miedz.jpg

Miedź ma właściwości ochronne, pomaga szczęściu i w miłości. Identyfikowana jest ze starożytnymi boginiami, np. Afrodytą. Służy do wyrobu magicznych różdżek ze względu na dobre przewodnictwo i ukierunkowanie energii do ustalonego celu. Amulety z miedzi należy nosić na ręce przyjmującej.

Czytaj więcej: Miedź

Żelazo (stal)

zelazo.jpgOd wielu stuleci żelazo identyfikowane jest ze zdrowiem, siłami witalnymi oraz ochroną przed wrogiem i złymi mocami. Kojarzy się je z grecką boginią Księżyca, Selene. Czyste żelazo ma tę charakterystyczną właściwość, że często zawiera elementy meteorytów. Sugeruje to kosmiczne pochodzenie metalu, co dodatkowo intryguje wtajemniczonych astrologów.

Czytaj więcej: Żelazo (stal)

Uran (metal)

uran.jpgCechuje go permanentna zmienność i wpływa na pozytywny stosunek do transformacji. Jednocześnie symbolizuje ciągłą skłonność do bycia w opozycji. Osoby kojarzone z uranem obdarzone są ponadprzeciętnymi siłami do stawiania czoła przeciwnościom losu. Zapewniają im to wielkie pokłady nadziei oraz ufności i wiara w lepsze jutro.

Czytaj więcej: Uran (metal)