Kozioł

Szczegółowe informacje dotyczące znaku Kozioł
Atrybut Opis
Osoby urodzone w latach 1907, 1919, 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015, 2027
Polarność Yin Yang Yin Yin
Żywioł ogień
Szczęśliwa liczba 2
Pora roku lato
Klejnot szmaragd
Kolor srebrny
Cechy pozytywne szczerość, łagodność, nieśmiałość
Cechy negatywne zmienność nastroju, niezdecydowanie, zamartwianie się
Zgodność znaków horoskopu Kot(Królik), Świnia, Koń
Częściowa zgodność znaków horoskopu Tygrys, Wąż, Kozioł (Owca), Pies
Niezgodność znaków horoskopu Bawół, Szczur, Małpa, Smok, Kogut

Kozioł (Owca)Koza to urodzony pesymista, przejmuje się strasznie problemami i dzieli włos na czworo. Nigdy nie jest szczęśliwa i usatysfakcjonowana tym co ma. Poza tym to osoba bardzo elegancka, wrażliwa, która lubi przebywać na łonie natury. Jest niezwykle delikatna, współczująca innym ludziom, często podejmuje działania na rzecz innych ludzi, bierze udział w akcjach charytatywnych.


Ludzie którzy urodzili się w roku Kozy są skłonni do zwierzeń i skarg, wolą raczej by nim kierować, pragną poczucia bezpieczeństwa. Są raczej nieśmiali. Nie mają potrzeby brylowania i bycia w centrum uwagi, przystosowują się do każdych warunków. Koza nie ma zdolności przywódczych, raczej woli słuchać, nigdy nie narzuca swojego zdania.


Kozioł ma tendencję do pakowania się w opały, bywa też bardzo lekkomyślna, brak jej poczucia odpowiedzialności i samokontroli. Wciąż spotykają ją jakieś tajemnicze przypadki, które trudno jej wytłumaczyć.


Ma duże zdolności artystyczne, często osiąga sukces na tym polu. Może odnieść sukces jako aktor, muzyki. Znakomicie też sprawdzi się w roli dziennikarza. Dobrze może się sprawdzić w roli urzędnika. Koza potrafi być układna i zgodna, kiedy chce potrafi też wykorzystywać innych bądź nawet żyć ich kosztem. By odnieść sukces Koza musi mieć kogoś kto go będzie inspirował, zachęcał do działania czy wręcz narzucał pewne rzeczy. Wtedy liczyć może na osiągnięcie sukcesu. Nie powinna jednak zakładać własnej firmy, to może bowiem spowodować spektakularny upadek. Na pewno osoba spod tego znaku nie powinna też pracować jako handlowiec, tym bardziej nie powinna mieć wpływu na rządzenie krajem. Może przynieść to opłakane skutki. Służba w wojsku może przynieść też więcej szkody niż pożytku.


W dążeniu do poczucia bezpieczeństwa Koza dąży do małżeństwa z bogatym partnerem bądź zaczyna romans ze szczodrym kochankiem. Rzadko się zdarza, by Koza była źle urządzona w życiu, zresztą lubi dobra materialne. Gdy ma wybierać między miłością a życiem w luksusie z osobą, której nie kocha zwycięża pragmatyzm. Koza musi czuć się bezpiecznie.


Najlepszym partnerem dla niej to bycie z Kotem, Koniem bądź Świnią. Na pewno Koza nie powinna wiązać się z Bawołem, który choć sam zapewni bezpieczeństwo drugiej osobie, sam go potrzebuje i Psem, który też jest wielkim pesymistą.

Znakiem ekwiwalentnym wg horoskopu klasycznego (zachodniego) jest rak .

Kobieta Koza - horoskop miłosny

owcaKobieta Koza na pierwszy rzut oka może wydawać się chłodna, zimna i niedostępna. Wynika to raczej nie z jej niechęci do ludzi tylko z pewnej nieśmiałości, która nie pozwala jej na odkrycie się przed innymi. Dopiero, gdy trafi na właściwego partnera Kobieta Koza otwiera się przed nim i pokazuje pełnię swojej złożoności. Od samego początku szuka partnera, który zagwarantuje jej stabilność, zarówno tę emocjonalną, jak i ekonomiczną. Ceni tradycyjny model rodziny i tradycyjne wartości, dobrze czuje się w cieple domowego ogniska.  W życiu najczęściej nie ma zbyt wielu partnerów.

 

Czytaj więcej: Kobieta Koza - horoskop miłosny

Mężczyzna Koza - horoskop miłosny

owcaMężczyzna Koza ma w sobie potencjał na cudownego kochanka, jednak nim odkryje w sobie takie talenty często mijają lata. To mężczyzna bardzo nieśmiały i pełen obaw w kontaktach z kobietami. Lista jego kompleksów jest dosyć długa. Boi się kobiet atrakcyjnych fizycznie. Na pewno Mężczyzna Koza nie jest typowym uwodzicielem, woli powolne zbliżanie się do upatrzonej osoby, nawet jednak wtedy ma ogromne chwile zawahania. Dopiero jednak gdy się z kimś zwiąże odkrywa w sobie swój miłosny potencjał.

Czytaj więcej: Mężczyzna Koza - horoskop miłosny

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor

Astrolog Gregor (NUMEROLOGIA, ASTROLOGIA)

Mogę pomóc - udzielam kompleksowych porad życiowych, staram się określić najbliższą przyszłość z jej wszystkimi wariantami. Wykorzystuję do tego moje naturalne taleny i wiedze wynikającą z połączenia astrologii i numerologii.

Czytaj dalej [Astrolog Gregor]