Kolory

Turkusowy

turkusowy.jpgTurkus to kolor optymizmu, wiary w lepsze jutro. Dobrze określa ludzi twórczych, pomysłowych i uparcie dążących do realizacji swojej idei. Jeśli turkusowy to Twój kolor, jesteś wierny swoim przekonaniom i sprawdzasz się jako przyjaciel. Miewasz jednak skłonności do popadania w melancholię.

Czytaj więcej: Turkusowy

Szkarłat

szkarlat.gifSzkarłat - przynależy do osób o sporej wrażliwości, wyrafinowanym smaku i dużym ładunku emocjonalnym. Szkarłat określa ludzi towarzyskich, kontaktowych i postrzegających świat wszystkimi zmysłami.

 

Czytaj więcej: Szkarłat

Srebrny

srebrny.jpgSrebrny - określa osoby zaufania publicznego: budzące szacunek i wolne od wszelkiej nieprawości. Ludzie kojarzeni z barwą srebrną przeważnie są rycerscy, honorowi i dalecy od małostkowości. Ich słabością jest natomiast romantyczna natura, która przejawia się chwilami nieco naiwnym postrzeganiem świata.

 

Czytaj więcej: Srebrny

Biały

biay.jpgBiały - jest najbardziej szczególnym kolorem w palecie barw, przybierającym rozmaite znaczenie, w zależności od kultury i okresu historycznego. Biały kojarzony jest często z Bogiem, istotą absolutną oraz światłem, niewinnością i czystością ducha, tudzież ciała.

 

Czytaj więcej: Biały

Czarny

czarny

Czarny - jest przypisany osobom o wysokim poziomie samodyscypliny, rzetelności i silnej woli. Kolor czarny dobrze określa niezależność, własne zdanie oraz specyficzne przekonania, wymykające się stereotypowym podążaniem za głównym nurtem.

Czytaj więcej: Czarny

Ciemnoniebieski

ciemnoniebieski.jpg

Kolor ciemnoniebieski jest przypisywany ludziom inteligentnym, zaradnym, o cechach przywódczych - potrafiącym codziennie podejmować trudne decyzje. Osoby identyfikowane z tą barwą dobrze sprawdzają się w biznesie, jako przedstawiciele władzy sądowniczej i na kierowniczych stanowiskach.

Czytaj więcej: Ciemnoniebieski

Niebieski

niebieski.jpg

Odzwierciedla pewne oddalenie - na przykład niebo, lub morze zwykle oglądamy z pewnej perspektywy, która nie pozwala nam na bezpośredni kontakt. W ten sposób nasz umysł zakodował sobie, że błękit stwarza złudzenie dali. Nagminnie wykorzystywane jest ono w branży fotograficznej i przy aranżacji wnętrz.

Czytaj więcej: Niebieski

Zielony

zielony.jpg

Kolor zielony oznacza życie na Ziemi, wegetację roślin i płodną glebę. Według biblijnych przekazów zieleń to barwa Ogrodu Pańskiego. Symbolizuje ona nadzieję, pomyślność i pełne skupienie - kontemplację.

Czytaj więcej: Zielony

Żółty

zolty.jpg

Żółty kolor symbolizuje życiodajne słońce i starożytnych, mitologicznych bogów. Jest niezwykle łatwo dostrzegalny, dlatego stanowi tło wielu znaków drogowych, ostrzegających kierowców i pieszych przed zbliżającymi się niebezpieczeństwami.

Czytaj więcej: Żółty

Pomarańczowy

pomaranczowy.jpg

Stanowi tak zwany kolor podnoszący, o wysokim poziomie absorpcji. Symbolizuje wielkie moce i przemożną skłonność do kontrolowania innych osób. Gdy przybiera postać silnego punktu, emituje żółtawy efekt halo, przeradzający się zazwyczaj w złoty. W wielu kulturach i religiach (np. buddyzmie) takie barwy oznaczają duchowego mistrza i wielkiego, życiowego nauczyciela.

Czytaj więcej: Pomarańczowy

Czerwony

czerwony.jpg

Oznacza ogromne zasoby sił witalnych i mnóstwo życiowej energii. Osoba z przyporządkowanym kolorem czerwonym nie może się obyć bez codziennej aktywności fizycznej i dynamicznych działań. Jest pełna namiętności, reaguje emocjonalnie i wyróżnia się impulsywnością.

Czytaj więcej: Czerwony

Fioletowy

FioletowyFioletowy - od zawsze kojarzył się z władzą, uduchowieniem i szlachetnością. Osoba z wibracją koloru fioletową obdarza intuicją, uczuciowością, wielkodusznością. Szlachetni, ale zarazem władczy, pełni zamyślenia i lekko oderwani od spraw materialnych. Ich wzrok częściej kieruje się ku gwiazdom, niż ku ziemi. Wiele uwagi poświęcają sprawom ducha i wiary. Czucie jest ich zaletą: umieją pomóc nie tylko sobie, ale i innym w znalezieniu właściwej drogi.

Czytaj więcej: Fioletowy